Uśmiech gekona

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie
Data wydania: 2014-05-22
Kategoria: Podróżnicze

Dorota Sumińska od lat zakochana jest w Azji, gdzie spędza niemal każde wakacje. Nie ma kraju, ciekawego miejsca, których by nie odwiedziła. Jak twierdzi, była już wszędzie. Podczas podróży przede wszystkim stara się spotkać te najmniej znane, egzotyczne zwierzęta, a także dotrzeć do przyrodniczych ,,rajów", miejsc, w których zachowała się najmniej skażona natura.

Książka będzie subiektywnym przewodnikiem po Azji. Dorota Sumińska opowie o nieopisanych w turystycznych przewodnikach miejscach, o tajemnicach przyrody, które kryje Azja. Dowiemy się, gdzie warto pojechać, które miejsca omijać. Będą tam opowieści również o ludziach, zwyczajach, o tym, co powinniśmy wiedzieć, gdy wyruszamy do poszczególnych stron kontynentu, jak podróżować. Do tego anegdoty i subiektywne praktyczne rady.

Książka dla miłośników przyrody i podróży, inspirująca, a także pomocna w planowaniu własnych  wyjazdów do Azji.

Kup książkę Uśmiech gekona

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - Uśmiech gekona

Avatar użytkownika - koshi
koshi
Przeczytane:2015-12-19, Ocena: 4, Przeczytałam, 26 książek 2015, Mam,
Książka bardzo ciekawa, ale jak dla mnie zbyt pobieżnie napisana. Każdemu z przedstawionych tu miejsc dobrze byłoby przyjrzeć się bliżej, a nie sposób tego uczynić podczas lektury kilku stron wchodzących w skład poszczególnych rozdziałów. Zdjęcia również straciły na uroku poprzez wydrukowanie ich na kremowym, szorstkim papierze. Do tego okładka jakoś mnie nie zachwyca, jest dość tandetna. Lepiej by to wyglądało, gdyby pojawiło się na niej zdjęcie autorki na tle jakiegoś ładnego krajobrazu. A jeśli chodzi o treść, to sporo tu mamy ciekawostek na temat zwierząt. Zaskoczyło mnie np. to, że gekony potrafią "śpiewać". Muszę poszukać w internecie, jak to brzmi. A tak to jakoś za mało mi było szczegółów na temat tych opisywanych miejsc. Dużo za to prywaty typu, gdzie pójść za potrzebą, gdzie zjeść, czy przespać się. Czułam się trochę jak podczas wizyty w ogrodzie zoologicznym. Najbardziej podobał mi się chyba ostatni rozdział, gdzie autorka wreszcie podała jakieś konkrety dla osób, które chciałby pójść jej śladem i wybrać się w podobną podróż.
Avatar użytkownika - wdowa86
Przeczytane:2014-08-07, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Szczęśliwy kot
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Szczęśliwy kot

Doskonała lektura dla wszystkich miłośników kotów. Przeczytasz tu nie tylko o tym, jak należy, ale i jak nie wolno żywić kota. A może Twój kot nie potrafi...

Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt
Dorota Sumińska0
Okładka ksiązki - Dlaczego hipopotam jest gruby? Sekrety nie tylko świata zwierząt

Przeczytajcie, a dowiecie się, że zwierzęta znają się nawet na astronomii!   Kontynuacja bestsellerowej książki Dlaczego oczy kota świecą w nocy...

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska