Virion. Adept

Tom 3 cyklu Imperium Achai

Virion po raz kolejny staje twarzą w twarz z przeznaczeniem. Przeznaczenie, w osobie Horecha, nie poderżnęło mu jednak gardła, a jedynie zażądało wódki. Stary Szermierz Natchniony zobaczył w młodym uciekinierze coś, co wyrwało go z pijackiego marazmu. To samo zobaczył w przebudzonej Niki.

Droga młodego Viriona do zostania „Tym Virionem” właśnie się rozpoczęła.

Taida, Luna, Anai, Kila – żadne z nich nie przeczuwa, że wszystkie ich plany, wszelkie zaszczyty i poniżenia jakie teraz są ich udziałem, zostaną obrócone w proch. Z taką samą łatwością, z jaką Szermierz Natchniony strząśnie z ostrza kroplę krwi. Ich krwi.

Zawsze spodziewaj się niespodziewanego. Tylko wtedy masz szansę przeżyć. Niewielką, ale jednak szansę.

Informacje dodatkowe o Virion. Adept:

Virion. Adept - opinie o książce

Avatar użytkownika - Sadu
Sadu
Przeczytane:2021-11-24, Ocena: 6, Przeczytałam, 26 książek 2021, POSIADAM,

Od ucieczki Viriona z najbardziej strzeżonego więzienia mija już trochę czasu. Razem ze swoimi towarzyszami, w tym wiecznie pijanym szermierzem natchnionym, podążają tam, gdzie prowadzi ich Niki. Upiorna żona głównego bohatera ma swój własny cel, lecz przez to sama staje się znacznie bardziej cenna niż sam zbieg.

W „Adepcie” Virion przechodzi znaczne zmiany w charakterze. Już nie jest tym wystraszonym chłopakiem, który, choć miał niezawodne pomysły, znacznie częściej poddawał się losowi. Bohater przejmuje inicjatywę, nie boi się realizować swoich planów, nawet jeśli czasami wydają się one dość szalone. Podoba mi się ta zmiana, autor świetnie pokazał, jak wszystkie wydarzenia wpłynęły na pewność siebie bohatera. Zapewne przyczyniła się do tego także jego żona.

W upiorzycy Niki również zauważyć można duże zmiany. Staje się świadoma i choć nadal niezbyt mądra to upiornie słodka i bezwzględna. Polubiłam tę postać, a także motyw relacji między nią a głównym bohaterem. Różne sytuacje i dialogi dodają książce sporo humoru.

Taida nie ustaje w swoich poszukiwaniach. Pragnie dowiedzieć się, co tak naprawdę stało się z czarownicą Luną, która rzekomo zginęła w czasie walki z Niki. Los daje jej większe możliwości prowadzenia śledztwa dotyczącego niezwykłych zdarzeń. Tymczasem Luna właśnie przeżywa największy koszmar swojego życia.

Książka tak jak wszystkie pozostałe ze świata Achai przechodzi między wątkami najważniejszych bohaterów. W tej części oprócz znanych nam postaci pojawiają się też nowe. Mamy między innymi okazję przyjrzeć się bliżej działaniom Zakonu poprzez jednego z mistrzów i jego ucznia. Poznajemy brutalność i bezwzględność tej organizacji w dążeniu do swoich wyższych celów. Główny cel jednak ciągle owiany jest tajemnicą.

Świat upiorzyc również powoli się przed nami odkrywa i pozwala nam poznać nowe postacie. To wszystko sprawia, że książka się nie nudzi i zachęca do dalszego odkrywania niezwykłych tajemnic.

Fani Achai dostaną tu jak zwykle dużo brutalności, jeszcze lepiej przedstawiony okrutny świat niewolników. Coraz ciekawsze pomysły na intrygi i przechytrzenie wroga. Znajdzie się też miejsce dla prawdziwej walki i wartkiej akcji. Oczywiście wszystko to by odkryć, kim tak naprawdę jest prawdziwy szermierz natchniony. Czy to dar, wyuczona zdolność a może przekleństwo losu?

Kolejne przygody Viriona mnie nie zawiodły i z przyjemnością sięgnę po kolejny tom.

Avatar użytkownika - mircia
mircia
Przeczytane:2021-06-04, Ocena: 5, Przeczytałam, 12 książek 2021,

Wciągająca i ciekawa. Klasyk gatunku, który trzyma poziom.

Avatar użytkownika - AMJ1986
Przeczytane:2019-06-05, Ocena: 5, Przeczytałem, Przeczytane w 2019,
Ucieczka z Festung Breslau
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Ucieczka z Festung Breslau

Sensacyjna, rozgrywająca się w błyskawicznym tempie akcja ma za scenerię Festung Breslau – od zimy 1945 r. broniącej się przed atakami Armii Czerwonej...

Za progiem grobu
Andrzej Ziemiański0
Okładka ksiązki - Za progiem grobu

Życie po życiu to dobra inwestycja. Trzeba tylko znać sposób jak łoić jeleni. I jeszcze mieć pod ręką paru bezdomnych żuli. Andrzejewski nie lubi...