W jego oczach

Wydawnictwo: Kobiece
Data wydania: 2019-09-04
Kategoria: Romans

Kontynuacja bestsellerowej powieści "Oczy wilka"

Elektryzujące połączenie romansu i sensacji

Tajemniczy Artur Mangano to mężczyzna o wilczych oczach, którego pożąda wiele kobiet. Jednak to Lena zwróciła jego uwagę i zawładnęła jego sercem. Są zaręczeni i planują wspólne życie. W ich związku jednak wciąż pojawiają się problemy. Artur jest niezwykle skryty, a Lena nie może oprzeć się wrażeniu, że nie wszyscy cieszą się z ich szczęścia.

W jej otoczeniu zaczynają dziać się dziwne rzeczy, które tylko ona zauważa. Nikt nie chce jej wierzyć, przez co Lena zaczyna podejrzewać, że może być chora. Zupełnie jak jej ciotka…

Z dnia na dzień, sytuacja staje się coraz gorsza, a w głowie kobiety zaczyna się rodzić podejrzenie, że planując ślub z Arturem popełnia duży błąd. Czy mężczyzna o oczach wilka naprawdę jest tym, którego kocha najmocniej na świecie?

Kiedy pokocha się Artura Mangano, jest się naznaczoną przez całe życie. Czy Lena jest na to gotowa? Co robi jej mężczyzna, kiedy znika na całe dnie?

Tagi: Romans

Kup książkę W jego oczach

Czytelnicy, którzy poznali losy Leny i Artura za sprawą powieści Oczy wilka, z zadowoleniem mogą zacierać ręce, bowiem autorka przygotowała kontynuację historii burzliwego romansu tej dwójki młodych ludzi. W jego oczach zaczyna się niezwykle romantycznie, początek książki zwiastuje sielską opowieść o wielkiej miłości, jednak to tylko sprytna zmyłka, jaką serwuje czytelnikom Alicja Sinicka. Po raz kolejny przyjdzie się nam bowiem zmierzyć z tajemnicą, intrygami, a następnie z otwartym zakończeniem, które tylko podsyca ciekawość i oczekiwanie na tom trzeci. Lena i Artur od dwóch lat są parą. Mieszkają w pięknej rezydencji należącej do rodziny Mangano i właśnie się zaręczyli. I chociaż Lena cieszy się z deklaracji Artura, młodzi niespecjalnie spieszą się ze ślubem. Mężczyznę pochłaniają obowiązki zawodowe do tego stopnia, że mieszkająca z nim Lena bez ustanku tęskni za swoim ukochanym. W relacji zakochanych zaczynają pojawiać się rysy. Lenę przytłacza brak zaufania ze strony Artura, który nie chce wtajemniczać swojej kobiety w „podziemną" działalność swojej fabryki. Kobieta z kolei zaczyna podejrzewać u siebie pierwsze symptomy choroby, schizofrenii, która zniszczyła życie jej ciotki Melanii. Brak kontroli nad odruchami, halucynacje i coraz częstsze omamy nie pozostawiają Lenie złudzeń. Czarę goryczy przelewa brak szczerości między kochankami oraz pewne dwuznaczne sytuacje ...

Opinie o książce - W jego oczach

„Oczy wilka” zrobiły na mnie niesamowite wrażenie i wprost nie mogłam się doczekać kontynuacji, która pojawiła się na rynku po 2 latach od premiery pierwszego tomu! Biorąc się za lekturę „W jego oczach” żałowałam, że wcześniej nie odświeżyłam sobie treści tomu pierwszego, ponieważ pamięć lubi płatać figle i nie sposób wszystkiego zapamiętać. Teraz z całą pewnością mogę stwierdzić, że warto byłoby to zrobić, jednak stopniowe przypominanie sobie fabuły tomu pierwszego wraz z czytaniem kontynuacji okazało się bardzo emocjonującym doświadczeniem.

Lenę spotykamy ponownie jako wybrankę serca genialnego Artura. Dziewczyna po traumatycznych przeżyciach stara się żyć normalnie, jednak jej związek nie jest tak idealny, jaki miał być.
Artur coraz częściej jest nieobecny i nieprzyjemny, a ona nie jest pewna czy może mu w pełni zaufać. Lena nie czuje się w pełni sobą i wciąż ma wrażenie, że coś jej umyka. Może to strzępki pamięci, a może odziedziczona choroba psychiczna? Tego będziecie musieli dowiedzieć się sami!

Wspominałam już o tym w recenzjach innych książek autorki i powtórzę, to jeszcze raz. Alicja Sinicka potrafi wywieść w pole czytelnika! Całkowicie mnie zaskoczyła, zszokowała i do samego końca trzymała w niepewności. Nie takiego rozwinięcie jej historii oczekiwałam, ale to, co skonstruowała całkowicie mnie usatysfakcjonowało. Podoba mi się takie połączenie romansu i thrillera, to jest coś, co sprawia, że książkę czyta się w rekordowym tempie, a po zakończonej lekturze czuje żal, że nie zostało więcej stron do przeczytania.

