Ujawniona

Tom 11 cyklu Dom Nocy

Drastycznie odmieniona Neferet jest teraz bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek wcześniej, a jej żądza zemsty wywołuje panikę w społeczności ludzkiej i chaos wśród wampirów. Czy Zoey zdoła powstrzymać Neferet, nim ta rozpęta prawdziwą wojnę?

W przedostatnim tomie bestsellerowego cyklu gra toczy się o coś więcej niż tylko Dom Nocy – tym razem chodzi o życie i duszę Zoey. Czy przyjaciele pomogą jej zwalczyć mroczne siły?

Informacje dodatkowe o Ujawniona:

Wydawnictwo: Książnica
Data wydania: 2014-06-18
ISBN: 978-83-245-8153-5
Tytuł oryginału: Revealed
Język oryginału: Angielski
Tłumaczenie: Iwona Michałowska-Gabrych

Kup książkę Ujawniona

Musisz kochać siebie i być sobie wierna, zanim ktoś będzie mógł cię kochać i być ci wierny.

Jedyny sposób by być zadowoloną z własnego wyboru, to dokonać go we własnym imieniu, a nie w imieniu drugiej osoby.

Ujawniona - opinie o książce

Avatar użytkownika - worldbysabina
worldbysabina
Przeczytane:2017-03-12, Ocena: 2, Przeczytałam, Mam,
"Ujawniona" to już jedenasta część serii, a tym samym przedostatnia i właściwie to nie wiem co mam wam o niej napisać. Niby krótka i niby sprawnie poprowadzona a jednak mam bardzo mieszane uczucia wobec niej. Nie mogę powiedzieć, że jest niepotrzebna bo bez niej seria miałaby sporą lukę i wydaję mi się, że w ostatnim tomie czulibyśmy się zagubieni, a to napewno w niczym by nam nie pomogło. Kilka ostatnich stron nałożyło na mnie blokadę i nie mogłam jej dokończyć. Dopiero po pewnym czasie końcówka w miarę sprawnie przeszła. Książka nadal jest poprowadzona z perspektywy Zoey i jej przyjaciół oraz Neferet. To co mnie trochę drażni to fakt iż przy Zoey narracja jest pierwszoosobowa, a przy reszcie bohaterów niestety już tak nie jest. Na początku trochę wybijało mnie to z rytmu ale po pewnym czasie przyzwyczaiłam się. Co do zachowań bohaterów to dalej nic się w tej kwestii nie zmieniło. Jedynym "zaskoczeniem" (piszę w cudzysłowie, ponieważ trochę się tego spodziewałam) jest Zoey. Do tego jeszcze wizja Afrodyty, która coraz bardziej wydaje się być realna. Przyznam szczerze, że pomimo obowiązków jest obarczana młoda kapłanka to denerwowała mnie ta jej wybuchowość. Z drugiej strony sama należę do osób, które oazą spokoju nie są więc może powinnam mieć w tej kwestii więcej zrozumienia dla niej ? Wiem, że wiele osób prosiło autorki o bliższe przedstawienie Neferet więc pewnie ucieszy je fakt, że autorki spełniły ich prośbę i fragmentów z byłą kapłanką jest dosyć sporo. Do której części ja należę ? No i tu jest kolejny problem bo sama nie wiem. Z jednej strony bardzo chciałam poznać jej losy a z drugiej trochę mnie to wszystko przytłaczało. O wiele przyjemniej czytało mi się część z Kaloną. Mimo, że "Ujawniona" nie powaliła mnie na kolana to przyznam, że zakończenia się nie spodziewałam. Zostałam pod koniec miło zaskoczona i oby ostatnia część Domu Nocy cała była jednym wielkim POZYTYWNYM zaskoczeniem. recenzja pochodzi z bloga: www.worldbysabina.blogspot.com
Avatar użytkownika - losar
losar
Przeczytane:2016-10-30, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 ksiazki 2016,
