W imię miłości

Jako zastępca prokuratora Nina Frost prowadzi postępowania w najtrudniejszych sprawach dotyczących przemocy wobec dzieci. Nieraz przeżywa frustrację, gdy sprawcom udaje się wykorzystać luki prawne i uniknąć kary. Wie z doświadczenia, że aby skutecznie poruszać się po tym polu minowym, musi okazywać współczucie ofiarom, zaciekle walczyć o sprawiedliwość, ale jednocześnie zachowywać dystans. Kiedy jednak Nina i jej mąż odkrywają, że ich pięcioletni syn, Nathaniel, padł ofiarą molestowania seksualnego, o żadnym dystansie nie może być już mowy. Nagle bariera między życiem zawodowym a prywatnym całkowicie znika; to, co do tej pory wydawało się proste i oczywiste, ulega całkowitemu przewartościowaniu. Nina zdaje sobie sprawę, że w sądach trudno będzie uzyskać zadośćuczynienie za krzywdę, jaka spotkała Nathaniela. Ogarnięta rozpaczą i niepohamowanym gniewem, rozpętuje wojnę, w której może stracić wszystko, co dla niej najcenniejsze. Jodi Picoult studiowała nauki humanistyczne na Uniwersytecie Princeton i pedagogikę na Uniwersytecie Harvarda. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book Award za całokształt twórczości. Jest autorką piętnastu powieści, m.in.: Bez mojej zgody, Zagubiona przeszłość, Jesień cudów, Dziesiąty krąg i Czarownice z Salem. Łączny nakład jej książek na świecie (w ponad 40 krajach) to 7 milionów egzemplarzy. Jodi Picoult mieszka z rodziną w Hanover w stanie New Hampshire. Strona internetowa autorki:www.jodipicoult.com.

Informacje dodatkowe o W imię miłości:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2008-06-26
ISBN: 978-83-74-69778-1
Tytuł oryginału: Perfect Match
Tłumaczenie: Katarzyna Kasterka

Kup książkę W imię miłości

W imię miłości - opinie o książce

Avatar użytkownika - wiolamp
wiolamp
Przeczytane:2016-10-28, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2016,
Niesamowita opowieść. Głównym problemem jest molestowanie i gwałt na dzieciach. Nina codziennie zmaga się z tego typu problemami, ale kiedy spotyka to jej syna problem nabiera całkiem innego wymiaru. Świetne zagranie głównej bohaterki dzięki znajomości prawa. Bardzo profesjonalnie pokazany wpływ takiej sytuacji na skrzywdzone dziecko oraz dalsze tego konsekwencje. Opowieści dodaje uroku to, że pokazana jest z różnych perspektyw, zarówno ze strony Niny, jej przyjaciela Patrica, męża Caleba, synka Nathaniela, ale też oskarżającego prokuratora. Książka oddaje świetnie przywiązanie matki do syna oraz pokazuje do czego zdolny jest rodzic, aby chronić swoje dziecko. Przedstawione zawirowania w życiu Niny uzmysławiają, że nic nie jest czarno-białe oraz przedstawia luki w prawie. Autorka po raz kolejny nie zawodzi, a daje powód, aby zastanowić się nad swoim życiem. Zaskakujący koniec,a zwłaszcza postawa męża Niny. Moim zdaniem książka spodoba się każdemu.
Avatar użytkownika - basiekgo
basiekgo
Przeczytane:2014-03-13, Ocena: 5, Przeczytałam,
Pani Prokurator Nina Frost, zajmująca się sprawami molestowania dzieci dowiaduje się że jej 5 letni syn padł ofiara takiego molestowania, bierze sprawy w swoje ręce. wie że wymiar sprawiedliwości nie zawsze wymierza karę adekwatna do wyrządzonego zła. sama postanawia wymierzyć karę pedofilowi. Jednak nie wszystko co wygląda na jasność kto? okazuje sie prawdą. Ginie niewinny ksiądz, jednak prawda zwycięża winowajca otrzymuje kare z rąk przyjaciela Niny. Cały czas Nina boryka sie z problemem winy czy dobrze robi wymierzając sama karę.Matka za dziecko wszystko może poświęcić.
Avatar użytkownika - chabrowacczyteln
chabrowacczyteln
Przeczytane:2013-11-02, Ocena: 6, Przeczytałam,
Znacie Jodi Picoult? Pisze niezwykle piękne, wstrząsające powieści, jej bohaterami są często dzieci, porusza te tematy, o których inni boją się pisać. Nina Frost to doświadczony zastępca prokuratora. Codziennie spotyka się z dziećmi, które zostały molestowane, stara się im pomóc jak może, doprowadzić przestępcę, który dokonał tego czynu do więzienia. Nie zdaje sobie sprawy, że jej pięcioletni synek został zgwałcony. Co w takiej sytuacji ma zrobić? Jak daleko można posunąć się w imię miłości? Autorka zawsze podejmowała trudne tematy, wymagające zastanowienia, ale w tej książce po prostu przeszła samą siebie. Czy dla najbliższych nam osób możemy robić rzeczy zupełnie niezgodne z prawem? Czy jest to wtedy przestępstwo, czy obrona rodziny? Przyznam, że nie umiem odpowiedzieć na te pytania. Z pewnością prawo często bardziej krzywdzi ofiarę, a broni oskarżonego. Czy da się tego uniknąć? Nie wiem. Mnóstwo dzisiaj postawiłam przed Wami pytań, ale taka też jest ta książka. Bardzo mocna i wzruszająca, zwłaszcza gdy czytamy o gwałtach dokonywanych na dzieciach. Bohaterowie: małżeństwo Caleb i Nina, ich syn Nathaniel i przyjaciel rodziny Patrick to zupełnie różne postacie. Znakomicie mogłam wczuć się w ich przemyślenia, zbadać sprawę z wielu stron, ale jest tak trudna, że to i tak nie pozwoliło mi jej do końca rozgryźć. Książkę czyta się niesamowicie szybko, chcemy od razu dowiedzieć się jak to wszystko się zakończy. Przyznam, że byłam bardzo zaskoczona. Jak zwykle autorka uraczyła nas wieloma fragmentami z sali sądowej. Niektórzy mówią, że jest schematyczna, ja uważam, że to jej taki znak rozpoznawczy, który bardzo mi się podoba. Zawsze pozwala czegoś ciekawego się dowiedzieć. Polecam, z pewnością książka was zaskoczy i zostawi w waszych głowach zamęt, jak u mnie.
Avatar użytkownika - Justyna891
Justyna891
Przeczytane:2013-05-20, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Bardzo dobra książka. Nathaniel ma 5 lat i przeszedł molestowanie seksualne. Czyta się jednym tchem,pomimo ciężkich emocji. Polecam.
Kiedyś na pewno sięgnę po tę lekturę
Avatar użytkownika - KKS
Przeczytane:2016-10-24, Przeczytałam,
Tam gdzie Ty
Jodi Picoult0
Okładka ksiązki - Tam gdzie Ty

Gdy marzysz o dziecku za wszelką cenę... Po dziesięciu latach małżeństwa i długotrwałych bezskutecznych staraniach o dziecko, Zoe i Max Baxter...

Czarownice z Salem Falls
Jodi Picoult0
Okładka ksiązki - Czarownice z Salem Falls

Jack St. Bride, nauczyciel w prywatnej szkole dla dziewcząt, nie ma innego wyjścia - musi całkowicie zerwać ze swoim dawnym życiem, które legło gruzach...