Jeżeli chodzi o bohaterów, to w drugim tomie podobnie jak w poprzednim, akcja skupia się głównie na Lenie, co absolutnie mi nie przeszkadzało, ponieważ jest ona o wiele ciekawszą postacią niż Artur. Jego otacza zbyt wielka tajemnica i w sumie wciąż niewiele o nim wiemy, przez co nabrałam do niego pewnego dystansu i sama nie byłam pewna, czy nie jest on czarnym charakterem w powieści. Czy go polubiłam? W sumie nie jest to proste pytanie, bardziej na niego uważałam, niż mu kibicowałam, więc z całą pewnością nie należy on do moich ulubionych postaci w powieści.

Lena z kolei jest jego całkowitym przeciwieństwem, miła ufna i niewinna, jest jak otwarta księga, co bardzo ułatwia polubienie i zżycie się z tą postacią. Mamy tu też szereg postaci pobocznych które, mimo że nie są głównymi to odgrywają bardzo ważną rolę w książce A. Sinickiej. To właśnie pozostali bohaterowie wprowadzają pewne zamieszanie, które sprawia, że nie tak łatwo odgadnąć zamysł autorki. Doskonałym zabiegiem okazało się wprowadzenie do powieści urywków pamiętnika pisanego przez „Ona". Dzięki temu otrzymujemy zarówno podpowiedzi, jak i kolejny dreszczyk emocji podczas lektury.

„W jego oczach” jest kontynuacją, na którą warto było czekać dwa lata. Szokuje i wciąga zapewniając czytelnikowi szereg wrażeń podczas lektury. Doskonałe połączenie dwóch gatunków literackich sprawia, że od lektury nie sposób się oderwać. Polecam bardzo serdecznie.

Kolejna świetna książka.  Artur i Lena są mocno w sobie zakochani. Planują ślub.  Jednak nadchodzą kłopoty.  Lena zaczyna widzieć dziwne rzeczy i ktoś jej grozi. Boi się że jest chora jak jej ciotka na schizofrenie.  Opowiada o wszystkim Arturowi, ale nie ma nic na nagraniach. Dochodzą stres, kłótnie i ciągle wyjazdy Artura. Lena nie wie czy dobrze robi że biorą ślub.  Najgorsze nadchodzi bo ktoś porywa Lene.  Jest to najlepszy przyjaciel Artura i szef ochrony domu. Usuwał nagrania z kamer kiedy pisał pogrozki na lustrze czy majstrowal w prysznicu żeby woda była gorąca. Dosypywać do koktajli ich specyfik żeby zrobić z niej wariatke.  Robił to w zemście za siostrę,  która zakochała się w Arturze ale on nie odwzajemnia uczuć.  Na szczęście po kilku dniach udaje się odnaleźć Lene.  Artur żałuję że jej nie wierzył i nie mówił wszystkiego.  Na szczęście ich historia dobrze się kończy bo biorą wymarzony ślub

Avatar użytkownika - Dominika_B
Dominika_B
Przeczytane:2019-09-18, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

Oczy wilka książka po której mogę stwierdzić iż Pani Alicja Sinicka ma wielki talent pisarski.
Lena mieszka w "rezydencji" Artura, zaręczają się i mogłoby się wydawać iż dalej będzie pięknie, ładnie i kolorowa a tak nie jest. Lenę zaczyna otaczać, osaczać świat Artura, świat który jest tajemniczy i niebezpieczny. Po drugie musi się zmierzyć z objawami choroby, podejrzewa iż może chorować na to samo co jej ciotka Melania ale czy ma rację? Po trzecie zagrażają jej osoby trzecie ze świata narzeczonego, do czego będą w stanie się posunąć?
Książka wciąga jest tajemniczo, groźnie i ni jak nie można tak naprawdę domyślić się zakończenia historii tych dwóch bohaterów.
Najbardziej podobało mi się zagadnienie człowieka w tej książce. Zachowanie, analiza każdego gestu, "szamotanie się z samym sobą", genialnie rozłożyła autorka na czynniki pierwsze człowieka w roli zagrożenia.
Gorąco Polecam.

Winna
Alicja Sinicka0
Okładka ksiązki - Winna

Ona jest zawsze winna... Wendy jest wyczerpana. Otaczają ją toksyczni ludzie: jej ojciec, który obwinia ją o wypadek z przeszłości i jej były ukochany...

Winna. Wydanie kieszonkowe

Mały manipulator
Westerplatte
Jacek Komuda
Westerplatte
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Harem
Alex Vastatrix, Waldemar Bednaruk