Umarli czasu nie liczą

Tom 1 cyklu Madison Avery

Do niedawna Madison Avery była zwykłą nastolatką, jeśli nie liczyć fioletowych włosów i tego, że była nowa w szkole. Ale jej bal maturalny był zabójczy - dosłownie. Właśnie tam Mroczny Żniwiarz chciał odebrać jej ciało i duszę. Lecz nie zdążył dokończyć zadania; Madison wykradła mu magiczny amulet. Dzięki niemu pozostała na ziemi, chodzi do szkoły, wygląda... jakby żyła. Ale tak naprawdę jest zawieszona pomiędzy światem żywych i umarłych. Światem, gdzie ciemność nie zawsze jest zła, a jasne istoty ocienia mrok. Gdzie tylko tajemniczy anioł może pomóc Madison przygotować się na chwilę, gdy Mroczy Żniwiarz wróci...

Informacje dodatkowe o Umarli czasu nie liczą:

Wydawnictwo: Amber
Data wydania: 2010-02-18
Tytuł oryginału: Once Dead, Twice Shy
Tłumaczenie: Joanna Nałęcz

Kup książkę Umarli czasu nie liczą

Umarli czasu nie liczą - opinie o książce

Avatar użytkownika - slena1098
slena1098
Przeczytane:2015-06-11, Ocena: 5, Przeczytałam, czytam regularnie w 2015 roku, Mam,
Świetna książka, która porusza tematykę życia i śmierci, dobra i zła, przeznaczenia i wolnej woli. Pokazuje, że nawet anioły w tym najwyżsi rangą Serafini, nie zawsze mogą wiedzieć, co jest słuszne, bo co, jeśli wolny wybór jednego człowieka przyczyni się do zguby wielu istnień?... Kontynuacja historii rozpoczętej w zbiorze opowiadań "Bale maturalne z piekła". Madison, którą zabił Żniwiarz Ciemności i zabrał jej ciało, dzięki amuletowi, który skradła swojemu mordercy, może nadal przebywać wśród żywych i udawać, że jest normalną nastolatką, pomijając kolor jej włosów i sposób ubierania się. Próbuje również nauczyć się posługiwać swoim amuletem. Pomaga jej w tym Żniwiarz Światła, Barnaba. Na pytanie, dlaczego stała się celem Żniwiarza Śmierci próbuje znaleźć odpowiedź także Ron, Strażnik Czasu Światła. Pewnego dnia Barnaba zabiera Madison na akcję, na której uratować mają niewinną osobę, na którą poluje Żniwiarz Ciemności. Chociaż Barnaba ma początkowo obawy, gdyż Madison nie potrafi komunikować się z nią w myślach, jednak dziewczynie udaje się przekonać, że nic jej się nie stanie. Ale sytuacja komplikuje się, gdy Madison ratuje dziewczynę o imieniu Susan namierzoną przez Żniwiarza Ciemności. Niedoszłej ofierze udaje się przeżyć, jednak amulet, który Madison ukradła swojemu mordercy zostaje rozpoznany przez Nakitę, Żniwiarkę Ciemności, która chciała zabić Susan. Okazuje się, że amulet należał do Kariosa, a on nie jest zwykłym Żniwiarzem Ciemności, lecz Strażnikiem Czasu Ciemności. O tego momentu Madison nie jest bezpieczna, gdyż Karios będzie chciał odzyskać amulet. I mimo, że Ron zmienił rezonans amuletu Madison, Nakita będzie mogła rozpoznać Madison po wyglądzie. Ron musi dowiedzieć się, dlaczego sam Strażnik Czasu Ciemności chciał pozbyć się Madison, dlatego prosi Barnabę, aby pośredniczył w rozmowie między nim a Serafinami. Aby Madison ie została bez opieki, przydzielony zostaje jej Anioł Stróż. Sytuacja komplikuje się, gdy Madison dostrzega, że Czarne Skrzydło krąży w pobliżu Josha, chłopaka, z którym poszła na bal maturalny i którego zostawiła wychodząc z balu z Kariosem. Skoro Czarne Skrzydła szukają Josha, to znaczy, że szuka go Żniwiarz Śmierci, a może nawet sam Karios, żeby móc dzięki niemu odnaleźć Madison... W toku wszystkich wydarzeń okazuje się, że Madison nie jest zwykłą nastolatką, pomijając jej styl ubierania i fakt, że jest martwa, jest kimś niezwykle wyjątkowym... Książka od pierwszej strony jest fascynująca i wciągająca, za zakończenie zaskakujące. Polecam. Świetna lektura.
Avatar użytkownika - kasia19268
kasia19268
Przeczytane:2014-08-20, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam,
