Upał

Wydawnictwo: Znak
Data wydania: 2012-05-01

Tom 3 cyklu Meteo

Stadion Narodowy - miejsce ćwierćfinałowego meczu Polska-Niemcy.
Sześćdziesiąt tysięcy kibiców, wśród nich kanclerz i premier.
Idealny cel.

Panuje nieznośny skwar, ulice Warszawy są pełne kibiców.
Ci, którzy zamierzają rozpętać piekło, zrobią to teraz.

Czy narodowe bezpieczeństwo wymaga ofiar?
Jak daleko mogą posunąć się tajne służby, aby zrealizować swoje cele?
Kto decyduje o tym, co jest najlepsze dla interesu państwa?

Marcin Ciszewski stworzył w Upale na tyle wiarygodny scenariusz zamachu terrorystycznego, że najprawdopodobniej już jest pod stałą obserwacją polskich służb specjalnych.

Kup książkę Upał

Opinie o książce - Upał

Avatar użytkownika - kingaz86
kingaz86
Przeczytane:2016-10-02, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 w 2016,
Stadion Narodowy - miejsce ćwierćfinałowego meczu Polska-Niemcy. Sześćdziesiąt tysięcy kibiców, wśród nich kanclerz i premier. Idealny cel. Panuje nieznośny skwar, ulice Warszawy są pełne kibiców. Ci, którzy zamierzają rozpętać piekło, zrobią to teraz. Podinspektor Jakub Tyszkiewicz nie ma łatwego zadania. To on odpowiada za bezpieczeństwo meczu. Problem w tym, że nie wiadomo, kto jest prawdziwym wrogiem. Czy narodowe bezpieczeństwo wymaga ofiar? Jak daleko mogą posunąć się tajne służby, aby zrealizować swoje cele? Kto decyduje o tym, co jest najlepsze dla interesu państwa?
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2013-09-14, Ocena: 6, Przeczytałam, polskie czytanie,
Kontynuacja losów Jakuba Tyszkiewicza i Stanisława Krzeptowskiego z "Mrozu". Tym razem akcja dotyczy sytuacji bardzo kryzysowej, która ma miejsce w trakcie Mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbywały się w Polsce. Jak zwykle u p. Ciszewskiego akcja toczy się wartko i bardzo interesująco. super!
Avatar użytkownika - Sardegna
Sardegna
Przeczytane:2013-02-19, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Avatar użytkownika - bibliotekarkaB
bibliotekarkaB
Przeczytane:2012-07-02, Ocena: 5, Przeczytałam,
Bardzo dobra sensacja. Sugestywnie, realnie napisana historia, aż ciarki przechodzą przy czytaniu.
Avatar użytkownika - Sinister
Sinister
Przeczytane:2020-04-04, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane w 2020,

Super książka. I na dokładkę polskiego autora. Pierwsza część była dobra ale ta jest rewelacyjna. Podczas EURO na stadionie w Warszawie dochodzi jednocześnie do dwóch zamachów terrorystycznych. Przypadek czy celowe działanie? To na szczęście jest tylko fikcja ale jakże realna. Walka różnych służb o kompetencje, przywództwo, ukrywanie informacji, brak wspólnego działania a nawet dezinformacja. A ja pytam o co chodzi? Czyż bezpieczeństwo narodowe nie jest od tych rozgrywek ważniejsze. Niestety jak patrzę na światek polityczny to absolutnie wierzę w taki obrót sprawy. Polubiłam ekipę Jakuba Tyszkiewicza a jemu samemu życzę unormowania spraw osobistych i rodzinnych bo policjantem jest wzorowym.

Avatar użytkownika - Anna_Gregorczuk

Kup książkę Upał

Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Powstanie Warszawskie. Wędrówka po walczącym mieście

Po 70 latach taśmy filmowe z kronikami nagranymi podczas Powstania Warszawskiego przez operatorów Biura Informacji i Propagandy Armii Krajowej ujrzały...

Krüger. Tygrys. Audiobook
Marcin Ciszewski0
Okładka ksiązki - Krüger. Tygrys. Audiobook

Stworzono go, by zadziwiał Świat, lecz on ten Świat postanowił podbić.Inteligentny, bezwzględny, drapieżny. Złodziej.Doskonale przystosowany do czasów...

Kudłata
Hwang Sun-mi