USB. Praktyczne programowanie z Windows API w C++. Wydanie II

USB dobre na wszystko - wykorzystaj jego moc!

Standardy USB 2.0 i 3.0 oraz połączone urządzenia, czyli sprzętowa podstawa transmisji danych Transmisja danych w standardzie USB, czyli komunikacja i współdziałanie zasobów systemowych różnych urządzeń Biblioteki i programy wielowątkowe, czyli szczegółowe aspekty programowania transmisji danych w USB

Mniej więcej pod koniec lat 90. standard USB utrwalił się w świadomości użytkowników komputerów na całym świecie i stał się dla nich jednym z najwygodniejszych narzędzi zapewniających komunikację oraz wymianę danych między urządzeniami. Liczba gniazd USB, do których można podłączyć dosłownie wszystko - mysz, pendrive...a, dysk zewnętrzny czy kartę sieciową - stała się jednym z ważnych kryteriów przy zakupie nowego komputera, a czołowi wytwórcy ani myślą zastępować go czymkolwiek innym. Jednak USB ma także swoje wady. Zalicza się do nich konieczność używania bardziej złożonego sprzętu i oprogramowania w porównaniu ze starszymi protokołami transmisji danych. Te kłopoty pomoże Ci rozwiązać niniejsza książka, o ile nieobcy jest Ci język C/C++ w zakresie programowania strukturalnego i proceduralnego. Pokaże Ci ona całą architekturę standardu USB oraz implikacje jego stosowania dla różnych urządzeń. Dzięki niej poznasz także podstawy zasad programowania transmisji USB z wykorzystaniem zasobów systemów operacyjnych Windows oraz współistniejących bibliotek programistycznych. W dodatku autor tego wyczerpującego podręcznika nie poprzestaje na suchym wyliczeniu typów danych czy funkcji, lecz zamieszcza mnóstwo wskazówek dotyczących konkretnych, działających aplikacji. Jeśli myślisz o programowaniu transmisji danych w USB, nie znajdziesz nic lepszego!

Standardy bazowe USB 2.0 oraz 3.0 Informacje o urządzeniach Wstęp do transmisji danych Urządzenia klasy HID Detekcja i identyfikacja różnych klas urządzeń dołączonych do magistrali USB Odblokowanie urządzenia do transmisji Odczyt i zapis danych Biblioteki WinUSB oraz LibUSB Podstawy programowania obiektowego transmisji USB Wewnętrzne struktury danych Podstawy programowania wielowątkowego transmisji USB Adaptery USB

Poznaj jeden z najpopularniejszych standardów wszech czasów!

Informacje dodatkowe o USB. Praktyczne programowanie z Windows API w C++. Wydanie II:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013-05-21
Kategoria: Poradniki

Kup książkę USB. Praktyczne programowanie z Windows API w C++. Wydanie II

USB. Praktyczne programowanie z Windows API w C++. Wydanie II - opinie o książce

ABC Delphi 7
Andrzej Daniluk0
Okładka ksiązki - ABC Delphi 7

Delphi 7 jest kolejną wersją najpopularniejszego zintegrowanego środowiska programowania typu RAD dla platformy Windows. Delphi 7, współpracując z Kyliksem...

C++Builder Borland Developer Studio 2006. Kompendium programisty
Andrzej Daniluk0
Okładka ksiązki - C++Builder Borland Developer Studio 2006. Kompendium programisty

Jeden z najnowszych produktów firmy Borland, C++Builder Borland Developer Studio 2006, to połączenie nowoczesnego języka programowania, jakim jest...

Powrót matki
Danuta Awolusi ;