Książka jest kontynuacją opowiadania, które pojawiło się w antologii "Randki z piekła" pod tytułem "Madison Avery i Żniwiarze Ciemności". Opowiada historię dziewczyny, która umarła, ale uciekła śmierci i w rezultacie stała się Żniwiarzem. Teraz musi przejść specjalne szkolenie, by dobrze wypełnić swoje zadanie. Pomysł ciekawy,ale trochę rozczarował mnie brak wątków romantycznych.
Avatar użytkownika - byska1
byska1
Przeczytane:2014-05-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 26 książek - 2014 ,
Madison, dziewczyna która w dniu swoich 17 urodzin miała wypadek samochodowy, została zabita przez żniwiarza, ale wykradła mu magiczny amulet, dzięki któremu pozostała na ziemi i wygląda jak by żyła. Pewnego razu razem ze swoim Aniołem Światła Barnabą, udali na na obóz letni, bo otrzymali informację że będzie tam żniwiarz, który będzie chciał kogoś zabić, a Barnaba miał obowiązek ochronić tą osobę. Wypadki tak się potoczyły, że zamiast Barnaby, to Madison uratowała dziewczynę, Susan przed żniwiarzem, odpychając ją, kiedy żniwiarka chciała zadać cios swoim mieczem. Barnaba był za to zły, ponieważ Madison miała się tylko przyglądać a nie wtrącać, ale z drugiej strony to on później stanął do walki ze żniwiarką i ją przepędził, a dzięki Madison dziewczyna dalej żyła. Po tym zdarzeniu okazało się że żniwiarka ciemności rozpoznała amulet Madison i powiedziała że jest amulet Kairosa. Madison po zwróceniu się z pytaniem do strażnika czasu światła Rona z pytaniem kim jest Kairos, dowiedziała się że jest on odpowiednikiem Rona, tylko że po stronie ciemności. Barnaba i Ron musieli porozmawiać z Serafinami żeby pozwolili Madison zatrzymać amulet, a na ten czas został jej przydzielony anioł stróż, który był cherubinem. Madison widziała do jako świetlistą kulę, i go dobrze słyszała. Madison rozmawia z Joshem, kolegą ze szkoły, o tym co się wydarzyło, o tym że jest martwa i jak zginęła, po tym jak Josh mówi jej że śni mu się jej śmierć. Chłopak nie chce jej wierzyć i po rozmowie z nią rusza zdenerwowany samochodem i przy następnych światłach słup ze światłami ruszył na ulicę, ale Josh w ostatniej chwili zdążył skręcić na pobliski parking, ale w ten słup uderzył Kairos, poszukujący Madison i wiedzący że dzięki Joshowi może ją odnaleźć. Josh widząc zderzenie innego samochodu ze słupem postanowił sprawdzić czy tamtemu kierowcy nic się nie stało i rozpoznał w nim chłopka ze swojego snu o śmierci Madison. Zaczął wierzyć dziewczynie. Madison odciągnęła go od wypadku i kazała mu wsiąść do jego furgonetki i ruszyli dalej. Madison poszła z Joshem do baru i uczyła stawać się niewidzialna, w końcu jej się to udało akurat w chwil, gdy weszli znajomi Josha i zaczęli obgadywać Madison, nie wiedząc o tym że ona tam jest tylko niewidzialna. Dziewczyna słuchała tego co o niej myślą inni. Madison postanowiła, że jak będzie niewidzialna to pójdzie na spotkanie Kairosa i zabierze mu drugi amulet, żeby mieć od niego spokój puki nie zrobi sobie nowego amuletu. Jak rano zrobiła sobie zdjęcie, to zobaczyła na nim że robi się lekko przezroczysta, co ją trochę przeraziło. Madison i Josh udali się na piknik szkolny. I tam spotkali żniwiarza ciemności Nikitę, bo tylko ona mogła rozpoznać Madison po wyglądzie. Nikita i Madison zaczęły ze sobą walczyć, Nikita trafiła swoim mieczem Josha, ale niezbyt precyzyjnie, tylko go drasnęła, ale to wystarczyło żeby stał się umierający. Madison podczas walki odebrała miecz Nikicie i dzięki temu zdobyła również jej medalion. Żniwiarka będąc pozbawiona medalionu została zaatakowana przez czarna skrzydła i straciła przez to przytomność. Madison zawiozła Josha do szpitala. W szpitalu pojawili