Urocza dla Ciebie

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2020-02-14
Kategoria: Obyczajowe
ISBN: 978-83-66297-46-3
Liczba stron: 0

Tom 3 cyklu Przypadki sióstr Bradford

Ocena: 5 (3 głosów)

Britt i Zander są najlepszymi przyjaciółmi, odkąd poznali się trzynaście lat temu. Britt nie ma pojęcia, że przez ten cały czas Zander był w niej szaleńczo zakochany.

Niezależna i żądna przygód Britt Bradford ma talent do tworzenia czekoladek, które sprzedaje w Słodkiej Sztuce, swoim sklepie.

Zander Ford jest uznanym pisarzem, a ostatnie półtora roku spędził w podróży po świecie. Osiągnął bardzo wiele, lecz nadal brakuje mu tego, co ma dla niego szczególne znaczenie – serca Britt.

Kiedy wuj Zandera umiera w tajemniczych okolicznościach, ten wraca do Waszyngtonu zbadać sprawę. Britt jest gotowa, by mu pomóc. Wspólne śledztwo jeszcze bardziej zbliża ich do siebie, jednak wiedzą, że romans może zagrozić tej wyjątkowej przyjaźni.

Czy zgłębiając zagmatwaną przeszłość wujka, odkryją również, co tak naprawdę ich łączy?

Tagi: obyczajowe

Kup książkę Urocza dla Ciebie

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Urocza dla Ciebie

Avatar użytkownika - MagdalenaUrbansk
MagdalenaUrbansk
Przeczytane:,

"Urocza dla Ciebie" to kolejna chrześcijańska powieść Wydawnictwa Dreams, którą trudno opisać nie zdradzając zbyt wiele z jej fabuły.
To trzecia część z cyklu Przypadki sióstr Bradford. Każda stanowi odrębną historię i można czytać je oddzielnie, choć warto sięgnąć po nie chronologicznie. Czytałam pierwszą z nich, wiedziałam więc, że mogę spodziewać się literackiej uczy i kunsztu autorki, nie zawiodłam się!
"Urocza dla Ciebie" to opowieść o najmłodszej z sióstr, Britt Bradford. Kobieta sukcesu, która pracuje realizując jednocześnie swoja wielką pasję – tworzy czekoladę. Na zewnątrz wygląda na silną, niezależną, mocną. W środku jednak jest bardzo słaba, poraniona, zagubiona. Choć sama nie zdaje sobie z tego sprawy, potrzebny do życia jest jej drugi człowiek.

Postacią, która poza Britt pojawia się w powieści najczęściej jest jej przyjaciel od czasów dzieciństwa, Zander Ford.

Dwoje przyjaciół i wiele zawiłości ich relacji, która jest dla mężczyzny z pewnych powodów trudna. Gdyby nie nagła śmierć wujka, Zander podróżowałby po świecie, byle by tylko zapomnieć o Britt.

Nie wiem co bardziej wciągnęło mnie w tej opowieści – wątek kryminalny czy romans. Oba skrojone są po mistrzowsku.

Śmierć wujka okazuje się nie być przypadkiem i bohaterowie szukają rozwiązania zagadki, która zaskakuje z każdym kolejnym krokiem. Dlaczego wujek przejął tożsamość zmarłego dziecka, skoro przez lata był oddanym mężem i ojcem? Czy był wplątany w kradzieże cennych obrazów? Jeśli tak – gdzie podziały się dzieła sztuki i czy to one były powodem jego śmierci? Przyznaję, że ten wątek jest tak nieoczywisty i zaskakujący, że podczas lektury wiele razy zastanawiałam się co odkryją bohaterowie.

Nie wiem czy tłem powieści bardziej jest ów wątek kryminalny czy to, co dzieje się między bohaterami. Britt nie potrafi być zależna od innych, broni się przed tym na wszelkie sposoby.

Czy mocny atak paniki to zmieni? Czy komuś uda się dotrzeć do poranionego serca kobiety? Czy Zander poradzi sobie z odrzuceniem, którego doświadczył w dzieciństwie od matki, a które powtarza się w jego dorosłym życiu?

Autorka wprowadziła mnie w niezwykły świat emocji i zdarzeń. Pokazała serce ludzkie, prowadząc od skutku do przyczyny, co sprawiło, że każda kolejna strona wciągała mnie niezwykle mocno.

Jeśli szukasz subtelnego romansu (bez wyuzdanych scen, ale kładących nacisk na czułość i troskę), po mocno zaskakujący wątek kryminalny – zachęcam do lektury tej książki. Jeśli do tego dorzucimy jeszcze wątek poszukiwania we wszystkim drogi do Boga, nie potrzeba mi już nic więcej.

