Venom. Tom 1

Pod Nowym Jorkiem budzi się przedwieczny koszmar, a kosmiczny symbiont, z którym połączył się były reporter Eddie Brock, zaczyna popadać w obłęd. Para nadal jednak przemierza nocne miasto i strzeże niewinnych jako śmiertelnie groźny Venom... przynajmniej do czasu, aż na jej drodze staje monstrum sprzed narodzin światła! Wkrótce też staje się jasne, że aby uratować swojego ,,drugiego" od szaleństwa, Eddie musi stawić czoło Otchłani, przed którą uciekał całe życie - w przenośni i... dosłownie. Tylko czy jest gotów poznać mroczną prawdę o pochodzeniu symbiontów?

Przedstawiamy pierwszy tom głośnej, utrzymanej w klimacie horroru i thrillera psychologicznego opowieści o Venomie autorstwa Donny'ego Catesa, scenarzysty znanego z serii ,,Doktor Strange" czy ,,Thanos". Rysunki stworzyli Joshua Cassara (,,X-Force"), Iban Coello (,,Deadpool & the Mercs for Money") oraz Ryan Stegman (,,The Superior Spider-Man", ,,Wolverine: Trzy miesiące do śmierci").

Album zawiera zeszyty #1-12 serii ,,Venom".

Informacje dodatkowe o Venom. Tom 1:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2021-06-16
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: Venom by Donny Cates, vol. 1: Rex, Venom by Donny Cates vol. 2: The Abyss

Kup książkę Venom. Tom 1

Venom. Tom 1 - opinie o książce

Avatar użytkownika - PopKulturowyKoci
PopKulturowyKoci
Przeczytane:2021-07-27, Ocena: 5, Przeczytałem,

Historia skupia się tutaj na dalszych losach reportera Eddiego Brocka, którego życie zmieniło się diametralnie w momencie połączenia z kosmicznym symbiontem. Całość fabuły zaczyna się tu dość standardowo. Wspomniana „dwójka” rusza na rutynowy patrol po mieście, aby wyeliminować kilku złoczyńców. Szybko jednak wydarzenia nabierają tempa, a na ich drodze staje potężne monstrum, którego nie będzie można tak łatwo pokonać. Zaczyna się więc walka, której stawką będzie dobro całego świata, dająca również szansę na odkrycie kilku tajemnic związanych z pochodzeniem Venoma.
Album jest zbiorczym wydaniem materiałów pierwotnie publikowanych w zeszytach Venom #1-#12. Całą zawartą tutaj historię można podzielić na dwie części, zapewniające czytelnikowi różne poziomy rozrywki. Pierwsze sześć numerów stawia przede wszystkim na widowiskowość, nieprzerwaną akcję, dużo mocnej treści i gościnny występ Spider-Mana.

Kolejna szóstka to już trochę bardziej wymagająca treść, stanowiąca o sile całego albumu. Naprawdę w świetnym stylu zostają tutaj ukazane skomplikowane charaktery zarówno Brocka, jak i Venoma. Obaj współistniejący bohaterowie, mają różne cele, problemy, czy poglądy na świat. Nie zmienia to jednak faktu, że muszą nauczyć się jakoś ze sobą współpracować i nieustannie rozwijać swoją braterską relację. Dużo miejsca w tej części albumu poświęcono również odkrywaniu tajemnic Venoma, które naprawdę potrafią być zaskakujące. Donny Cates umacnia więc swoją pozycję w Marvelu i pokazuje, że potrafi wydobyć z powierzonych mu serii nowe pokłady siły.

Cała recenzja na:

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2021-06-21, Ocena: 4, Przeczytałem,

SZALEŃSTWO VENOMA

Miesiąc maj to miesiąc Venoma. Z jednej strony na polskim rynku dostajemy kolejny tom „Spider-Man Epic Collection”, zbierający zeszyty z debiutem i pierwszymi starciami z tym bohaterem, z drugiej dostajemy w końcu jego własną serię, która będzie regularnie wydawana na polskim rynku. A że przy okazji to dobra seria, zarówno miłośnicy Spider-Mana, jak i samego Venoma będą zadowoleni.

Venom. Niegdyś był czarnym kostiumem Spider-Mana, przywiezionym z kosmosu. Potem stał się wrogiem numer jeden, połączonym z Eddiem Brockiem. Ale z czasem przeszedł na stronę dobra, wymierzając sprawiedliwość na własny sposób. Zmieniał właścicieli i nosicieli, ale teraz znów jest z Brockiem, ale pojawiają się problemy.
Z Venomem coś zaczyna się dziać. Zaczyna popadać w szaleństwo. Dlaczego? Na razie nadal funkcjonuje, jako obrońca, ale jak długo będzie w stanie? Przedwieczny wróg, który pojawia się na jego drodze, niczego nie ułatwia. Do tego Eddie zmuszony jest stawić czoło Otchłani i poznać prawdę o symbiontach, żeby uratować swojego kosmicznego przyjaciela. Ale czy będzie w stanie?

Pamiętniki Wisienki. Tom 3. Ostatni z pięciu skarbów
Okładka ksiązki - Pamiętniki Wisienki. Tom 3. Ostatni z pięciu skarbów

Zbliża się Boże Narodzenie. Rozmyślania o prezentach dla najbliższych, ubieranie choinki z mamą nie są dla Wisienki przeszkodą, aby rzucić się w wir...

Mali geniusze. Zabawy językowe 3 latka
Okładka ksiązki - Mali geniusze. Zabawy językowe 3 latka

Seria dla najmłodszych Mali geniusze to bogato ilustrowane książeczki dla dzieci w wieku od 2 do 7 lat, uczące jak pisać, czytać, liczyć w sposób lekki i zabawny....