W Domu Nocy podczas festynu obiawia sie Neferet, powstajac z pojakow.Zoey tworzy krag i przegania ja jednak ona zabija Erin iburmistrza ojca Afrodyty. Policja zamyka szkołę sadzac ze to ktos z niej dokonal morxerstwa. ZOEY musi nie tylko rozwiazac ten problem ate rownierz Auroxa - Heatha i swoich uczuc. Zbudzila sie też pradawna magia. Zoey nie moze opanowac swojej zlosci i uzywajac kamienia proroczego zabija dwuch ludzi, do czego sie przyznaje i oddaje w ręce policji. Neferet natmiast odzyskuje swoja postac izaczyna siac zniszczenie i smierc...
Avatar użytkownika - Sheti
Sheti
Przeczytane:2015-11-22, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015, Mam,
,,Ujawniona" to przedostatni tom cyklu Dom Nocy, co oznacza, że wielkimi krokami zbliżam się do pożegnania z Zoey i jej przyjaciółmi. Nie ukrywam, że mam do tej serii spory sentyment, ale potrafię też dostrzec jej mankamenty. Wiele osób zniechęciło się do tej historii ze względu na ilość tomów - nie ma się co dziwić, 12 części to sporo i każdy obawia się rozwleczonej akcji czy naciąganej fabuły. A tu proszę, niespodzianka! ,,Ujawniona" jest prawdopodobnie najbardziej dojrzałym tomem całego cyklu. Zoey i jej przyjaciele doskonale wiedzą, że pokonanie Neferet nie będzie łatwym zadaniem. Tsi Sgili jest teraz bardziej niebezpieczna niż kiedykolwiek była i postanawia zasiać panikę już nie tylko w społeczności wampirów, ale również wśród ludzi. Potworne morderstwo, do którego dochodzi podczas jednej z imprez organizowanych przez Dom Nocy sprawia, że młodzi adepci są pod baczną obserwacją ze strony ludzkiej policji. Nikt z mieszkańców Tulsy nie jest w stanie uwierzyć, że Neferet okazała się być czarnym charakterem. Zoey wie, że na jej barkach spoczywa wielka odpowiedzialność, a to z kolei wpływa na nią samą. Staje się bardziej podatna na wpływy, zwłaszcza te ze strony Ciemności... Dom Nocy to cykl skierowany do młodzieży, a ja coraz rzadziej potrafię odnaleźć się w tego typu literaturze. Jednak już parę lat temu zżyłam się z bohaterami tej serii i nie wyobrażam sobie sytuacji, w której miałabym zrezygnować z poznania zakończenia całej historii. Z każdym kolejnym tomem widzę, że autorki rozwijają się w dobrym kierunku, a fakt iż nawiązują do mitologii podobał mi się od samego początku. Uwielbiam postać bogini Nyks, a jest ona bardzo ważnym elementem całej historii. Dlatego nie jest to tylko opowieść o wampirach czy problemach nastolatków, bowiem schodzi to już na dalszy tor. Teraz Zoey i jej grupa musi stawić czoła potężnemu niebezpieczeństwu, a widać, że poprzednie wydarzenia (które nie raz były tragiczne) całkowicie zmieniły ich charaktery, priorytety i sposób postrzegania świata. Autorki w bardzo umiejętny sposób wplotły do fabuły historię Neferet i Kalony. Oczywiście są to tylko krótkie wzmianki i zarysy ich przeszłości, ale zawsze jest to urozmaicenie całości. Osoby, które miały okazję zapoznać się z nowelami stanowiącymi uzupełnienie serii z pewnością mają większą wiedzę na temat tych postaci (swoją drogą chyba dwóch najbardziej intrygujących postaci całego cyklu), a Ci, którzy jeszcze nie zdołali przeczytać ,,Klątwy Neferet" czy ,,Upadku Kalony" mogą się poczuć bardziej zainteresowane i zachęcone do nadrobienia tych zaległości. Mimo że tempo akcji pozostaje umiarkowane, to fabuła jest na swój sposób wciągająca. Widać rosnące napięcie pomiędzy młodymi wampirami i adeptami, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że w ich społeczności nastąpiły ogromne zmiany i czeka ich walka z siłami Ciemności. Już od samego początku zostajemy rzuceni w wir wydarzeń, który uświadamia nam jedną, bardzo istotną rzecz - nic nie będzie łatwe, a Neferet jest nieobliczalna. Samo zakończenie było dla mnie ogromnym zaskoczeniem, bowiem nie znałam Zoey od tej strony - i zapewne nikt nie spodziewałby się po niej takiego zachowania. ,,Ujawniona" jest dobrą kontynuacją, którą doskonale mi się czytało. Należę do osób, które nie zraziły się ilością tomów w tym cyklu i z chęcią powracam do Domu Nocy i rozgrywających się w nim wydarzeń, chociaż dawna radość w nim panująca została zasnuta przez gęstniejący mrok. Myślę, że cały cykl ma w sobie coś niepowtarzalnego, chociaż autorki miały wzloty i upadki. Jednak doskonale widać, że bohaterowie z każdą kolejną częścią stają się bardziej dojrzali, a pani Cast i jej córka mają od samego początku logiczny plan w swoich głowach dotyczący tej serii. Pozostaje mi tylko zapoznać się z ostatnim tomem i poznać zakończenie historii Zoey Redbird! www.bookeaterreality.blogspot.com
Avatar użytkownika - Simi_48
Simi_48
Przeczytane:2015-04-30, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki - 2015,
,,- Tu gdzieś są ludzcy faceci? - zapytała Zoey. Aurox zmarszczył brwi. - N...nie tutaj. T...tam, na z...zewnątrz. - machnął ręką w kierunku drzwi hali. - Na zewnątrz hali?! - zawołała. - Z...zo, czasem m...myślę, że n...nie umiesz słuchać - rzekł Aurox i nie przestając marszczyć brwi, mówił wolno, jakby chciał jej coś wytłumaczyć w obcym języku. - Dwóch chłopaków. Z...za murem. Z b...eczką. Chcą. Wampirskich. Dup. - Dobra, dobra, rozumiem. - Stark chwycił go za ramię i zaczął ciągnąć do drzwi, byle dalej od Zo, zanim dziewczyna rzuci mu się do gardła, choć cała historia była przezabawna. - Spotkałeś dwóch gości z piwem, którzy chcieli się przedostać przez mur? - O, t...ty lepiej słuchasz. - Aurox klepnął go w plecy, omal nie przewracając. - Ale oni t...tylko patrzyli przez dziurę w murze, n...nie chcieli przejść. - Jak jeszcze raz powiesz ,,dupa", to tak cię zdzielę, że popamiętasz! - zawołała Zoey, ruszając za nimi. - Nie możesz iść! - Aurox się zatrzymał. - M...masz nogi i cycki! - O bogini, zaraz go zabiję!" Akcja, akcja i jeszcze raz akcja! Po paru nudnych tomach panie Cast pokazały klasę. Historia Neferet, wybaczenie Kalonie oraz zmiana, która następuje w Zoey - wielki plus. Fajnie jest wrócić do postaci, które tak bardzo zawładnęły moim sercem. Świetna książka. Z niecierpliwością czekam na finał. Polecam!
Avatar użytkownika - ewaboruch
ewaboruch
Przeczytane:2014-10-12, Ocena: 5, Przeczytałam, fantastyka, SF,
Kolejna i przedostatnia książka tych autorek wciągająca nas w życie Domu Nocy. Tym razem Neferet się odradza, a Zoey jest w niebezpieczeństwie. Afrodyta widzi w wizji jak Zoey oszalała pogrąża się w ciemności, Tanatos rezygnuje z miejsca w radzie, a jedna osób z kręgu ginie. jak zawsze warto przeczytać.
Avatar użytkownika - joannaterenda
joannaterenda
Przeczytane:2022-08-12, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2022,