się Barnaba i Ron, którzy byli źli na to co zrobiła Madison. Okazało się że Ron coś przed nią ukrywał, a mianowicie ukrywał przed serafinami to kim jest Madison, chcąc zmienić układ sił między przeznaczeniem a wolną wolą. Barnaba powiedział, że Ron również ukrywał przed Madison to, że jest nowym strażnikiem czasu ciemności, w co dziewczynie trudno było uwierzyć. Barnaba wziął Madison do miejsca neutralnego, w którym jeśli dojdzie do rozlewu kwi, przybędzie serafin. Madison postanowiła spotkać się tam z Nakitą, żeby oddać jej medalion i poprosić żeby oszczędziła Josha. Nakita uderzyła Barnabę w skroń rękojeścią swojego miecza, pozbawiając go tym przytomności. Porwała Madison i zaniosła ją prosto do Kairosa. U Kairosa pojawił się również Ron i powiedział jaka jest prawda, że to Madison jest zastępczynią Kairosa, a Kairos chciał ją zabić, żeby nie musiał ustąpić jej miejsca i żeby mógł żyć wiecznie. Nikita jak to wszystko usłyszała, to zrozumiała wreszcie, że została oszukana przez Kairosa i w złości go zabiła własnym mieczem i oddała się w służbę Madison. Pojawił się tam również serafin, który potwierdził że Madison ma zastąpić Kairosa. Dziewczyna na początku nie chciała przyjąć na siebie tego zadania. Miała wybór, albo przyjmie to zadanie, albo zginie na wieki, ponieważ Kairos schował gdzieś jej ciało. Madison postanowiła zostać strażnikiem czasu ciemności. Poprosiła Nikitę żeby uratowała Josha i pomogła Barnabie. Anielica uczyniła to o co poprosiła ją Madison. Madison wróciła do prawie normalnego życia, oczywiście dalej nie mając ciała, ale wróciła do taty i do szkoły, a towarzyszyli jej Nakita i Barnaba, który odszedł od Rona, nie ufając mu już. Josh dzięki nakicie przeżył i również się z nimi trzymał.
Avatar użytkownika - Dropsia
Dropsia
Przeczytane:2013-02-27, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Książka fajna aczkolwiek aż tak jak sądzilam mnie nie wciagnela moglaby byc troszke ciekawsza
Avatar użytkownika - darinda
darinda
Przeczytane:2011-08-24, Ocena: 6, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - agaj100
agaj100
Przeczytane:2010-12-16, Ocena: 6,
Swietny pomysl na ksiazke, fabula bohaterowie, nispodziewane zwroty akcji a do tego szybko i bardzo lekko sie czyta. Polecam!!!!!!
Avatar użytkownika - EmnildaAmelberga
EmnildaAmelberga
Przeczytane:2010-05-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Lekka , ciekawa lektura na wolną chwilę . Mnie wciagnęło i zachęciło do zapoznania się z drugą częścią przygód Madison Avery .
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-06-07,
bardzo fajna ksiazka.przeczytalam ja jednym tchem.czekam na kolejne czesci.goraco polecam
Avatar użytkownika - Aramina
Aramina
Przeczytane:2021-07-31, Ocena: 3, Przeczytałam, 52 książki 2021,

Myślę, że może się podobać piętnasto- i innym "nasto"latkom, bo temat fajny, ale niewykorzystany. Dla mnie zbyt płytka, momentami chaotyczna. Dialogi czasem bez ładu i składu. Dobrze, że krótka - dzięki temu dało się szybko przebrnąć. Jak już zauważyliście wcześniej, charakter głównej bohaterki nie pasuje do jej image'u. Zobaczymy, co się będzie działo dalej.

Avatar użytkownika - damonowa
Przeczytane:2013-06-15, Ocena: 4, Przeczytałam, Mam, 52 książki 2013,
Dobry, zły i nieumarły
Kim Harrison0
Okładka ksiązki - Dobry, zły i nieumarły

Czarownica Rachel Morgan, seksowna, niezależna łowczyni nagród, która krąży wśród najgęstszych cieni śródmieścia Cincinnati w poszukiwaniu grasujących...

A Perfect Blood
Kim Harrison0
Okładka ksiązki - A Perfect Blood

Ritually murdered corpses are appearing across Cincinnati, terrifying amalgams of human and other. Pulled in to help investigate by the I.S. and FIB, former...