W grobie Ci do twarzy

Wydawnictwo: Lira
Data wydania: 2019-03-20
Kategoria: Kryminał, sensacja, thriller
ISBN: 978-83-66229-05-1
Liczba stron: 320

Ocena: 5 (4 głosów)

Sensacja! Groteska! Absurd! A w tym wszystkim Marlena z nożem w głowie, wodzisławska mafia, zakochany Czech oraz pewna dziwaczna służąca…

Drogi wszystkich złączą się w gonitwie do grobu. Nie tylko do jednego!

W szpitalu, do którego trafia Marlena, dosyć często umierają ludzie, a ona sama niespodziewanie musi uciekać, grozi jej bowiem niebezpieczeństwo. Kto i dlaczego czyha na życie Marleny? Kim jest jej mąż, którego widzi w telewizji? I czy naprawdę ostatni raz, zanim straciła pamięć, widziano ją na cmentarzu?

Aby rozwiązać zagadkę, bohaterka musi przypomnieć sobie, kim jest. Niestety nie będzie to łatwe, a czas szybko ucieka… Równie szybko, jak lektura tej niesamowitej czarnej komedii!

Tagi: komedia kryminalna

Kup książkę W grobie Ci do twarzy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Pewnego dnia Marlena Kiełbasa budzi się z nożem w głowie. Trafia do szpitala, gdzie dzieją się dziwne rzeczy. Pojawiają się nieznane Marlenie kobiety, osoby leżące z nią w jednej sali umierają w tajemniczych okolicznościach, personel wyraźnie ma kobiety dosyć. Problem w tym, że bohaterka nie pamięta, co jej się przydarzyło. Kiedy postanawia w dość dramatycznych okolicznościach opuścić salę chorych, sprawy jeszcze bardziej się komplikują, a akcja gwałtownie przyspiesza. W grobie ci do twarzy to powieść z gatunku black comedy, dark comedy, francuskiej humour noir, gdzie sprawy poważne, czyli śmierć, choroba, zbrodnia, stają się tematem żartu literackiego, zabiegów mających osłabić dramatyczną wymowę zagadnienia, sprowadzając je do szeregu zabawnych scen, pomyłek, śmiesznych dialogów i komicznych wpadek. Andrzej F. Paczkowski ze znawstwem operuje absurdem i groteską, aby wprowadzać czytelnika w błąd, rozśmieszać, mieszając sacrum i profanum. Gatunek ma długą tradycję zarówno w powieści, jak i na ekranie. Jego najważniejszym składnikiem jest humor – czarny humor, dodajmy. Bieganie po cmentarzach, próby zabójstwa, pomyłki w uśmiercaniu kolejnych ofiar, celowe zabiegi ze środkami odurzającymi, podstawione żony, pomyleni dziadkowie, nieoczekiwanie odkryte wstydliwe upodobania szacownych przodków i desperackie próby zachowania pozorów normalności tworzą w powieściach ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - W grobie Ci do twarzy

Avatar użytkownika - Viki92
Viki92
Przeczytane:2019-04-08, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książkę bardzo dobrze się czyta. Już od pierwszej strony mnie zaciekawiła. Jest pełna tajemnic i niedopowiedzeń. Czytelnik cały czas jest ciekawy co będzie dalej. Trzyma w napięciu do samego końca.

Link do opinii

Marlena budzi się w karetce z nożem w głowie. Okazuje się, że straciła pamięć. W szpitali odwiedza ją kobieta podająca się za jej matkę, ale Marlena nie czuje, że może jej zaufać. Dodatkowo na oddziale dzieją się podejrzane rzeczy. Pojawia się też kobieta, która pomaga uciec bohaterce z tego podejrzanego miejsca. Marlena z pomocą przyjaciółki, zakochanego Czeka i chińskiej służącej próbuje wszystko sobie przypomnieć. Kryjówka na cmentarzu, mafia, mąż i jego kochanka, to wszystko gwarantuje absurdalne i groteskowe sytuacje. Czy kobieta odzyska pamięć? Zakończenie zaskakuje i zapewnia doskonałą ucztę dla miłośników czarnego humoru. Lekturę gorąco polecam, szczególnie fanom czarnej komedii.

Link do opinii
Avatar użytkownika - ola_lifestyle
ola_lifestyle
Przeczytane:2019-04-09, Przeczytałam, Mam,

Jeżeli macie ochotę na totalny relaks, albo na bardzo szybką lekturę, to z całego serca polecam „W grobie Ci do twarzy” Andrzeja F. Paczkowskiego.
 
Sensacja, groteska, absurd - wszystkie te cechy znajdziecie w przezabawnej historii z życia Marleny ? Bogata bizneswoman, żona swojego męża mafioza z Wodzisławia, pewnego dnia budzi się w szpitalu po operacji usunięcia noża z czaszki. Niestety w wyniku zabiegu traci pamięć, nie rozpoznaje bliskich, nie wie też co się stało, ani jak wyglądało jej życie przed wypadkiem. Zaczynają ją jednak niepokoić nagłe śmierci jakie mają miejsce w jej najbliższym otoczeniu. Na dodatek nie uspokajają jej ani odwiedziny matki, ani pomoc w ucieczce zorganizowana przez przyjaciółkę. Okazuje się bowiem, że życie Marleny jest w wielkim niebezpieczeństwie, a za kolejnymi próbami jej zabicia stoi jej własny mąż...?
 
Pełna nagłych zwrotów akcji, dowcipnych dialogów, napisana niezwykle sprawnie powieść kryminalna to idealna pozycja jeśli potrzebujecie chwili relaksu. Czyta się bardzo szybko !

Link do opinii
Avatar użytkownika - annaN
annaN
Przeczytane:2019-03-15, Ocena: 5, Przeczytałem,
Inne książki autora
Ta głupia
Andrzej F. Paczkowski0
Okładka ksiązki - Ta głupia

W domu Maryśka jest wykorzystywana do każdej pracy. Rodzice piją a starszy brat nawet nie kiwnie palcem, żeby jej pomóc. Musi się uczyć i dodatkowo opiekować...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Recenzje miesiąca
Ta, która musi umrzeć
David Lagercrantz
Ta, która musi umrzeć
Bezmiar
Grzegorz Kapla
Bezmiar
Coco i jej mała czarna sukienka
Annemarie Van Haeringen
Coco i jej mała czarna sukienka
Asiunia
Joanna Papuzińska
Asiunia
Bo trzeba żyć. Apolonia
Ewa Szymańska
Bo trzeba żyć. Apolonia
Bachor
Katarzyna Ryrych;
Bachor
Oczy wilka
Alicja Sinicka
Oczy wilka
Sekret antykwariusza
Paweł Jaszczuk;
Sekret antykwariusza
Pokaż wszystkie recenzje