reklama

Ukochany marnotrawny. Kiedy bliscy porzucają wiarę

Wydawnictwo: W drodze
Data wydania: 2019-03-13
Kategoria: Duchowość, religia
ISBN: 978-83-7906-228-7
Liczba stron: 216

Ocena: 5 (1 głosów)

Niemal każdy dorosły praktykujący katolik spotkał w swoim życiu przynajmniej jedną osobę, która odeszła od Kościoła i od sakramentów, zagubioną owcę, która oddalała się powoli lub marnotrawnego syna, który uciekł z pogardą. Jak możemy im pomóc? Jak ich przyciągnąć z powrotem?

Theresa Aletheia Noble FSP opierając się na własnych doświadczeniach, podpowiada jak z miłością przywracać ludzi do wspólnoty wiary.

„To mozolna praca bez fanfar i natychmiastowych efektów. Działamy ze świadomością, że nie musi się ona zakończyć sukcesem. Jezusowi też nie udało się przyciągnąć do siebie wszystkich, których kochał. Możemy mieć jednak pewność, że zarówno dla naszych bliskich, jak i dla nas samych zawsze lepiej jest podjąć próbę, niż tego nie zrobić.” 

Tagi: duchowość wiara świadectwo

Kup książkę Ukochany marnotrawny. Kiedy bliscy porzucają wiarę

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - speedi
speedi
Przeczytane:2019-05-31, Przeczytałem,
Zagubione owce, synowie marnotrawni Wiara i niewiara są tematami pojawiającymi się w naszym życiu. Zależą od konkretnej osoby, jej wyboru (przynajmniej u osób dojrzałych), ale mają na nie wpływ różne czynniki zewnętrzne: bliscy, środowisko, w którym funkcjonujemy, modne trendy, znajomi, media, autorytety, własne i cudze doświadczenia. Ludzie tracą wiarę, ale również ją odnajdują. Odchodzą od wiary, ale również do niej dochodzą. Wiara nie jest dana raz na zawsze, podobnie jak jej brak. Oto siewca wyszedł siać. A gdy siał, niektóre [ziarna] padły na drogę, nadleciały ptaki i wydziobały je. Inne padły na miejsca skaliste, gdzie niewiele miały ziemi; i wnet powschodziły, bo gleba nie była głęboka. Lecz gdy słońce wzeszło, przypaliły się i uschły, bo nie miały korzenia. Inne znowu padły między ciernie, a ciernie wybujały i zagłuszyły je. Inne w końcu padły na ziemię żyzną i plon wydały, jedno stokrotny, drugie sześćdziesięciokrotny, a inne trzydziestokrotny. Kto ma uszy, niechaj słucha! (Mt 13, 1-23) Jezus w przypowieści o ziarnie pokazywał, jak różnorakie czynniki mogą wpływać na czyjąś wiarę. Jak „gleba serca” może przyjmować – lub nie – słowo, które On sieje. Są ludzie, którzy porzucają wiarę, z bardzo różnych powodów. Może to być bardzo bolesne doświadczenie nie tylko dla nich samych, ale również dla ich bliskich, rodziny ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Ukochany marnotrawny. Kiedy bliscy porzucają wiarę

Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Maryla i Debora
Magdalena Mosiężna
Maryla i Debora
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Oddać serce
Lindsay Harrel
Oddać serce
Pokaż wszystkie recenzje