Ukryte uczucia

Gracie marzy jednie o tym, by w jej życiu nic się nie zmieniło. Mieszka w pięknej rezydencji, uprawia wspaniały ogród, a Jason, syn jej ojczyma, jest dla niej najlepszym przyjacielem i opiekunem. Niech ten stan trwa w nieskończoność, niech śpią demony z przeszłości, a także… miłość do Jasona. Jason przez całe lata opiekował się córką swojej macochy, aż wreszcie zrozumiał, że widzi w Gracie nie siostrę, lecz ukochaną kobietę. Kobietę zamkniętą w sobie i trzymającą mężczyzn na dystans. Jednak pod tą maską Jason dostrzega czułość i kobiece ciepło. Nagle w ten spokojny, poukładany i pełen ukrytych uczuć świat wdziera się brutalna rzeczywistość: terroryści porywają Gracie i szantażują Jasona. Niedoszli kochankowie muszą zdać najtrudniejszy egzamin, by przeżyć... i by ich miłość się spełniła.

Informacje dodatkowe o Ukryte uczucia:

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: b.d
ISBN: 978-83-238-66-756

Kup książkę Ukryte uczucia

Ukryte uczucia - opinie o książce

Avatar użytkownika - addictedtobooks
addictedtobooks
Przeczytane:2016-06-08, Ocena: 5, Przeczytałam, Egzemplarze recenzenckie, Mam,
Gracie nigdy nie zapomniała o traumatycznych wydarzeniach, które już na zawsze naznaczyły jej życie. Lata dzieciństwa nigdy nie były dla dziewczyny sielanką, a jej przeszłość nieustannie wywołuje w niej smutek oraz cierpienie. Gracie całkowicie straciła poczucie pewności siebie, które zostało odebrane jej przez ojca, który był prawdziwym potworem. Pomimo upływu lat demony przeszłości nie chcą jej opuścić i dziewczyna sama musi postarać się pogodzić z tym, co ją spotkało. Jednak czy Gracie znajdzie w sobie siłę, żeby zaakceptować tamtą tragedię? Jak bardzo przeszłość wpłynie na jej życie oraz marzenia? Czy dziewczyna po tym wszystkim jest w stanie komukolwiek zaufać oraz obdarzyć uczuciem? ,,- Tajemnice bywają niebezpieczne." Jedynym wsparciem dla Gracie był jej przyrodni brat Jason, który już od najmłodszych lat starał się otoczyć ją opieką oraz zyskać jej zaufanie. Dziewczyna nie dopuszcza do siebie mężczyzna i za wszelką cenę stara się ich trzymać na odległość. Z biegiem lat uczucie łączące Gracie oraz Jasona nabiera jednak głębi i wkrótce oboje zdają sobie sprawę, że nie są już tylko siostrą i bratem, ale czymś znacznie więcej. Jednak czy traumatyczna przeszłość dziewczyny nie stanie na drodze do szczęścia tych dwoje? Czy Jason jest gotowy walczyć o to uczucie oraz zrobić pierwszy krok w stronę ich wspólnej oraz szczęśliwej drogi? Już wkrótce mężczyzna stanie przed niezwykle trudnym wyzwaniem, które już na zawsze zmieni jego życie... ,,Pewnych spraw lepiej nie wyciągać na światło dzienne." Pewnego dnia w spokojne oraz uporządkowane życie Gracie wdziera się totalny chaos oraz spustoszenie. Dziewczyna zostaje porwana dla okupu i przetrzymywana z dala od swojego domu w dość ciężkich warunkach. Jak wiele Jason będzie w stanie poświęcić, żeby uratować jedyną kobietę, która liczy się w jego życiu? Czy uda mu się w porę zrozumieć jak wiele Gracie dla niego znaczy? To wydarzenie będzie prawdziwym sprawdzianem dla łączącego ich uczucia. Czy ich miłość przejdzie tę niezwykle trudną próbę? Dlaczego dziewczyna została porwana i o co tak naprawdę chodzi terrorystom, którzy ją przetrzymują? To, co wkrótce się wydarzy zmusi Gracie do konfrontacji z jej bolesną przeszłością. Jednak jaki będzie tego finał? ,,Obmyślony przez niego akt zemsty zaowocował tragicznymi skutkami. Gracie miała zapłacić ogromną cenę za jego zranione ego." Opis tej książki ogromnie mnie zaintrygował i muszę przyznać, że oczekiwałam po niej naprawdę wiele. Jednak czy ,,Ukryte uczucia" spełniły moje oczekiwania? Główni bohaterowie są całkiem dobrze wykreowani, chociaż czasami naprawdę mnie irytowali swoim niezdecydowaniem. Bardzo podobało mi się miejsce akcji, które wprowadza niezwykły nastrój oraz atmosferę. Akcja raczej wolno nabiera tempa, ale zdarzały się fragmenty, które przyprawiały czytelnika o szybsze bicie serca. Wątek porwania był jak dla mnie całkiem nieźle dopracowany, chociaż przyznaję, że spodziewałam się trochę większej dawki emocji. Nie uważam jednak lektury tej książki za stratę czasu, ponieważ chwilami naprawdę dobrze się bawiłam czytając tę pozycję. Podobały mi się fragmenty, w których poznajemy przeszłość Gracie oraz dowiadujemy się, dlaczego kobieta jest tak bardzo zamknięta w sobie. ,,Ukryte uczucia" to idealna książka dla osób, które szukają lekkiej lektury z romantyczną historią miłosną w tle. Od czas do czasu lubię sięgać po tego typy książki, chociaż nie ukrywam, że nie byłabym w stanie czytać tylko książek tego typu ze względu na to, że są niezwykle przewidywalne. Książkę polecam osobom, które choć na chwilę pragną zrelaksować się przy niezobowiązującej lekturze.
Avatar użytkownika - alkatraz
alkatraz
Przeczytane:2016-06-03, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Niestety, książkę przeczytałam jako następną po ,,Zbuntowanej" tej samej autorki. Okazało się, że są one do siebie bardzo podobne. Ten sam motyw miłości pomiędzy przyrodnim rodzeństwem, farma krów, identyczne zakończenie. Jest to lekki romans, który czyta się szybko, z serii tych nieambitnych, przy których można się zrelaksować.
Romanse nie są moją mocną stroną. Nieczęsto po nie sięgam i nie dlatego, że nie lubię. Głównym powodem jest ich naiwność i nierealność. Miło było by przeczytać coś co ma w sobie romantyzm, ale jest też prawdopodobne, że się wydarzy. Mimo to trafiają w moje ręce, bo każda kobieta ma ochotę oderwać się od rzeczywistości, pomarzyć i przenieść się w zazwyczaj bajkowy świat. W moim wypadku literatura tego gatunku to przerywnik w pozycjach poważnych i/lub drastycznych. A z Dianą miałam już styczność i czytała mi się niesamowicie lekko i przyjemnie. Tak więc jeśli romans i odskocznia to pada na nią... Griaciela i Jason to przybrane rodzeństwo. Choć tak na prawdę nic ich nie łączy to on otoczył ją opieką i wsparciem już od pierwszych dni, gdy zamieszkała z mamą w ich posiadłości. Jak się okazało otoczył ją też uczuciami i to niekoniecznie braterskimi. Jednak skrzętnie starał się to ukrywać. Gracie po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa ma problemy ze zdrowiem oraz zaufaniem ludziom - szczególnie płci przeciwnej. Jest pewna, że nigdy nie zwiąże się z żadnym mężczyznom, a to co zaczyna czuć do przybranego brata w takim samym stopniu ją szokuje, zaskakuje jak przeraża. W końcu to brat, od niepamiętnych czasów najważniejsza osoba w jej życiu - tylko priorytety tego słowa "najważniejszy" uległy zmianie. Uczucie nie jest siostrzane, a kobiecie. Każda bliskość powoduje u niej sprzeczne emocje - rozkosz i panikę. Żadne z nich nie umie się otworzyć i porozmawiać - wyjaśnić co się dzieje. I nagle w ich do tej pory uporządkowany świat, który zachwiał się od zmiany wspólnego nastawienia wdziera się przemoc, brutalność i niepewność. Gracie zostaje porwana, a Jason szantażowany przez porywaczy odchodzi od zmysłów. Jest w stanie zrobić wszystko byle odzyskać dziewczynę całą i zdrową. Czy ta sytuacja pozwoli im w końcu szczerze porozmawiać? Kto i jakie tajemnice jeszcze skrywa? Co jeszcze wydarzy się w życiu bohaterów? Czy odważą się zrobić krok w przód? Dlaczego tak często to co mamy doceniamy dopiero po stracie? I czy odzyskanie tego coś zmieni? Na te i wiele innych pytań odpowie Wam właśnie ta pozycja w sposób czasami dramatyczny, czasami przezabawny. Wyjątkowo choć pozycja naprawdę lekka to sprawiła mi wiele radości i stwierdziłam, że za szybko się skończyła - co jak na mnie i romanse jest aż dziwne! Polecam miłośniczkom gatunku, autorki oraz tym które chcą czegoś innego niż zwykła nudna codzienność! Ocena nie dobije do samej góry, bo jednak zbyt słodko ;)
