Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim

Wydawnictwo: Czarne
Data wydania: 2019-10-16
Kategoria: Inne
ISBN: 9788380499393
Liczba stron: 424

Ocena: 0 (0 głosów)

Może lepiej, gdyby to wszystko było powieścią. Albo jeszcze lepiej - bajką o despocie rządzącym małym krajem, który kiedyś był wielki. Ale to wszystko dzieje się naprawdę. Ten kraj istnieje.

Ziemowit Szczerek wędruje po Europie Środkowo-Wschodniej w przededniu setnej rocznicy traktatu w Trianon i przygląda się Węgrom owładniętym obsesją minionej wielkości. Zagląda przez płot pewnego domu w Felcsút, plącze się po zapyziałych budapeszteńskich zaułkach, pije z chłopakami gdzieś pod Klużem, jedzie zygzakiem wzdłuż słowacko-węgierskiej granicy, snuje się po dziurawych drogach Zakarpacia i szuka śladów dawnego imperium w okolicach Miercurea Ciuc. I zapisuje, co widzi, co mu ludzie powiedzieli, co podsłuchał.

A że przy okazji co rusz wchodzi mu w paradę jego własna ojczyzna, ciągle spotyka w tej drodze rodaków, to i cóż dziwnego - w końcu ,,Lengyel, magyar - két jó barát, együtt harcol, s issza borát".

Tagi: bóg Polska

Kup książkę Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Via Carpatia. Podróże po Węgrzech i Basenie Karpackim

Avatar użytkownika - klaud
klaud
Przeczytane:2020-01-13, Przeczytałam,
Inne książki autora
Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion
Ziemowit Szczerek0
Okładka ksiązki - Siwy dym albo pięć cywilizowanych plemion

Europa, połowa XXI wieku. Mniej więcej. Polski, jaką znamy, już nie ma. Jest kilka Polsk, a każda inna. Unia Europejska przeszła do historii, a w jej...

Międzymorze
Ziemowit Szczerek0
Okładka ksiązki - Międzymorze

Ziemowit Szczerek rusza w podróż po Europie Środkowej, rozciągniętej między Bałtykiem, a morzem Czarnym, od Estonii, przez pozostałe państwa Bałtyckie...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy