W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie

Książka W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie to zbiór opowiadań opartych o legendy rdzennych ludów Brazylii. Zapraszamy do barwnej krainy pełnej odważnych, sprytnych i mądrych zwierząt - tych egzotycznych, jak żółw żabuti, i nieco bardziej nam bliskich, jak chociażby pewien pomocny bocian. Opowiadaniom towarzyszą inspirowane lokalną kulturą, rozbudzające ciekawość świata ilustracje autorstwa wybitnych międzynarodowych artystów.

Kolejne tomy z serii Opowieści z czterech stron świata stworzą wspaniałą biblioteczkę pełną literackich skarbów. Dzięki niej dziecko dowie się, co nas różni, a co łączy. Wspólna lektura kolejnych tomów to okazja do rozmowy na temat szacunku, różnic kulturowych, wartości niesionej przez tradycję. Wyjątkowe ilustracje autorstwa najlepszych międzynarodowych twórców ukazują niezwykłą różnorodność sztuki i wspierają kształcenie wizualne dziecka.

Informacje dodatkowe o W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie:

W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie - opinie o książce

Avatar użytkownika - gdziejatamksiazk
gdziejatamksiazk
Przeczytane:2021-09-01, Ocena: 6, Przeczytałam,

"W rytm zaklęć. Bajki brazylijskie" to zbiór opowiadań opartych na legendach rdzennej ludności Brazylii. Bohaterami książki są zwierzęta, które są nam bardzo dobrze znane, jak np. żółw, jaguar, sęp, tapir, węże, papugi, małpy. Nie zabraknie plemienia Munduruku.
Możemy się dowiedzieć między innymi, dlaczego skorupa żółwia składa się z wielu kawałków, o jaguarze, który nie boi się ognia i wody, o wzajemnej pomocy, dlaczego grzechotniki mają na końcu ogona grzechotkę. Opowieści są naprawdę interesujące i niosą ze sobą przesłanie. Wszystko to jest dopieszczone pięknymi ilustracjami, które cieszą oko małego czytelnika.
Ciekawe, jak kiedyś ludzie znajdywali wyjaśnienia na różne zjawiska przyrody, pogody, zachowania zwierząt. Możemy je porównać do współczesnych teorii, choć pamiętać trzeba, że są to legendy. Jednak wychodzę z założenia, że w każdej legendzie jest ziarenko prawdy.
Książkę przeczytaliśmy w dwa wieczory, dzieci uważnie słuchały bajki, a także przyglądały się ilustracjom, co bardzo mnie cieszy. Sama zainteresowałam się opowiadaniami i z przyjemnością mogę polecić "Bajki brazylijskie". Na pewno rozbudzają ciekawość i wyobraźnię młodych czytelników, a także sprawiają, że na chwilę cofniemy się lata wstecz, gdzie rdzenna ludność miała własne teorie na temat otaczającego wtedy ich świata. Dla małych odkrywców będzie to cudowna przygoda.

W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie
Luigi Dal Cin0
Okładka ksiązki - W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie

Książka W lesie Baby Jagi to kolekcja opowiadań o zwierzętach, magii i cudach z tradycyjnych rosyjskich wierzeń. Krótkie, ale wciągające historie...

Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu
Luigi Dal Cin0
Okładka ksiązki - Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu

Czy chcesz poznać wierzenia, tradycje i mądrości z Dalekiego Wschodu? W tym tomie czekają na ciebie mongolskie przypowieści o sprycie, chińskie opowieści...