W Jego ranach jest nasze zdrowie. Nabożeństwo do najświętszych ran Pana Jezusa

Modlitewnik i poradnik przygotowany został specjalnie z myślą o wszystkich, którzy w katolicki sposób chcą przyjąć doświadczenie choroby swojej lub swoich bliskich. Prowadzi on czytelnika po wsparcie bezpośrednio przed oblicze cierpiącego Zbawiciela i zachęca do zawierzenia się Mu poprzez celebrowanie Nabożeństwa do najświętszych ran Pana Jezusa.

.porady pozwalające zrozumieć krzyż choroby

.wskazania omawiające spowiedź, eucharystie i przyjęcie kapłana w domu osoby chorej

.rozbudowana cześć modlitewna do indywidualnego odmawiani.

Pan Jezus objawił się francuskiej zakonnicy Marii Marcie Chambon i zachęcił ją do kultu Jego Świętych Ran. Podyktował wówczas słowa, jakimi później modliła się s. Maria: ,,Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Rany Pana naszego Jezusa Chrystusa. Na uleczenie ran dusz naszych. O mój Jezu, Przebaczenia i Miłosierdzia! Przez zasługi Twoich Świętych Ran". Modlitwę tę nazwano Koronką do Najświętszych Ran Pana Jezusa. Pan Jezus zachęcił swoją powiernicę do odmawiania tej koronki i przekazywania innym ludziom słów modlitwy. Obiecał wiele łask duszom tych, którzy będą tą modlitwą uwielbiać Boga.

Z tą niezwykłą modlitwą związane są liczne obietnice i łaski jakie obiecał Pan Jezus tym, którzy będą się zwracać do Niego adorując Jego Najświętsze Rany.

Informacje dodatkowe o W Jego ranach jest nasze zdrowie. Nabożeństwo do najświętszych ran Pana Jezusa:

Wydawnictwo: Rafael
Data wydania: 2024-01-08
Kategoria: Duchowość, religia

Tagi: Religie i wierzenia

Kup książkę W Jego ranach jest nasze zdrowie. Nabożeństwo do najświętszych ran Pana Jezusa

Koronka w sprawach najtrudniejszych do Judy Tadeusza
Joanna Olszańska0
Okładka ksiązki - Koronka w sprawach najtrudniejszych do Judy Tadeusza

Jednym z naszych orędowników u Pana Boga jest ten, którego Pan Jezus powołał do grona dwunastu apostołów - św. Juda Tadeusz, określany dziś jako patron...

Godzina łaski 8 grudnia
Joanna Olszańska0
Okładka ksiązki - Godzina łaski 8 grudnia

8 grudnia, godzina 12.00 Czas ten, nazwany Godziną Łaski, rokrocznie skupia coraz to większą liczbę czcicieli Matki Bożej, którzy uczestniczą we Mszach...

Siemowit Zagubiony
Robert F. Barkowski ;