Avatar użytkownika - kasiatuszek
kasiatuszek
Przeczytane:2016-05-30, Ocena: 5, Przeczytałam,
"Wreszcie pojęła do końca, dlaczego piękne kobiety tak lgnęły do niego. Nie chodziło im wyłącznie o majątek. Ten zmysłowy, przystojny mężczyzna przyciągał je dyskretnym, a przez to tak zniewalającym urokiem osobistym. Zawsze lekko zdystansowany, lecz nigdy wyniosły, dowcipny, lecz nigdy złośliwy, równie naturalny i prawdziwy, gdy zawierał kontrakt na astronomiczną sumę, jak i gdy zajmował się cielakami. A przy tym kobiety musiały intuicyjnie wyczuwać, że to nad wyraz odpowiedzialny, przyzwoity facet. Czyli w sumie super facet." Szczerze mówiąc, do tej pory jakoś nie sięgałam po książki Diany Palmer. Nigdy żadnej z nich, a jest ich sporo, nie przeczytałam. Tak naprawdę, sama do końca nie wiem, dlaczego. Tym bardziej, że przecież lubię tego typu powieści z romansem w tle. A jednak nie przyciągały mojej uwagi. Trzeba przyznać, że okładka książki "Ukryte uczucia" nie zachęca za bardzo do zapoznania się z jej treścią. Jest moim zdaniem zbyt prosta i banalna. Natomiast jestem mile zaskoczona historią ujętą w powieści, którą czytało się z przyjemnością. Gracie i Jason są przyrodnim rodzeństwem. Dorastali razem, połączyła ich przyjaźń. Młoda kobieta mieszka w rezydencji w San Antonio wraz ze służbą, natomiast Jason to właściciel terenów w Comanche Wells, gdzie prowadzi hodowle bydła rasy santa gertrudis, ponadto jest milionerem. To na ranchu spędza większość czasu, rzadziej bywa w rezydencji, chyba, że wymagają tego prowadzone przez niego interesy. Gracie od zawsze była dla niego ważną osobą, ulubioną siostrą. Natomiast Jason był dla niej oparciem, zapewniał poczucie bezpieczeństwa. Bardzo często razem udawali się na aukcje w celu zakupu bydła. Z czasem Gracie zaczęła dostrzegać w nim mężczyznę, a on uświadomił sobie, że darzy ją głębszym uczuciem. Pewnego dnia ją pocałował, ale został odepchnięty, czego kompletnie się nie spodziewał. Był zaskoczony reakcją kobiety. Poczuł się odrzucony, dlatego postanowił się poniekąd zemścić. W trakcie jednego ze swych wyjazdów poznał Kittie, której się oświadczył. Nikt w rezydencji w San Antonio tego nie rozumiał, tym bardziej, że gołym okiem było widać, iż jego wybrance zależy tylko na majątku. Pod jego nieobecność kazała się wszystkim wyprowadzić posuwając się do szantażu, również Gracie musiała opuścić dom. Po jakimś czasie Gracie zostaje porwana. Niczego nieświadomy Jason wraca do rezydencji, jest zszokowany zaistniałymi zmianami i nieobecnością siostry oraz zaprzyjaźnionych pracowników. Dowiaduje się też o zniknięciu Gracie. Dlaczego Gracie została porwana ? Jakie tajemnice Gracie skrywa przed Jasonem ? Czy mężczyzna uratuje ukochaną kobietę z rąk porywaczy ? Czy uda im się wyjaśnić zaistniałe między nimi nieporozumienie ? Czy Jason poślubi Kittie ? Jak potoczą się dalsze losy przyrodniego rodzeństwa ? Przyznaję, że "Ukryte uczucia" pochłonęłam w jedno popołudnie. Książka wciągnęła mnie od pierwszej strony. Najbardziej polubiłam Gracie, która jest kobietą sympatyczną, wrażliwą, spokojną, przyjazną, bardzo pomocną, dostrzegającą dobro w drugim człowieku. Wiele przeszła w swoim życiu, została bardzo zraniona i doświadczona przez los. Mimo to potrafiła zjednać sobie ludzi, a jeśli wymagała tego sytuacja, to podejmowała walkę o siebie i swoje życie. Jason był jej przeciwieństwem, z jednej strony ciepły i dobry człowiek. A z drugiej strony bardzo stanowczy, impulsywny i nerwowy mężczyzna. Nie zdawał sobie sprawy z tego, co skrywano przed nim przed długie lata. Nie wiedział, co wydarzyło się w przeszłości i jak bardzo tamte wydarzenia zmieniłyby jego życie na zawsze. "Ukryte uczucia" to książka obyczajowa łącząca romans z wątkiem sensacyjnym. Czyta się ją szybko, głównie ze względu na dużą czcionkę, co bynajmniej dla mnie stanowi plus, a poza tym z ogromną ciekawością tego, co wydarzy się w życiu bohaterów i jak zakończy się ta historia. Powieść podejmuje między innymi tematy dotyczące przemocy w rodzinie, ale również różnic wynikających z przynależenia do danej warstwy społecznej. Ponadto uświadamia, jak bardzo skrywane tajemnice z przeszłości mogą odmienić życie, niekoniecznie na lepsze, a także jaki wpływ wywierają na człowieka wpajane od najmłodszych lat zasady. Pokazuje też, że często ulega się wpływom innych ludzi, którzy posuwają się do różnych metod, aby osiągnąć swój cel. A przede wszystkim uzmysławia, że docenia się drugiego człowieka dopiero wtedy, kiedy następuje realne zagrożenie, że można go stracić na zawsze. Reasumując, "Ukryte uczucia" to bardzo przyjemna i ciekawa powieść. Może nie wywołuje zbyt wielkich emocji, ale jest bardzo dobrze napisana i ukazuje piękną historię, a także zawiera w sobie wartościowe przesłanie. Serdecznie polecam ! http://wielbicielka-ksiazek.blogspot.com
Avatar użytkownika - zksiazkawreku
zksiazkawreku
Przeczytane:2016-05-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,
Pomimo tego że Diana Palmer jest podobno znaną pisarką, ja jeszcze nigdy nie miałam styczności z jej twórczością. Byłam bardzo ciekawa czy mi również książki Diany Palmer przypadną do gustu. Gdy tylko przeczytałam opis fabuły od razu wiedziałam, że przygodę z twórczością tej autorki zacznę właśnie od książki "Ukryte uczucia". Gracie to młoda kobieta, która uwielbia stabilność. Nie chce, żeby cokolwiek zmieniło się w jej życiu. Jest zamknięta w sobie i trzyma mężczyzn na dystans. Mieszka w pięknej rezydencji, zajmuje się ogrodem. Czuje się bezpieczna u boku swojego przyrodniego brata - Jasona, który jest jej najlepszym przyjacielem, a zarazem opiekunem. Chłopak przez długi okres opiekował się swoją przyrodnią siostrą, aż w końcu doszedł do wniosku, że to nie kocha Gracie jak siostrę, ale jak kobietę. Widzi w niej seksowna, pociągającą kobietę, która ma w sobie dużo ciepła. Idealny i poukładany świat Gracie w pewnym momencie burzy się. Dziewczyna zostaje porwana przez terrorystów, którzy szantażują Jasona chcąc okupu. Niedoszłych kochanków czeka najtrudniejszy egzamin w życiu. Czy ich miłość się spełni? "Ukryte uczucia" to bardzo dobra powieść. Jest dobrze napisana, prostym i lekkim językiem. Czytałam ją z przyjemnością, bez jakichkolwiek problemów. Bardzo podoba mi się sposób, w jaki autorka wykreowała bohaterów, a szczególnie Jasona. Jego postać jest taka prawdziwa. Pomimo tego, że był dorosłym facetem, rozsądnym, dojrzałym i odpowiedzialnym, to jak każdy facet czasami zachowywał się dziecinnie, jak chłopiec z piaskownicy. Do bólu prawdziwa postać. Postać Gracie również jest interesująca. To kobieta pragnąca stabilizacji, piękna, delikatna, elegancka, czasami zagubiona. Za wszelką cenę stara się ukryć przez wszystkimi swoją mroczną przeszłość, szczególnie przed najbliższymi. Podobno doceniamy coś, jak to stracimy. Taki morał wypływa z powieści "Ukryte uczucia". Jason zdał sobie sprawę z tego, jak bardzo kocha Grecie i ją pożąda dopiero wtedy, kiedy została porwana i kiedy mógł ją stracić na zawsze. Podsumowując, "Ukryte uczucia" to dobra powieść, która nie wymaga od czytelnika użycia szarych komórek. Jest to książka lekka i przyjemna, w sam raz na gorące i leniwe popołudnie.
Avatar użytkownika - posredniczkaa
posredniczkaa
Przeczytane:2016-05-18, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki 2016, Mam,

