Usagi Yojimbo Saga, księga 4

Nowe wydanie popularnej serii Usagi Yojimbo. Ponad 600 stron przygód niezwykłego królika ronina.

Czwarty tom zbiera historie wydane w tomach: Pojedynek przy świątyni Kitanoji, Wędrówki z Jotaro oraz Ojcowie i synowie.

Pod koniec szesnastego wieku Japonią wstrząsały liczne wojny domowe. W jednej z bitew Miyamoto Usagi utracił swojego suwerena, pana Mifune. Od tego dnia samotny ronin przemierza kraj, poszukując spokoju ducha, walcząc o sprawiedliwość i doskonaląc umiejętności samurajskie.

W tym tomie Usagi będzie sekundantem w pojedynku między swoim byłym nauczycielem Katsuichim a jego rywalem, Nakamurą Kojim. Odkryje też pewne fakty dotyczące niepokonanego Kojiego, ale nie będzie mógł ich ujawnić, bo przypłaciłby to utratą honoru. Poza tym Usagi będzie musiał stawić czoła straszliwej gildii zabójców Koroshi, zmierzyć się z morderczymi ninja Neko oraz ukrywać przed młodym Jotaro pewien sekret, który wszyscy wydają się znać.

Seria Usagi Yojimbo Saga to mistrzowska adaptacja komiksowa samurajskich legend, wydawana od ponad 30 lat i przetłumaczona na kilkadziesiąt języków. Autorem scenariusza i rysunków jest Stan Sakai, a nowe wydanie zostało wzbogacone o kolorową galerię okładek.

Informacje dodatkowe o Usagi Yojimbo Saga, księga 4:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-01-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

PRZYGODY USAGIEGO

Usagi na polskim rynku ma się naprawdę dobrze. Z jednej strony wciąż ukazują się kolejne tomy jego przygód, z drugiej regularnie możemy cieszyć się wznowieniami „Usagi Yojimbo: Saga” w zbiorczych tomach, a już za chwilę czeka nas zbiorcza reedycja początkowych zeszytów przygód uszatego samuraja. Ja w tym miejscu przyglądam się czwartemu tomowi tej drugiej pozycji i w tym momencie śmiało mogę powiedzieć jedno: jeśli podobały się Wam poprzednie odsłony serii, także i ta zapewni Wam niesamowite wrażenia.

Akcja serii przenosi nas do szesnastowiecznej Japonii, rozdartego przez wojny domowe kraju pełnego samurajów, roninów i wszelkiej maści rzezimieszków. Miyamoto Usagi, królik-samuraj, po stracie swego suwerena, Mifune, należy do tej drugiej grupy i tak wędruje po świecie, wikłając się w kolejne, pełne niezwykłości i niebezpieczeństw przygody.
Tym razem też nie ma lekko. Bycie sekundantem w walce swojego nauczyciela i jego wroga to jedno, ale odkrycie pewnej prawdy o tym drugim postawi go w sytuacji bez wyjścia. Poza tym czeka go walka z gildią zabójców i kolejne spotkanie z ninja Neko. A to tylko część tego, czego doświadczy w tej części!

Całość recenzji na moim blogu: https://ksiazkarniablog.blogspot.com/2020/01/usagi-yojimbo-saga-tom-4-stan-sakai.html

Akademia malucha. 2-latek ćwiczy spostrzegawczość
Okładka ksiązki - Akademia malucha. 2-latek ćwiczy spostrzegawczość

Seria Akademia malucha zawiera ćwiczenia stworzone przy współpracy z pedagogiem dziecięcym. Poprzez zabawę dziecko rozwija umiejętności niezbędne...

Maluchy to zuchy. W domu
Okładka ksiązki - Maluchy to zuchy. W domu

Książka dla każdego malucha, która zmieni go w prawdziwego zucha! ,,Maluchy to zuchy. W domu" to książka, dzięki której maluch pozna nowe pojęcia związane...