W ciemnościach

MORDERCA GRZEBIE OFIARY ŻYWCEM

Zoe Bentley, specjalistka w zakresie psychologii śledczej, jeszcze nigdy nie widziała niczego równie koszmarnego jak opublikowany w Internecie film, przedstawiający dziewczynę miotającą się w trumnie, w której żywcem ją pogrzebano. Szczególnie niepokojący jest tytuł: ,,Eksperyment numer jeden".

Zoe i jej współpracownik Tatum Gray, agent specjalny FBI, starają się jak najszybciej odnaleźć potwora, który wstawił do sieci szokujący film, ale wkrótce pojawia się drugie podobne nagranie i ginie kolejna dziewczyna. Tymczasem Zoe myśli o innym seryjnym mordercy. Od dzieciństwa prześladuje ją Rod Glover; niedawno przesłał jej groźną fotografię przedstawiającą go w towarzystwie siostry Zoe. Glover zamierza znowu zaatakować, a Zoe przeżywa konflikt wewnętrzny. Czy chronić siostrę, czy skupić się na śledztwie w sprawie pogrzebanych kobiet?

Musi zapobiec kolejnemu morderstwu. Niepokoi się o bezpieczeństwo własnej rodziny i czuje, że jeszcze nigdy nie znalazła się w tak trudnej sytuacji. Od początku pracy w FBI zdawała sobie sprawę, że może przedwcześnie trafić do grobu, ale zawsze zakładała, że najpierw umrze.

Kontynuacja bestsellerowego thrillera "Umysł zabójcy".

Informacje dodatkowe o W ciemnościach:

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2020-08-12
Tytuł oryginału: In the Darkness

Tagi: Literatura kryminalna i detektywistyczna bóg

Kup książkę W ciemnościach

W ciemnościach - opinie o książce

Avatar użytkownika - kryminalnatalerz
kryminalnatalerz
Przeczytane:2022-04-27, Ocena: 5, Przeczytałam,

,,W ciemnościach" to tom drugi serii kryminalnej Mike'a Omera o konsultantce wydziału behawioralnego FBI, profilerce Zoe Bentley. Tytuł nawiązuje do zbrodni jaką w tym tomie zajmują się śledczy - młoda dziewczyna została żywcem zakopana na teksańskiej pustyni, a filmik z tego został udostępniony w Sieci. Co bardziej przerażające, to tytuł filmiku - ,,Eksperyment numer jeden". Ewidentnie więc na tej jednej ofierze morderca nie poprzestanie... Narrator swoją uwagę poświęca naprzemiennie śledczym, mordercy i postaciom drugoplanowym, co daje szeroki kąt widzenia czytelnikowi. Do tego intryga zbudowana jest naprawdę wybornie, kreacje postaci skonstruowane są świetnie i dokładnie pod względem psychologicznym, a mimo poważnych, przerażających tematów, humor jaki autor zawarł w dialogach i postaci dziadka Marvina świetnie rozładowuje to duszne napięcie przerażających zbrodni. Do tego egzotyczne dla polskiego czytelnika miejsce akcji - gorący Teksas, czyli piach, duchota i ostre słońce, którego działanie bohaterowie mocno odczuwają, a czytelnik czuje to wraz z nimi. A, no i jeszcze trochę kłopotów osobistych głównych bohaterów, przez co śledztwo w sprawie mordercy tym mocniej się komplikuje. To zdecydowanie kryminał wart uwagi! Świetna cała seria! Gorąco polecam!

Muszę przyznać , że autor umiejętnie wciągnął mnie w historię Zoe Bentley. Nie dość, że Zoe zmaga się z własnymi demonami to i w pracy zostaje wciągnięta w chorą grę mordercy. Może to przypłacić swoim życiem. Ale to nie jest kobieta, która łatwo się poddaje. I podejmuje ogromne ryzyko. Zakończenie mnie tak całkowicie nie zaskoczyło, typowałam mordercę we właściwym środowisku chociaż personalnie nie trafiłam. I zupełnie mnie nie wzrusza, że morderca miał trudne dzieciństwo. Nie jedn z nas takie miał a mimo wszystko nie dał się demonom. Rzeczywiście rewelacyjna pozycja.

Po rewelacyjnej książce autora UMYSŁ ZABO?JCY z niemałym zapałem sięgnęłam takz?e po drugi tom przygo?d Zoey Bentley,s?wietnej psycholog sa?dowej i konsultantki FBI.
I tak,jak pierwsza cze?s?c? wbiła mnie w fotel,tak ta niestety nie zrobiła na mnie juz? takiego wraz?enia.I choc? tu ro?wniez? mamy misternie skonstruowana fabułe?,to jednak nie wcia?ga ona i nie intryguje az? tak bardzo,jak jej poprzedniczka.Akcja dotycz sie? tutaj dos?c? sennie,a sam motyw zabo?jstw rozwija sie? mało dynamicznie.Zabrakło mi w niej tego mrocznego klimatu,emocji i adrenaliny.
Zoe i jej wspo?łpracownik Tatum ponownie muszą odnalez?c? szalonego morderce?.Morderce?,kto?ry ma niewa?tpliwie chory plan.Wstawia on do sieci swo?j filmik,w kto?rym to zakopuje z?ywcem swoja? ofiare?.Ofiara ta,do ostatniego oddechu zostaje filmowana.Kiedy s?ledczy szukaja? wszelkich tropo?w kolejna dziewczyna zostaje zgłoszona,jako zaginiona.Czasu maja? coraz mniej na znalezienie sprawcy.Nie spocznie on,dopo?ki nie be?dzie w pelni zadowolny ze swojego eksperymentu.W mie?dzyczasie Zoe musi takz?e zmierzyc? sie? z bolesna? przeszłos?cia?.Jej przes?ladowca nadal jest na wolnos?ci i czeka tylko na dogodny moment.Moment,w kto?ry be?dzie mo?gł ponowie uderzyc?.Czy zamierza zrobic? to włas?nie teraz?
W CIEMNOŚCIACH Mike'a Omer'a to całkiem niezły kryminał poła?czony z sensacja? i odrobina? thrillera.Mam wraz?enie,z?e w tej cze?s?ci autor skupił sie? bardziej nie na samych motywie psychopaty,ale przede wszystkim na wa?tkach obyczajowych gło?wnych bohatero?w.Bowiem mamy tu niewyjas?nione sprawy z przeszłos?ci,kto?re,jak dota?d nie zostały jeszcze do kon?ca rozwia?zane.Szkoda tylko,z?e ten aspekt samego mordercy został tu tak troche? po łebkach potraktowany.Jak z pocza?tku zbudzał on spore zaciekawienie,tak po?z?niej stał sie? on mało interesuja?cy.Cała akcja przez to sie? lekko cia?gneła a ten klaustrofobiczny klimacik,gdzies? po drodze sie? ulotnił.Ksia?z?ka nie jest zła,ale oczekiwałam po tej cze?s?ci czegos? znacznie wie?cej.Moz?e kolejna mi to wynagrodzi...
@wydawnictwo_swiatksiazki
6.5/10?

Avatar użytkownika - stokrotka22
stokrotka22
Przeczytane:2022-06-29, Ocena: 5, Przeczytałam,
Gęstsza od krwi
Mike Omer0
Okładka ksiązki - Gęstsza od krwi

Morderca, który wypija krew z ofiar? Agent Tatum Gray i profilerka Zoe Bentley sądzili, że widzieli już wszystko, lecz to barbarzyńskie morderstwo...

Zgubny wpływ
Mike Omer0
Okładka ksiązki - Zgubny wpływ

Autor bestsellerów ,,New York Timesa" oraz ,,The Washington Post" Mike Omer nadchodzi z nową serią - pełną psychologicznych zwrotów akcji oraz zaskakujących...