Upiór w Operze

Upiór z opery istniał naprawdę. Od pierwszych chwil, kiedy zacząłem przeglądać dokumenty Akademii Muzycznej, uderzyła mnie nadzwyczajna zbieżność między zjawiskami łączonymi zazwyczaj z duchem, a jednym z najbardziej tajemniczych i fantastycznych dramatów, jakie kiedykolwiek miały poruszać Paryż. Doszedłem wkrótce do wniosku, że można będzie, być może, racjonalnie wyjaśnić jedną historię dzięki " drugiej". U podstaw sukcesu jaki odniósł Gaston Leroux, leży mistrzowska umiejętność zawiązania intrygi, poparta diaboliczną wręcz inwencją. " Upiór w Operze" wciąga nas w niesamowitą przygodę, trzymającą w napięciu od pierwszych do ostatnich zdań opowieści". Przekład pełny, zgodnie z oryginałem z 1911 r.

Informacje dodatkowe o Upiór w Operze:

Upiór w Operze - opinie o książce

Avatar użytkownika - Aila92
Aila92
Przeczytane:2016-09-16, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2016, Mam,
Jedna z książek, po które sięgnęłam po obejrzeniu musicalu. Historia ta sama, ale nieco różni się od tej zaprezentowanej w dziele kompozycji Andrew Lloyda Webbera. Leroux twierdzi, że Upiór istniał naprawdę. Jak było rzeczywiście - nie nam oceniać. Książka wciągnęła mnie od pierwszych stron. Pięknie pokazuje miłość zdeformowanego potwora do pięknej i utalentowanej młodziutkiej Christine. Droga do zdobycia jej miłości była usiana okropieństwami i morderstwami, ale nie potrafię go za to potępiać czy nienawidzić. Eryk nie miał łatwo w życiu przez swoją "przeklętą twarz", a Christine wydawała się jedynym jasnym punktem w jego egzystencji. Leroux we wspaniały sposób ujął całą historię. Jestem pewna, że sięgnę do niej jeszcze nie jeden raz.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Ocena: 6,
Ksiażka została wydana też pod tytułem "Upiór opery", a Opera Ślaska w Bytomiu wystawia od tego roku (bodajże od lutego) spektakl pod tytułem "Phantom", który ponoć (jeszcze bardziej niż wersja z Teatru Roma) oddaje ducha książki! Godne polecenia, lektura książki obowiązkowa! Powinna być to lektura w liceum:)
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-02-15,
Bardzo interesująca lektura, wciąga jak najlepsza powieść. Jako, że pisarz był wytrawnym reporterem, znajdujemy w niej reporterskie elementy opisu sytuacji( fragmenty przytaczanych dokumentów tekstów dziennikarskich, stenogramy zeznań świadków itp). Na tle zdumiewającego wnętrza Opery Paryskiej rozgrywa się akcja powieści. Wątek muzyczny splata się z miłosnym-romantycznym i kryminalnym. Napięcie podtrzymuje tajemnicza i tragiczna postać Anioła Muzyki... Człowieczym Aniołem okazuje się delikatna diwa, Christine. Fikcja ociera się o trudno uchwytne realia. Narratorem jest pisarz, który szanuje czytelnika, często się don odwołuje... Lektura książki nie jest stratą czasu! Polecam ją miłośnikom literatury. Obecnie, na jej podstawie Teatr Muzyczny ROMA wystawił sztukę pod tym samym tytułem- ma powodzenie:))
Avatar użytkownika - MArtT
Przeczytane:2013-05-21, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2013,
Upiór w operze
Gaston Leroux0
Okładka ksiązki - Upiór w operze

Przekład pełny, zgodnie z oryginałem z 1911 r.Upiór z opery istniał naprawdę. Od pierwszych chwil, kiedy zacząłem przeglądać dokumenty Akademii Muzycznej...