Jason i Gracie są przybranym rodzeństwem. Ona jest jego ulubienicą, a on jej obrońcą. Z biegiem lat uczucia Jasona przestają być braterskie, zdaje sobie sprawę, że pragnie swojej siostry. Oczywiście Grace go kocha jak brata, przyjaciela, powiernika. Po traumatycznych przeżyciach z dzieciństwa boi się każdego bliższego kontaktu z mężczyzną i ufa tylko bratu. Jednak gdy ten podejmuje próbę zbliżenia się do Grace ta go odtrąca... a potem to już się dzieje...
„Ukryte uczucia” to bardzo przyjemny romans z nutką sensacji. Jest to książka lekka jak piórko i jednocześnie na tyle porywająca, że ciężko się od niej oderwać. Scenariusz fabuły wydaje się dość prosty i tyle razy powielany, że nie spodziewałam się niczego nowego, ale autorka potrafi zaskoczyć.
Co do bohaterów to postać Jasona nie przypadły mi niestety do gustu. W jednej chwili zachowywał się jak obrażony na cały świat paniczyk, by po chwili przywdziać zbroję szlachetnego rycerza. No ale mawia się, że mężczyźni są jak dzieci, więc może był to zabieg celowy.Za to autorka świetnie poradziła sobie z postacią jego narzeczonej, aż nóż się w kieszeni otwierał i dzięki temu nieogarnięty milioner już tak bardzo nie kuł w oczy.
Podsumowując, ta książka jest idealną pozycją dla szukających wytchnienia od bardziej wymagających lektur, a fanki starego, dobrego romansu, również nie powinny być zawiedzione. Spędziłam z nią kilka bardzo przyjemnych godzin więc polecam!

Avatar użytkownika - dona
dona
Przeczytane:2015-01-29, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Historia o uczuciach przyrodniego rodzeństwa, które w miarę upływu lat przeradza się w miłość. Poza tym jest strach, tajemnice i intrygi. Jest to idealna książka na deszczowe wieczory. Polecam!
Avatar użytkownika - Eve1993
Eve1993
Przeczytane:2015-01-31, Ocena: 5, Przeczytałam, Przeczytane,
Arizona
Diana Palmer0
Okładka ksiązki - Arizona

Dziki Zachód nie jest właściwym miejscem dla młodej damy, zwłaszcza takiej, która jest przyzwyczajona do towarzystwa dżentelmenów...

Panna z Charlestonu
Diana Palmer0
Okładka ksiązki - Panna z Charlestonu

Mandelyn, pochodząca z bogatego rodu z Południa, jako jedyna w okolicy nie bała się nieokrzesanego Carsona Waynaa. Nigdy tez nie zastanawiała się, dlaczego...