W głębinach. Wspomnienia człowieka, który odkrył wrak Titanica

Wydawnictwo: Burda Książki
Data wydania: 2021-11-24
Kategoria: Biografie, wspomnienia, listy
ISBN: 9788380539921
Liczba stron: 360
Tytuł oryginału: Into the Deep. A Memoir From the Man Who Found Titanic

Ocena: 0 (0 głosów)

Bob Ballard ma do opowiedzenia dziesiątki historii z morskich głębin. Zasłynął odnalezieniem wraków, m.in. niemieckiego pancernika Bismarck, lotniskowca U.S.S. Yorktown i kutra PT-109, na którym w Wietnamie służył John F. Kennedy. Ballard dotarł także do szczątków statków handlowych, leżących od tysięcy lat na dnie mórz Śródziemnego i Czarnego. Zrewolucjonizował oceanografię za sprawą odkrycia na dnach oceanów kominów hydrotermalnych oraz nieznanych wcześniej form życia, które je zamieszkują. Jego najbardziej znanym odkryciem jest wrak luksusowego liniowca Titanic.

W tej osobistej i szczerej książce Bob Ballard odsłania kulisy swoich najbardziej ekscytujących wypraw, zdradzając m.in. jak ściśle tajna misja dla Marynarki Wojennej USA umożliwiła mu odnalezienia Titanica.

Opowiada również otwarcie o tragediach, które spotkały go w życiu osobistym: śmierci syna i rozpadzie pierwszego małżeństwa, a także o wyzwaniach, jakie stawiało przed nim godzenie medialnej sławy z pracą akademicką. Ballard wspomina także o niedawnym odkryciu swojej dysleksji, którą obecnie uważa za dar pozwalający mu zostać wybitnym naukowcem i odkrywcą.

W głębinach jest niezwykłą, błyskotliwą i zaskakującą opowieścią o odwadze, wyzwaniach i triumfach, które ukształtowały życie tego niezwykłego człowieka.

Tagi: bóg

Kup książkę W głębinach. Wspomnienia człowieka, który odkrył wrak Titanica

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - W głębinach. Wspomnienia człowieka, który odkrył wrak Titanica

Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy