W komnatach Wolf Hall

Wydawnictwo: Sonia Draga
Data wydania: 2010-10-05
Kategoria: Historyczne
ISBN: 978-83-7508-272-2
Liczba stron: 654
Tytuł oryginału: Wolf Hall
Język oryginału: angielski
Tłumaczenie: Urszula Gardner

Ocena: 4.4 (5 głosów)
Inne wydania:

Anglię od katastrofy dzieli uderzenie serca. Jeśli król umrze, nie pozostawiwszy męskiego potomka, kraj może ogarnąć wojna domowa. Henryk VII pragnie unieważnienia dwudziestoletniego małżeństwa z Anną Boleyn. Zarówno papież, jak i cała katolicka Europa... sprzeciwiają się jego pragnieniom. Dążenie monarchy do wolności sieje zniszczenie – pierwszą ofiarą pada jego dotychczasowy najbliższy doradca, błyskotliwy kardynał Wolsey, co powoduje wieloletnią walkę pomiędzy Kościołem a Koroną. Wówczas na scenie pojawia się Thomas Cromwell, osobowość sama w sobie, idealista i oportunista, znawca ludzkich dusz i charakterów, a także demon energii... Z pietyzmem stworzone portrety historycznych postaci, doskonały styl i trzymająca w napięciu fabuła – to dzięki nim Mantel pokochali czytelnicy i krytycy na całym świecie. Autorce udało się odtworzyć na kartach książki okres historyczny, w którym polityka i życie osobiste dzielił tylko włos; kiedy sukces oznaczał nieograniczoną władzę, zaś niewielkie potknięcie mogło skończyć się śmiercią.

POLECANA RECENZJA

Kup książkę W komnatach Wolf Hall

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - W komnatach Wolf Hall

Głównym bohaterem powieści jest Tomasz Cromwell, syn pijaka kowala. Kiedy wydaje się, że los Tomasza jako dorosłego odmienił się na dobre, kolejne fale zarazy zabierają mu najpierw żonę, potem obie córki, a także siostrę. Na dodatek jego protektor, kardynał Wolsey, popada w niełaskę u króla. Tomasz mimo zmiennych nastrojów na dworze, zawsze chroni swoją rodzinę i wychodzi obronną ręką.
Link do opinii
Avatar użytkownika - danonk
danonk
Przeczytane:2015-02-07, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2015,
Książka opisuje fragment życia Tomasza Cromwella, syna kowala, który został bliskim doradcą króla Henryka VIII. Hilary pokazała nam Tomasza wielowymiarowo, jako doskonałego prawnika o świetnej pamięci, męża stanu meandrującego pośród świty dworskiej i dobrego, pełnego miłości ojca. Nie jest to czytadło opisujące płytko intrygi dworskie. Jest to książka wymagająca skupienia, pokazująca politykę, dyplomację, mechanizmy władzy.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Agatonik
Agatonik
Przeczytane:2018-03-06, Ocena: 2, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Niestety, jak lubię książki historyczne, ta zmęczyła mnie okrutnie! Język, którym jest napisana, trudności z odkryciem, kto wygłasza daną kwestię, nadużywanie zaimka "on", całe mnóstwo postaci, nazwiska ich pociotków, którzy już nigdy nie pojawiają się na kartach powieści, trudności z rozróżnieniem, czy dany fragment dotyczy przeszłości, czy teraźniejszości - to wszystko strasznie wybijało mnie z rytmu czytania. Doceniam i wiedzę autorki i jej koncepcję spojrzenia na ten okres historii Anglii z punktu widzenia niedocenianego Tomasza Cromwella, ale styl pisania, może i nowatorski (chociaż nie rozumiem, jaki to był zamysł), zdecydowanie w moich oczach obniża warość tej pozycji. 

Link do opinii
Avatar użytkownika - Slavek
Slavek
Przeczytane:2010-12-03, Ocena: 5, Przeczytałem,
warto było poznać
Link do opinii
Avatar użytkownika - nureczka
nureczka
Przeczytane:2019-06-13, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - edytka222
edytka222
Przeczytane:2014-11-18, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 2
Hilary Mantel0
Okładka ksiązki - Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 2

Dalsze losy trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1789, w przeddzień wybuchu Wielkiej Rewolucji Francuskiej: Georges-Jacques Danton: żarliwy...

Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1
Hilary Mantel0
Okładka ksiązki - Kogo śmierć nie sięgnie. Tom 1

Pasjonująca powieść historyczna i dowód niezwykłej siły wyobraźni - opowiada o losach trzech młodych mężczyzn żyjących w Paryżu roku 1789, w przeddzień...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy