W ogniu walki

Data wydania: 2018-11-09
ISBN: 978-83-7964-378-3
Tłumaczenie: Piotr Kucharski

Tom 5 cyklu Frontlines

Nadeszła pora, aby przenieść walkę na terytorium Dryblasów. Mars znajduje się pod kontrolą obcych już od ponad roku. Od tego czasu zdziesiątkowane siły ziemskich sojuszy odbudowały swe floty i obsadziły stare okręty świeżo wyszkolonymi żołnierzami. Naczelne dowództwo, rozdarte między chęcią wyprzedzenia planów Dryblasów i potrzebą zebrania odpowiedniej potęgi bojowej, postanawia uderzyć już teraz.

Weterani Andrew i Halley znów stają na czele niedoświadczonych nowicjuszy, gdy połączone ziemskie siły występują przeciwko najeźdźcom. Wojny kierują się jednak reguła, że żaden plan nie wytrzymuje pierwszego kontaktu z nieprzyjacielem...

A Dryblasy równie mocno chcą utrzymać się na Marsie, jak ludzie pragną go odzyskać.

Kup książkę W ogniu walki

Opinie o książce - W ogniu walki

Avatar użytkownika - kavayee
kavayee
Przeczytane:2018-11-17, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, 26 książek 2018, 52 książki 2018,

Marko Kloos nie zwalnia tempa. Umie w jednym tomie nastawić nas przeciwko ludzkości, abyśmy w kolejnej części odzyskali w nich wiarę. Rozwija postać Andrew Graysona, który od początku staje się ulubieńcem czytelnika. "W ogniu walki" pokocha każdy amator dobrej kosmicznej walki.

Zalecałabym rozpoczęcie serii Frontlines od pierwszego tomu, żeby nie zgubić wszystkich wątków, które mają wpływ na postać Adrew. Chronologia czytania ma sens także w związku z samą fabułą, która rozwija się w określonym przez Marko kierunku już od pierwszego tomu. Cały cykl przypadnie do gustu fanom smaczków w postaci ciekawych broni oraz statków kosmicznych. Świetne tłumaczenie Piotra Kucharskiego sprawia, że książki pochłania się błyskawicznie, nawet nie będąc szczególnym fanem militarnego science fiction.

Całość recenzji na zukoteka.pl

Punkt uderzenia
Marko Kloos; 0
Okładka ksiązki - Punkt uderzenia

Może i ludzkość wygrała bitwę, ale wojna wciąż trwa...   Siły zbrojne Ziemi powstrzymały ofensywę Dryblasów i wypchnęły ich okręty z Układu...

Bezmiar
Grzegorz Kapla