Urszula

Wydawnictwo: W.A.B.
Data wydania: 2022-05-18
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy

Biografia legendarnej gwiazdy polskiej sceny muzycznej!

Mija 40 lat, od kiedy Urszula zaśpiewała Dmuchawce, latawce, wiatr. Wokalistka po raz pierwszy tak wnikliwie wspomina swoje dzieciństwo w rodzinnym Lublinie, szkolne lata i debiutanckie występy na scenie. Opowiada o współpracy z Budką Suflera i zespołem Jumbo, o małżeństwie ze Stanisławem Zybowskim, macierzyństwie, emigracji do USA oraz o wielkim muzycznym come backu.

Urszula to kopalnia barwnych anegdot i porywających opowieści - zarówno tych osobistych, jak i zza kulis estrady. Piosenkarka mówi także o swoich najtrudniejszych chwilach, które ,,zatrzymały pęd jej muzycznej i życiowej karuzeli". O demonach, które musiała pokonać, aby uratować siebie i zbudować stabilny związek z drugim mężem, Tomaszem Kujawskim, ale i stworzyć zespół, którego liderką jest od prawie 20 lat.

Kup książkę Urszula

Opinie o książce - Urszula

Dmuchawce, latawce, wiatr... Trallaaallaa...

Kto to przeczytał śpiewając?

Chyba nie ma osoby która chociaż raz nie słyszała którejś z piosenek tej artystki.

Pięknie wydana biografia jednej z popularniejszych polskich artystki. Napisana w formie wywiadu - rzeki. Podzielona na dekady życia, poprzeplatane z czarno - białymi fotografiami oraz wypowiedziami osób współpracujących z Urszulą. Dodatkowo wypisana dyskografia - niestety będąca porozpisywana w różnych miejscach w książce a nie w jednym miejscu.

Wywiad przeprowadzony w taki sposób że nie sposób się oderwać. Dodatkowego smaczku dodają ciekawostki z różnego okresu i różnego rodzaju "pikantne smaczki".

Książka napisana w taki sposób że czytelnik czuje jakby to on rozmawiał z artystką przy kawce.

Tylko to, co ważne
Agnieszka Stec-Kotasińska