W moim sercu

Wydawnictwo: Mamania
Data wydania: 2016-09-21
Tytuł oryginału: Dans mon petit coeur
Ilustracje: Christine Roussey

Dziś otworzę szeroko drzwi do mojego serca i zobaczymy, co się w nim kryje.

Radość, smutek, odwaga, gniew - w każdym sercu mieszka wiele uczuć.

"W moim sercu" to piękna książka o uczuciach, która podbiła tysiące małych i dużych serc.

Kup książkę W moim sercu

POLECANA RECENZJA

Opinie o książce - W moim sercu

Avatar użytkownika - Opowiemci
Opowiemci
Przeczytane:2018-03-19, Ocena: 5, Przeczytałam,

Książka ta jest swoistym hołdem dla uczuć dziecięcych. Podczas czytania prostych, zrozumiałych tekstów możemy wraz z dzieckiem poznawać te uczucia we wszystkich barwach jakie przybierają. Wraz z  pełną życia dziewczynką odkrywamy emocje serca, które czuje radość, smutek, strach lub euforię. Pojawiają się one w różnych momentach, w zależności od dnia czy sytuacji.

Poprzez ciekawie rozrysowane przykłady zbliżamy się razem z naszym dzieckiem do odkrycia całej panoramy emocji, które dane nam jest doświadczać i uczymy się stawiać im czoła.

Podoba mi się, że autorzy tej pozycji zdecydowali się na białe tło, dzięki któremu mogli dać przestrzeń niezwykłym ilustracjom, które ożywiły tą historię. Naszą uwagę przyciągają elementy kluczowe dla tej opowieści, nie jesteśmy rozpraszani przez niepotrzebne obrazy. Białe tło sprawia, że dziecko w swojej nieograniczonej wyobraźni samo może zdecydować, co znajduje się w tle tej historii. Podoba mi się także ich formuła, nasza główna bohaterka jest ciekawie rozrysowanym szkicem, uzupełnieniem do obrazów o pięknych, pastelowych barwach.

Uważam, że książka „W moim sercu” może być wspaniałym narzędziem pomagającym naszym dzieciom rozpoznawać swoje uczucia, identyfikować je, wyrazić i zaakceptować. Przez wspólne czytanie możemy zachęcić dziecko do opowiedzenia nam o swoich radościach, czy lękach. Mamy przykład jak używać proste porównania („moje serce jest jak słońce”), jak również nasza mała bohaterka doświadczając tych wszystkich przeżyć, nie boi się powiedzieć o nich głośno („Ależ jestem zła!”). Cieszę się, że swoim przykładem przekazuje młodym czytelnikom, że tłumienie emocji nie jest rozwiązaniem, można, a nawet trzeba je wyrażać. Jest to jedna z moich ulubionych pozycji dla dzieci, którą szczególnie polecam i cieszę się, że mamy ją na swojej półce.

Puk Puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy
Jo Witek0
Okładka ksiązki - Puk Puk, jest tam kto? W brzuchu naszej mamy

Mała dziewczynka czeka na narodziny siostry. W trakcie oczekiwania rodzi się siostrzana miłość i niezwykła więź. "Puk, puk, jest tam kto? Nie mogę się...

Moje małe strachy. Księga odwagi
Jo Witek0
Okładka ksiązki - Moje małe strachy. Księga odwagi

Małe dzieci czasem boją się ciemności, dziwnych kształtów, dźwięków, wymyślonych potworów i zwierząt. Razem z bohaterką znaną z bestsellerowych...

Szczęśliwy zegar z Freiburga
Robert M. Rynkowski