Uczucia Alicji. czyli jak lepiej poznać siebie

Wydawnictwo: WAM
Data wydania: 2020-11-11
Kategoria: Socjologia, filozofia

Czuję, więc jestem

Dlaczego bywamy smutni? Skąd biorą się radość i żal? Jak radzić sobie z gniewem i zazdrością? Czy

ten, kto urodził się optymistą, zostanie optymistą do końca życia?

Instrukcja obsługi emocji - tak w skrócie można nazwać nową opowieść o losach Alicji. Tym razem

mała bohaterka prowadzi czytelnika przez rozmaite stany uczuciowe, których codziennie

doświadczamy. Doktor Ewa Woydyłło-Osiatyńska we wciągający - zarówno dla dzieci, jak i dla

dorosłych sposób - opowiada o tym, jak nauczyć dziecko samodzielnie rozpoznawać emocje,

zrozumieć siebie, swoich przyjaciół i otaczający nas świat. Bo dziecku, które zna swoje uczucia,

łatwiej stać się szczęśliwym dorosłym.

Porada dla rodzica

Czytanie z dzieckiem buduje relacje. Przeżyj razem z nim fascynującą podróż po uczuciach.

Poznaj lepiej emocje swojego dziecka, a przy okazji własne.

Przeczytaj także inne bestsellerowe książki o przygodach Alicji:

Sen Alicji, czyli jak działa mózg

Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja

_____

Alicja przeżywa dziecięce smutki, radości, frustracje i ekscytacje. I jak każde dziecko bywa

niekiedy zagubiona w świecie swoich przeżyć. Dociekliwa i rezolutna dziewczynka zaczyna

lepiej rozumieć siebie dzięki rozmowom z babcią Ewą, która potrafi prostymi słowami

opisywać skomplikowane tajniki ludzkiej psychiki. Ta mądra, lecz bardzo przystępna i

kolorowa książka pozwoli również innym dzieciom dołączyć do Alicji i lepiej poznać swój

wewnętrzny świat.

Profesor Dominika Dudek

Co kieruje naszymi zachowaniami i emocjami przedstawione w najprostszej formie, oczami

dziecka. Obrazkowy klucz do poznania siebie. Must have w każdej biblioteczce.

Wiola Wołoszyn, autorka bloga matkawariatka.pl

Żeby mieć szczęśliwe życie należy dobrze poznać siebie. Warto zacząć naprawdę wcześnie, najlepiej w

dzieciństwie. Jak rozpoznać swoje emocje? Kiedy ból staje się naszym przyjacielem? Jaki wpływ mają

na nas geny, a jaki wychowanie? Gdyby rozpocząć edukację na temat delikatnej natury człowieka

odpowiednio wcześnie, zawód psychoterapauty nie byłby już potrzebny. Ta książka jest doskonałym

wstępem do takiego działania.

Monika Szubrych, neurologopeda, dziennikarka Interia.pl

Kup książkę Uczucia Alicji. czyli jak lepiej poznać siebie

Opinie o książce - Uczucia Alicji. czyli jak lepiej poznać siebie

Sekrety kobiet
Ewa Woydyłło0
Okładka ksiązki - Sekrety kobiet

Jest to poradnik zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Ewa Woydyłło uczy chcieć i pragnąć, wybaczać i oczekiwać, żądać i nazywać rzeczy po imieniu, krzyczeć...

Ludzie, ludzie... 2
Ewa Woydyłło0
Okładka ksiązki - Ludzie, ludzie... 2

Możesz jednocześnie lubić siebie i zmieniać się na lepsze! W poprzedniej książce zatytułowanej Ludzie, ludzie... Ewa Woydyłło pokazywała nam lustro, w...