W.I.T.C.H. Świetlista korona

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2005 (data przybliżona)
Kategoria: Komiksy
Tytuł oryginału: La corona di luce
Język oryginału: Włoski
Tłumaczenie: Joanna Szabunio

Tom 11 cyklu W.I.T.C.H. Komiksy

Dawno, dawno temu istniał tylko Jeden Świat, gdzie Duchy i Stworzenia żyły w zgodzie i harmonii. Ale do świata wdarło się Zło i rozpadł się on, a jego mieszkańcy podzielili się na tych, którzy pragnęli pokoju, i na tych którzy za wszelką cenę chcieli rządzić innymi. Dla ochrony tego co dobre powstał Kondrakar - potężna forteca, na której czele stoi Bractwo z Wyrocznią na czele.

Ale sama mądrość Wyroczni nie wystarcza. Bractwo Kondrakaru powołało pięć Strażniczek, które pokonają zło: Irmę, której żywiołem jest woda, Taranee, której służy ogień, Cornelię władającą mocą ziemi, Hay Lin, której słucha wiatr i powietrze. Oraz Will- opiekunkę Serca Kondrakaru, w którym wszystkie żywioły spotykają się, by przekształcić się w czystą magię. Te dziewczęta to W.I.T.C.H. - Świat ich potrzebuje...

Album zawiera komiksy opublikowane pierwotnie w magazynie "W.I.T.C.H." nr 21 i 22.

Kup książkę W.I.T.C.H. Świetlista korona

Opinie o książce - W.I.T.C.H. Świetlista korona

Muszę przyznać, że jestem coraz bardziej zaciekawiona, co będzie dalej. Intryg w Meridianie coraz więcej, a moja uwielbiająca od dziecka Elyon dusza cieszy się ogromnie, jak dużą rolę ma ta postać do odegrania. Podoba mi się ta seria, może i prosta, ale w tej prostocie wyzwala we mnie skutecznie wewnętrzne dziecko. Już nie mogę się doczekać lektury kolejnego tomiku.

Na wieki wieków Pani Amen
Bianka Kunicka - Chudzikowska