Uroczysko

Ocena: 4 (1 głosów)

Magia i sekrety ze szczyptą zakazanego romansu

autorstwa gwiazdy TikToka, Brenny Nation.

 

 

NASTĘPCZYNI TRONU POWRACA

 

Sapphire wychowała się w sierocińcu, w dręczonej wojną krainie. W dniu swoich osiemnastych urodzin na skutek działania tajemnych sił dziewczyna budzi się w całkiem nowym, obcym świecie. Okazuje się, że jest księżniczką z linii błogosławionych królowych i musi wziąć na swoje barki ich dziedzictwo.

Zafascynowana przeszłością, bezskutecznie szuka odpowiedzi na wiele trudnych pytań.

Aż spotyka piękną lecz okrutną wiedźmę o imieniu Ashes.

Zapomina jednak o pewnej prastarej mądrości: nigdy nie ufaj wiedźmie cienia.

 

 

Urzekające safickie fantasy, pełne mrocznych sekretów, pulsującego świata i wstrząsających zwrotów akcji. Brenna Nation utkała romantyczną i niszczycielską opowieść o rzeczach, które robimy z miłości.

Rosie Talbot, autorka ,,Sixteen Souls"

Informacje dodatkowe o Uroczysko:

Wydawnictwo: Jaguar
Data wydania: 2023-10-11
Kategoria: Fantasy/SF
ISBN: 9788382663181
Liczba stron: 368
Tytuł oryginału: The Shattered Lands

Tagi: Dzieci od ok. 14 lat

więcej

Kup książkę Uroczysko

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Dodaj cytat
REKLAMA

Zobacz także

Uroczysko - opinie o książce

Sapphire dorasta w mrocznych czasach. W mroku kryją się potwory a większość dzieci wychowuje się w sierocińcach cierpiąc chłód i głód. Wszystko to przez wojnę. Dziewczynę dręczą sny i wizję coraz bardziej realne. To w trakcie jednej z nich traci przytomność, a kiedy się budzi jest w zupełnie innym miejscu. To tu trafia na królewski dwór i okazuje się, że jest zaginioną córką królewską. Ale Sapphire dręczą pytania, na które nikt nie chce odpowiedzieć. Ne czuje się w pełni dobrze w nowej rzeczywistości. Nie potrafi zrozumieć czemu jej oczy zmieniło barwę i czemu musi to ukrywać dzięki eliksirowi zmieniającemu ich kolor. Im więcej pytań tym bardziej ja to frustruje. Odkrywa magię i zasady panujące w tym kraju. Nawiązuje przyjaźnie choć nie wszystko jest takie proste jak sądzi. Kto mówi prawdę o jej pochodzeniu? Kim są wiedźmy cienia? Czyj głos słyszy w głowie? Czemu posiada magię więcej niż jednego żywiołu?  Kto tak naprawdę jest jej wrogiem? Czym jest tytułowe Uroczysko?

Historia ciekawa z potencjałem. Początkowo mamy dużo opisów, powoli poznajemy Sapphire i śledzimy jej poczynania, by dostosować się do nowej rzeczywistości. Próbuje odkryć prawe, szuka rozwiązania ale napotyka opór. Wszyscy mówią ogólnikowo albo zagadkami. Nikt nie odpowiada na pytania wprost. Jedyną osobą, która pomaga jej jest Evera. Jednak z czasem i ona zaczyna wątpić w słuszność poczynać przyjaciółki. Książkę czyta się lekko i nawet dość przyjemnie, choć początkowo nie wciągnęła mnie aż tak. Z czasem autorka odkrywa przed nami coraz więcej sekretów, pojawiają się intrygi, wątki wprowadzające nas w tajemnice. Muszę przyznać, że autorka świetnie zmanipulowała nami. Im bardziej historia się rozwijała im więcej wątków się wyjaśniało maiłam swoje wizje i przemyślenia. I muszę przyznać, ze autorka mnie zaskoczyła końcówka. Dałam się nabrać na to kto jest tym złym a kto dobrym. Prawda okazuje się zupełnie inna niż sadziliśmy na początku. 

Postacie są dobrze wykreowane choć muszę przyznać, że zabrakło mi rozwinięcia ich . Są płytko opisane, takie mało wyraźne. Aktorka postawiła na wykreowanie głównej bohaterki, której relacje z pozostałymi były skomplikowane. Trochę lepiej wykreowała Every i Kaiana, którzy stali się dla głównej bohaterki wsparciem. Drugą postacią, na jakiej skupiła się autorka to postać Ashes wiedźmy cienia, która stała się dla naszej bohaterki nie tylko przyjaicółka ale i kimś więcej. Zaufała jej ,choć Sapphire początkowo nie ufa nikomu. Duży plus dla autorki za wątek romantyczny. I choć nie był mocno rozwinięty na pewno was zaskoczy. Watek ten miała potencjał ale nie do końca mi pasował do tej historii. Było w nim coś, co sprawiało, że go do końca nie odbieram pozytywnie. Jakby odrobinę oderwany od głównego nurtu historii. 

Zakończenie pełne dramatyzmu i zupełnie zmieniające wszystko, co do tej pory myśleliśmy. Wszystko wskazuje na swoje miejsce, mamy pełne obraz i tu duży plus dla autrorki bo osobiście uwielbiam gdy autor zaskakuje. Dodatkowo okazuje się, że sama historia zakończyła się w takim momencie, który sugeruje, że będzie ciąg dalszy. Czas pokaże, czy tak się stanie. Historia ciekawa i z potencjałem choć nie do końca mnie kupiła. Mimo wszystko polecam przeczytać i samemu wyrobić sobie o niej zdanie. 

Link do opinii
Recenzje miesiąca
Virion. Legenda miecza. Krew
Andrzej Ziemiański ;
Virion. Legenda miecza. Krew
Wyrok
Christina Dalcher
Wyrok
To coś w śniegu
Sean Adams
To coś w śniegu
Czarownik
Anniina Mikama
Czarownik
Herbaciane róże
Beata Agopsowicz ;
Herbaciane róże
Wings of the Heart
Anna Purowska
Wings of the Heart
Minka i jej kocie przygody
Anna Bichalska ;
Minka i jej kocie przygody
Sny umarłych
Bora Chung
Sny umarłych
Cienie zostaną za nami
Katarzyna Majewska-Ziemba
Cienie zostaną za nami
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy