Uziemieni

Choć dzieli ich wszystko, nie mogą oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. On — bogaty, inteligentny i władczy mężczyzna z trudną przeszłością i magnetycznym spojrzeniem. Ona — chłodna i wyniosła stewardessa, skrycie marząca o miłości. Poznają się w trakcie lotu. On wprowadzi ją w pociągający świat dominacji i ekstazy, ona pokaże mu, czym jest prawdziwa miłość. Historia Jamesa i Bianki zmierza w stronę burzliwego zakończenia. Bianca nie jest w stanie zaprzeczyć swoim uczuciom. James zdał sobie sprawę, że Bianca jest dla niego najcenniejsza. Dziewczyna decyduje się zamieszkać z zabójczo przystojnym i magnetycznym miliarderem, chociaż przeczucia mówią jej, że niebezpieczeństwo jeszcze nie zostało zażegnane... Bianca nie może pozbyć się przeczucia, że czyha na nią niebezpieczeństwo. Przyszłość jest mglista i pełna niewiadomych, a przeszłość kochanków nie daje o sobie zapomnieć. Jak będą wyglądały ich pierwsze wspólne kroki w chmurach i jak zakończy się ich gorący, podniebny romans? Zatrać się w namiętności, strachu i mrocznych sekretach. Poznaj finał niebiańskiej miłości i pozwól zabrać się na ostatni lot!

Informacje dodatkowe o Uziemieni:

Uziemieni - opinie o książce

Avatar użytkownika - InezStanley
InezStanley
Przeczytane:2017-10-30, Ocena: 6, Przeczytałam, Rok 2017,

„ Uziemieni” (W Przestworzach tom 3) R.K. Lilley – Przyszłość jest mglista i pełna niewiadomych, a przeszłość nie daje o sobie zapomnieć...

Trzecia część bestsellerowej trylogii, opowiadającej o namiętnej miłości Jamesa i Bianki!

Jak będą wyglądały ich pierwsze wspólne kroki w chmurach i jak zakończy się ich gorący, podniebny romans? Zatrać się w namiętności, strachu i mrocznych sekretach. Poznaj finał niebiańskiej miłości i pozwól zabrać się na ostatni lot! ( choć pewien dobry duszek szepnął mi, że to nie będzie finał serii!!!)

Historia Jamesa i Bianki zmierza w stronę burzliwego zakończenia.

"Odtąd nie będziecie czuć deszczu
Gdyż będziecie dla siebie nawzajem schronieniem
Nie będziecie czuć chłodu
Gdyż będziecie się wzajemnie ogrzewać
Nie będziecie już samotni…
Odtąd będziecie dla siebie towarzystwem"

Bohaterami książki R.K. Lilley pod tytułem Uziemieni są James oraz Blanka, którzy żywią do siebie płomienne uczucie. Co prawda tych dwoje różni od siebie dosłownie wszystko, ale jak to zwykle bywa w życiu przeciwieństwa się przyciągają, ponieważ ciągnie ich do siebie rzadko spotykane uczucie, pożądanie oraz namiętność, której nie mogą się oprzeć. Oczywiście nie brakuje tutaj też ciekawości, ponieważ tak jak w prawdziwym życiu człowiek chce zobaczyć, co tak naprawdę jest atrakcyjnego w osobie, która jest zupełnie inna niż my sami. James jest bardzo bogatym mężczyzną, który jest do tego mądry, ale nie ma zbyt szczęśliwej przeszłości, która cały czas go nęka i podąża za nim jak cień. Z kolei Blanka jest stewardessą, która niezbyt chętnie okazuje swoje uczucia, chociaż w głębi marzy o prawdziwej miłości, takiej, która sprawiłaby, że świat przestałby dla niej istnieć.

Spotkanie w samolocie…

Para spotyka się podczas wspólnego lotu i od razu ich znajomość przybiera na sile, ponieważ nawzajem są sobą zaintrygowani. Bianka obdarza Jamesa prawdziwym uczuciem, a ten pokazuje jej w zamian bardziej szalony świat, o którym do tej pory nie miała zielonego pojęcia. Nie wszystko jednak idzie we właściwym kierunku, ponieważ los daje o sobie znać, czy para kochanków przetrwa trudne chwile? Bianka również nie miała zbyt ciekawej przeszłości, dlatego obawia się o to, że w każdej chwili może ona powrócić i zburzyć jej harmonię. Decyduje się jednak na zamieszkanie z Jamesem, czy okaże się to słuszna decyzja, czy też para będzie tego w niedalekiej przyszłości bardzo żałowała?

"To jest najbardziej puste uczucie, kiedy wiesz, że musisz kogoś zranić, żeby poczuć cokolwiek."

Przy Jamesie Bianca odkrywa samą siebie, swoją mroczną naturę. James z kolei dzięki niej poznaje czym jest prawdziwa miłość i chociaż nigdy jej tego nie wyznał wprost, jest w niej szaleńczo zakochany. Oczywiście były momenty kiedy okazywał wiele czułości i troskliwości Biance co mnie nieco uspokajało. Co mogę zaliczyć na plus to w tym tomie możemy bliżej poznać relację łączącą Stephana z Biancą. Pojawiają się retrospekcje z przeszłości. Widać jak silna więź łączy tę dwójkę i jak wiele są w stanie dla siebie poświęcić. Prawdziwa damsko-męska przyjaźń. Bianca, pomimo że boi się miłości i zaangażowania, zdaje sobie sprawę, że nie wyobraża sobie życia bez tego mężczyzny. Wiele musi się jeszcze wydarzyć, by mogli zacząć wspólne życie. Oboje mają niebezpiecznych wrogów z przeszłości. Jamesa wciąż dręczą zdarzenia z przeszłości, ktoś pragnie zrujnować jego szczęście ukazując jego preferencje. Bianca z kolei jest w niebezpieczeństwie, bo jej ojciec, który zamordował jej matkę, a także swoją kolejną żonę, wciąż jest na wolności i czyha na jej życie. Na dodatek kontaktuje się z nią przyrodni brat...

Połączenie namiętności i strachu

Książka ta ukazuje starą życiową prawdę, a mianowicie taką, która mówi o tym, że miłość oraz namiętność często łączy się ze strachem, niebezpieczeństwem oraz niepewnością.

Książka uczy, iż:
– mroczna przeszłość zawsze może powrócić,
– należy iść ciągle przed siebie i nigdy nie oglądać się za siebie.

Coś co również mnie się bardzo podobało to wątek z podróżą do Japonii. Autorka ze szczegółami opisała miejsca gdzie byli nasi bohaterowie, nie szczędząc tam pikantnych szczegółów.

Lekkie pióro R.K. Lilley sprawia, że książkę połykamy w mgnieniu oka, a ostatnie strony jeszcze szybciej. Były momenty napięcia, były momenty wzruszenia. Podsumowując, mogę Wam tą serię polecić jako doskonałe oderwanie się od rzeczywistości. Przebrnęłam przez kilka powieści erotycznych, które coraz to częściej możemy oglądać na naszym polski rynku i ,,W przestworzach'' jest jedna z lepszych choć co warto zaznaczyć, nie należy mieć wygórowanych oczekiwań wobec tych książek. Nie mniej jednak, miłe czytadło.
Zakochałem się najpierw w twoich oczach, gdyż dostrzegłem w ich głębi drugą połowę swojej własnej duszy.

Są to dewizy skierowane praktycznie do wszystkich, do czytelników w każdym wieku, tak aby wszyscy wzięli sobie to do serca. Widać, że nawet największe uczucie może przegrać z przeszłością, niepewnością oraz strachem, jeśli nad tymi uczuciami niewłaściwie się zapanuje, dlatego warto stanąć na wysokości zadania i zadbać o własne szczęście, co zainteresowanym na pewno wyjdzie na dobre. James oraz Blanka postanowili walczyć o swoje szczęście z całych sił, ponieważ zrozumieli ile dla siebie znaczą oraz, że bez siebie nie mogą dalej żyć. Czy jednak wszystko zakończy się dla nich szczęśliwie i stworzą prawdziwy, pełen harmonii związek? Czytelnik ma okazję przekonać się o tym na własnej skórze.

Książka godna polecenia. Piękne zakończenie ,właśnie takiego się spodziewałam!!!

Avatar użytkownika - rudablondynkarec
Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Pod samym niebem
R. K. Lilley0
Okładka ksiązki - Pod samym niebem

Druga cześć trylogii W przestworzach Pierwsza część trylogii, Podniebny lot, opowiada o początku burzliwego związku Bianki i Jamesa. Oto on, nieprzyzwoicie...

Podniebny lot
R. K. Lilley0
Okładka ksiązki - Podniebny lot

Bianca jest wysoką, szczupłą pięknością o jasnozłotych włosach, stewardessą w pierwszej klasie luksusowych linii lotniczych. Jest pewna siebie, wyniosła...