Link do opinii
Avatar użytkownika - agatakolodzinska
agatakolodzinska
Przeczytane:2020-02-27, Ocena: 6, Przeczytałam,

Wiem, że większość z Was lubi romansidła i lekki kryminał = A więc to książka dla Was! 📖🌟 Swoją premierę miała 14 lutego!
Bardzo fajnie mi się ją czytało, bo wciągała na maxa. Chciałam wiedzieć co będzie dalej i dalej 😂

.
Głównymi bohaterami są Britt i Zander, którzy są najlepszymi przyjaciółmi. Jednakże Zander nie traktował jej tylko i wyłącznie jako przyjaciółkę, był w niej szaleńczo zakochany. ❤ Ah, to tak pięknie brzmi!
Niezależna i żądna przygód Britt ma talent do tworzenia czekoladek, które sprzedaje w Słodkiej Sztuce, swoim sklepie. Natomiast Zander Ford jest uznanym pisarzem, a ostatnie półtora roku spędził w podróży po świecie. Osiągnął bardzo wiele, lecz nadal brakuje mu tego, co ma dla niego szczególne znaczenie – serca Britt. - I JAK TU FUNKCJONOWAĆ? 😍❤
Kiedy wuj Zandera umiera w tajemniczych okolicznościach, ten wraca do Waszyngtonu zbadać sprawę. Britt jest gotowa, by mu pomóc. Wspólne śledztwo jeszcze bardziej zbliża ich do siebie... ciąg dalszy musisz doczytać i sam/a dokończyć 😁🌟 nic więcej Wam nie zdradzę 😂 Jak myślisz, czy główni bohaterowie będą razem?

Link do opinii

Trzecia z sióstr Bradford też na prawo do miłości i szczęścia. Dotychczas wszystko, co dobre, omijało ją szerokim łukiem. Ale wiadomo, szczęściu trzeba dopomóc i wyjść naprzód. Nie wolno tkwić w kokonie samotności i nie pozwolić się kochać. Miłość jest dla ludzi i od wieków wiadomo, że jest sensem i celem życia.

Britt i Zander znają się od lat szkolnych. Zander podkochiwał się w dziewczynie, jednak ona nie zwracała na niego zbytniej uwagi. Wracamy do nich kilkanaście lat później, gdy Zander – na wiadomość o śmierci wujka - wraca z dalekiej podróży. A tak naprawdę uciekł przed miłością, przed Britt, nie mógł dłużej znieść obojętności, z jaką dziewczyna go traktowała. Spotkanie po latach ożywi ich przyjacielskie relacje, jednak on liczy na więcej. Britt jest jego uosobieniem szczęścia, nie wyobraża sobie życia bez niej, jego cierpienie staje się widoczne dla najbliższych. A ona, traktuje go jak przyjaciela i nie wyobraża sobie więcej. Jest jej z takimi relacjami dobrze. Zander ma jednak cichą nadzieję, że Britt go pokocha. Czy dziewczyna dojrzy starania Zandera i da mu szansę i otworzy swoje serce na nową miłość? Czy ich związek ma jakiekolwiek racje bytu? Chciałoby się powiedzieć, że nadzieja umiera ostatnia, ale nie wiem, czy przyjaźń może się przerodzić w miłość? Kibicujmy młodym i dajmy im czas …

Wuj Zandera, Frank, zginął w dość dziwnych i tajemniczych okolicznościach. Zander chce poznać prawdziwą przyczynę jego śmierci, nie daje wiary, że umarł na zawał. Rozpoczynają z Britt prywatne śledztwo, które wyjawi skrywane skrzętnie przez wuja tajemnice. Poznają prawdziwe oblicze Franka i jego przeszłość. Czy będą zaskoczeni? Cóż, nie będą dawać wiary informacjom, które pozyskają, ale każdy ma jakieś tajemnice … W tym czasie młodzi zbliżą się do siebie, ale czy będą aż tak blisko, jak marzy Zander? Przekonajcie się sami ...

Urocza dla Ciebie to piękna i wysublimowana bajka o prawdziwej miłości. Becky Wade przedstawia nam prawdziwych i realnych bohaterów, którzy pragną kochać i być kochanymi. Marzą o miłości i mają nadzieję na spełnienie swoich marzeń. Ich pragnienia są bardzo realne i ludzkie.

Powieść Urocza dla Ciebie jest pełna optymizmu i wiary w lepsze jutro. Trzeba mieć marzenia i dążyć do ich realizacji. Swoje potrzeby należy uzewnętrzniać, nie wolno ich skrywać w sobie. Czasami wystarczy jeden mały gest, aby ta druga osoba na nas spojrzała, dojrzała nas. Ale ważna też jest odwaga i szczerość, odkrycie swoich tajemnych kart. Szczęściu czasami trzeba dopomóc, wyciągnąć do niego dłoń i nie wolno pozwolić mu uciec. Nie wolno w tym wszystkim zapomnieć o Bogu. On jest, słucha i nigdy nas nie opuszcza. Pomaga nawet w trudnych i beznadziejnych chwilach, wystarczy tylko poprosić. Bohaterowie też odnaleźli drogę do Boga i pokładali w nim wielką nadzieję. Czy Pan ich wysłuchał? Pamiętajcie, Najwyższy nie zostawia nikogo w potrzebie.

