W krainie wilków

Tom 8 cyklu Yakari

Ósma część pełnej przygód opowieści o małym Indianinie i jego zwierzęcych przyjaciołach.

Plemię Siuksów zakłada zimowy obóz w lesistych górach. Jeden z Indian rozpoznaje okolicę, w której trzy lata wcześniej stoczył przegraną walkę z wielkim wilkiem, przywódcą watahy. Teraz postanawia odpłacić się dzikim bestiom, wyrusza więc na polowanie. Tymczasem Yakari spotyka kulawego wilka, który twierdzi, że leśnych drapieżników nie należy się bać. Co się stanie, kiedy żądny zemsty Indianin odnajdzie watahę? Czy istnieje jakiś sposób, aby zachować pokój w Krainie Wilków?

Cykl stworzyli pod koniec lat 60. dwaj Szwajcarzy - scenarzysta Job (André Jobin) oraz rysownik Derib (Claude de Ribaupierre). Za tomy 6 i 31 ,,Yakariego" (odpowiednio w latach 1982 i 2006) dostali nagrody Festiwalu Komiksowego w Angouleme w różnych kategoriach komiksu dziecięcego. Do dziś ukazało się prawie czterdzieści albumów serii, która wciąż bawi młodszych i starszych czytelników.

Informacje dodatkowe o W krainie wilków:

Wydawnictwo: Egmont
Data wydania: 2020-07-01
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788328198371
Tytuł oryginału: Yakari, vol. 8 Au pays des loups

Kup książkę W krainie wilków

W krainie wilków - opinie o książce

Avatar użytkownika - wkp
wkp
Przeczytane:2020-07-23, Ocena: 4, Przeczytałem,

WŚRÓD WILKÓW

Ósmy tom „Yakariego” zabiera nas w sam środek górskiej zimy. Jak dotychczas, także i tym razem na tytułowego bohatera czeka wiele przygód i trudów, które pozwolą mu odkryć nieznaną stronę natury i doprowadzą do zmian w jej postrzeganiu. A wszystko to w familijnej opowieści, której tempo i narracja są iście filmowe.

Nadchodzi zima i plemię Siuksów decyduje się na założenie zimowego obozu w porośniętych lasami górach. To, co jednak miało być spokojnym przeczekaniem trudnych miesięcy, może zmienić się w coś zupełnie innego, kiedy jeden z Indian przypomina sobie, że kilka lat wcześniej stoczył tutaj walkę z przywódcą wilczej watahy. Walkę, którą wówczas przegrał. Teraz chętnie by odpłacił bestiom, dlatego teraz wyrusza na polowanie.
I tu na scenę wkracza nasz dzielny Yakari, dla którego rozmawianie ze zwierzętami to chleb powszedni. Tak odkrył już nieraz prawdziwą naturę i intencje swoich nie-człowieczych braci, a teraz poznaje kulawego wilka i przekonuje się, że jego pobratymców nie należy się bać. Ale co będzie, kiedy żądny zemsty Indianin będzie chciał zrealizować swój zamysł? Czy Yakari zdoła go powstrzymać nim dojdzie do tragedii i uratować spokój Krainy Wilków?

Kazimierz Dolny. Kazimierski Park Krajobrazowy. Ilustrowany przewodnik z mapami
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Kazimierz Dolny. Kazimierski Park Krajobrazowy. Ilustrowany przewodnik z mapami

Atrakcje w mieście, wycieczki piesze i rowerowe, wycieczki samochodem....

Little Oxford Dictionary Thesaurus and Wordpower Guide
praca zbiorowa0
Okładka ksiązki - Little Oxford Dictionary Thesaurus and Wordpower Guide

The perfect three-in-one reference for study, work, and home. One... A dictionary with over 40,000 words, phrases, and definitions. Two... A thesaurus...