Uciekinierzy

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2010-05-24
Kategoria: Dla dzieci
ISBN: 9788323734857
Liczba stron: 272

Ocena: 5.25 (4 głosów)

Okupowana Francja, rok 1940, po pogromie brytyjskiej siatki szpiegowskiej w Europie Zachodniej, Charles Henderson zostaje ostatnim czynnym agentem brytyjskiego wywiadu. W tym samym czasie trójka dzieci znajduje się w samym środku piekła wojny, kiedy wojska Hitlera napierają na Paryż. 12 letni Marc podejmuje ryzyko i wyrywa się z sierocińca, w którym dotychczas mieszkał. Rodzeństwo Rosie i Paul zmuszone jest ukrywać się przed Abwerą po tym, gdy ich ojciec, najwyraźniej nie-zwyczajny sprzedawca odbiorników radiowych, kradnie tajemnicze fotokopie. Po jego śmierci dzieci sprawują nad nimi pieczę. Od tej chwili zaczyna się wyścig. Los wiąże Hendersona z osieroconymi dziećmi, które bierze pod swoją opiekę. Chciałby zapewnić im bezpieczeństwo i pomóc w ucieczce do Anglii; z drugiej strony małoletni uchodźcy są jego jedyną szansą na wznowienie działalności wywiadowczej i przeprowadzenie operacji, od których sukcesu zależą losy wojny.

 

 

 

 

Nowa seria Roberta Muchamore’a „Henderson’s Boys”, to fascynująca historia początków CHERUBA, tajnej komórki brytyjskiego wywiadu szkolącej dzieci na profesjonalnych szpiegów, jest wciągająca, miejscami wstrząsająca i pełna humoru. Przeżywając wojenne przygody, chłopcy nieraz wpadają w kłopoty przez swoje wybryki, ponieważ nawet przebrane za szpiegów i dywersantów wciąż dzieci są tylko dziećmi.

Kup książkę Uciekinierzy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - justa21
justa21
Przeczytane:,
Małoletni agenci w akcjiInwazja Niemiec na Francję rozpoczęła się 10 maja 1940 roku. Nowa taktyka wojny błyskawicznej (blitzkrieg) rozpoczęta przez okupanta zaczęła przynosić rezultaty, a do 21 maja Niemcy okupowali już większość terenów w północnej Francji. Armia francuska była w rozsypce, tymczasem niemieckie wojska parły w kierunku Paryża. Do 11 czerwca rząd ewakuował się ze stolicy, a zaraz po tym naczelne dowództwo ogłosiło, że pragnie zaoszczędzić Paryżowi zniszczeń, jakie niosłaby z sobą obrona miasta. Niemcy zyskali otwartą drogę do stolicy Francji…Wbrew pozorom, ten opis wojennych działań nie jest fragmentem podręcznika do historii, ale tłem fascynującej i trzymającej w napięciu nowej serii Roberta Muchamore'a „Agenci Hendersona”. Tom „Uciekinierzy” to zapierająca dech w piersiach historia młodocianych agentów, którzy ponoć nie istnieją! Adresowana (nie) tylko do nastolatków opowieść o szpiegach, z walorem edukacyjnym na dodatek, jest przykładem na to, że można połączyć przyjemne z pożytecznym.Niemcy zdołali pozyskać (aż strach pomyśleć, w jaki sposób) listę nazwisk i adresów wszystkich brytyjskich agentów działających w Europie. Podczas inwazji w Belgii i Holandii hitlerowcy schwytali ponad dwa tuziny agentów, a niejaki Charles Henderson jest jedynym, który pozostał na terenie Francji. To właśnie jego ma za zadanie odnaleźć dwójka dzieciaków – jedenastoletni Paul i trzynastoletnia Rosa ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Uciekinierzy

Avatar użytkownika - redaktor
redaktor
Przeczytane:2014-01-12, Ocena: 4, Przeczytałem,
Inne książki autora
Cherub. (#2). Kurier
Robert Muchamore0
Okładka ksiązki - Cherub. (#2). Kurier

...

Cherub. (#1). Rekrut
Robert Muchamore0
Okładka ksiązki - Cherub. (#1). Rekrut

...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Okna z widokiem na Weronę
Hanna Kowalewska
Okna z widokiem na Weronę
Ktosiek 2.0
Beata Piliszek-Słowińska
Ktosiek 2.0
Niedzielna dziewczyna
Pip Drysdale
Niedzielna dziewczyna
365 stron życia 2020
oprac. Justyna Wrona, Hubert Wołącewicz
365 stron życia 2020
Zawsze i na zawsze
Jenny Han
Zawsze i na zawsze
Grypa. Sto lat walki
Jeremy Brown
Grypa. Sto lat walki
Brytyjska monarchia od kuchni
Adrian Tinniswood
Brytyjska monarchia od kuchni
Relikwiarz
Elżbieta Bielawska
Relikwiarz
Pokaż wszystkie recenzje