„Sięgnęła dna i poczuła się upokorzona, ale właśnie wtedy znalazła Boga. Stwórca, którego znała od dzieciństwa, delikatnie uniósł jej podbródek. Był po jej stronie. Mogła pozwolić odejść swoim niesłusznym przekonaniom”.

Wszystkie powieści Becky Wade czyta się przyjemnie i z uśmiechem na twarzy. Ta historia sprawia, że każde serce się raduje i tryska niesamowitym ogromem emocji. Ciepła, wrażliwa i wzruszająca, emocjonująca od pierwszej strony. Pokłady miłości i nadziei, jakie z niej się wydobywają, starczyłyby na obdzielenie wszystkich ludzi na świecie. Subtelność i powabność, chwile romantyzmu okraszone delikatnością są obecne na każdej stronie tej powieści. Takie historie chce się poznawać i przeżywać, a być ich naocznym świadkiem to już marzenie, ale oczywiście realne.

Czytać Uroczą dla Ciebie to dryfować po oceanie miłości z sercem przepełnionym nadzieją i optymizmem, trącając delikatnie o wzburzone fale oceanu, ujarzmiane przez niezłomną wiarę w to, co ma dla nas Pan. Niezapomniane wrażenia, czyste i nieskazitelne. Czas spędzony z bohaterami jest niezapomnianą lekcją, jak należy walczyć o spełnianie marzeń i się nigdy nie poddawać, trwać przy swoich przekonaniach i racjach i nie dopuszczać do siebie smutku i cierpienia.

Link do opinii

"Urocza dla Ciebie" to kolejna, już trzecia część serii "Przypadki sióstr Bradford". Poznajemy tutaj Britt oraz Zandera, parę przyjaciół. Ich relacja jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż mężczyzna od dawna jest zakochany w kobiecie. Nieświadoma Britt nic na ten temat nie wie. Na skutek pewnych wydarzeń zaczynają się do siebie zbliżać, jednak żadne z nich nie chce ryzykować przyjaźni. Czy przezwyciężą swój strach i wyznają sobie uczucia?


Becky Wade stworzyła piękną opowieść o losach dwójki zwyczajnych ludzi, którzy zostają wplątani w pewną tajemnicę. Rozpoczynają własne śledztwo, pełne zagadek i niebezpieczeństw. Wraz z postępem śledztwa, rozwija się ich relacja, co prowadzi do wielu sytuacji.
Autorka stworzyła bardzo realnych, pełnych uczuć bohaterów. Powieść, mimo iż jest trzecim tomem z serii, można czytać bez znajomości poprzednich części. W moim przypadku tak właśnie było, nie wpłynęło to na zrozumienie historii. "Urocza dla Ciebie" jest połączeniem powieści detektywistycznej i romansu. W ciekawy sposób pokazuje błędy przeszłości, których skutki niejednokrotnie przewijają się w późniejszym życiu. Delikatnie nawiązuje również do innych relacji, głównie rodzinnych. Styl pisania autorki jest przyjemny i prosty. Historia ta, jest nietuzinkowa i warta uwagi. Jeśli lubicie prawdziwe historie, pełne pozytywnej energii, z odrobiną wiary i nieporuszaniem erotycznych scen, ta książka powinna znaleźć się na Waszej półce.
Osobiście, oceniam ją na 6.5/10. Jedyne, co mi nie przypadło do gustu, to nieco powolne rozwinięcie akcji oraz brak czegoś, co wciągnęłoby mnie do szybkiego przeczytania

Link do opinii
Inne książki autora
Zakochana w Tobie
Becky Wade; 0
Okładka ksiązki - Zakochana w Tobie

Sławna modelka Willow Bradford upaja się ciszą i spokojem w swoim rodzinnym mieście aż do momentu, kiedy staje twarzą w twarz ze swoim dawnym chłopakiem...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
W głębi lasu
Harlan Coben
W głębi lasu
Najgorsze dzieci świata 2
David Walliams;
Najgorsze dzieci świata 2
Gdy byłem kimś innym
Stéphane Allix
Gdy byłem kimś innym
Oddaj to morzu
Joanna Sykat
Oddaj to morzu
Spalona
Laura Bates
Spalona
Niech prawda śpi
Alicja Masłowska-Burnos;
Niech prawda śpi
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Małgorzata Czerwińska-Buczek
Ziutek. Chłopiec od Parasola
Letnie marzenie
Cathy Cassidy;
Letnie marzenie
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Aleksandra Struska-Musiał;
Ulica Pazurkowa. Na tropie Ogryzka
Pokaż wszystkie recenzje