Książkę szybko się czyta, bardzo wciąga oraz jest bardzo ciekawa co sprawia, że można się w niej zaczytać i szybko ją przeczytać.

"Ujawniona" to jedenasty tom serii "Dom Nocy", w którym obserwujemy rozwój ostatnich wydarzeń. Zbliża się kolejne wielkie starcie z Neferet, która zbiera siły. W tym samym czasie Zoey musi zmierzyć się nie tylko z czyhającym złem, ale i z prywatnymi problemami. Mamy tutaj nie tylko przygotowania do walki z Ciemnością, ale i różne kłopoty głównych bohaterów. Poznajemy też kilka szczegółów z przeszłości Neferet.  Przedostatni tom jest ciekawą kontynuacją, która kończy się w interesujący sposób, choć cała seria ma swoje minusy, które od samego początku pojawiają się w każdym tomie. Najbardziej rzuca się w oczy zbyt szybie rozwiązywanie najważniejszych wątków, podczas gdy problemy młodch bohaterów - często dość dziecinne - ciągnięte są do znudzenia, co powoduje, że czasami ma się wrażenie, że zapominają o tym, co im zagraża. Mimo to książka ukazuje interesujący świat pełen wampirów, bogów i magii, i dzięki temu potrafi wciągnąć od samego początku i zachęca do zapoznania się z kolejnym tomem - chociaż w tym tomie najbardziej udane jest zakończenie.

Wspaniałe zwieńczenie całej serii. Ogromnie bałam się zawodu lecz nie nastąpił.

Już od samego początku czujemy , że zbliża się finał i jak przypuszczałam- niezwykle widowiskowy.

Powtórzę raz jeszcze - jedna z najlepszych serii, które przeczytałam do tej pory. Lekkie i przyjemne, napisane z ogromnym polotem, wciągająca od pierwszej do ostatniej części. Niczego bym ani nie dodała ani nie zmieniła.

Polecam!

Tak długo się rozpływałam nad głębokimi treściami zawartymi w tej serii, że chyba raz mogę wspomnieć o tym, jak bardzo jest przy tym infantylna. Młodzieżowy język i naiwność wszystkich bohaterów, łącznie z tymi, którzy w teorii są starsi i dojrzali w zestawieniu z wydarzeniami w teorii doniosłymi i groźnymi sprawia, że całość wypada niezwykle tragikomicznie, co jest bardzo widoczne akurat w tym tomie. Niestety akcja na tym traci. Kurczę, świat się wali i pali, punkt kulminacyjny jest blisko, a Zoey dostaje ataków emocji z powodu rozterek miłosnych?! Ostatecznie seria zamiast szokować i trzymać w napięciu niezamierzonym efektem komicznym sprawia, że czytelnik nie traktuje jej poważnie. Dodatkowo warto zauważyć, że fabularnie nie dzieje się tutaj właściwie nic, bo Neferet się niby "regeneruje" co daje autorkom możliwość streszczenia całej historii jej życia - biorąc pod uwagę, że istnieje osobny tom z historią Neferet to naprawdę nie ma sensu. Tak średnio niestety, ale może to się jeszcze zmieni. Ostatni tom dopiero przede mną.

Neferet staje się bardzo potężna i niebezpieczna. Zabija ojca Afrodyty. Wszyscy muszą zostać w Domu Nocy, aż policja odkryje kto go zabił. Zoey próbuje rozdzielić swoje uczucia między Starkiem, a Auroxem. Wie, że w chłopaku jest dusza Heatha. To dopowadza jej wojownika do szaleństwa.

Siostry z Salem (#3). Hex You. Kara za klątwę
Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Siostry z Salem (#3). Hex You. Kara za klątwę

Moc, gorące serca i demony. Zło kontra wiedźmi czar. Finalny tom trylogii SIOSTRY Z SALEM, fascynującej historii o sile sióstr, magii i przeznaczeniu,...

Bursztynowy dym
Kristin Cast0
Okładka ksiązki - Bursztynowy dym

W świecie równoległym do naszego Furie strzegą potępionych dusz skazanych na wieczne cierpienie z powodu przewinień popełnionych za życia. Ktoś...