W samym środku

Trzecia część cyklu o przygodach Mikołaja i jego przyjaciółki Wiktorii. Młodzi podróżnicy odbywają niesamowite podróże w czasie oraz odkrywają nieznane lądy przeżywając przy tym mnóstwo przygód i pomagając słabszym zmieniając świat na lepsze.

Informacje dodatkowe o W samym środku :

Wydawnictwo: inne
Data wydania: 2022-02-06
Kategoria wiekowa: 9-12 lat

Kup książkę W samym środku

W samym środku - opinie o książce

Z największą przyjemnością powróciłam do przeczytania trzeciej części z cyklu o przygodach Mikołaja w książce pt. ''W samym środku'' autorstwa Pana Pawła Janiszewskiego, którego to twórczość miałam okazję poznać nieco wcześniej.

Tym razem czytanie trzeciej części cyklu powieści o przygodach Mikołaja podzieliłam sobie na dwa etapy. Uważam, że to był bardzo dobry pomysł z tego względu, że nie pogubiłam, się zapoznając z kolejnymi przygodami, które pokonywał dzielnie na swojej drodze główny bohater Mikołaj. Na szczęście Mikołaj nie uczestniczył w nich sam. Myślę, że z perspektywy czasowej pomogło mu, to przetrwać trudny czas podróżując w czasie.

Bardzo dobrze się czyta skonstruowane kreatywnie rozdziały, w których to nie są one pisane zbyt długie, a dodatkowo przyciągają tym, że coś się wkrótce nowego wydarzy. To może wpłynąć dobrze na wyobraźnie młodego czytelnika, który zechce dowiedzieć się, co autor ujął sprytnie z każdą powstającą nową stroną pełną doznawanych emocji, które okazują występujący bohaterowie w zamieszczonych niezwykłych nieznanym im jeszcze do tej pory przygodach.

Osobiście podoba mi się to, że autor przypomina w prologu, o czym były napisane poprzednie części cyklu o Mikołaju. Wówczas nie ma najmniejszego problemu, aby rozpocząć czytanie po kolei bądź też również od samego początku. Istotne jest, aby poznać losy głównego bohatera, który to ma ciekawą osobowość, pomysłowość, wie, co ma powiedzieć w każdej sytuacji, troszczy się o dobro bliskich mu osób i zwierząt, cały czas działa, nie patrzy na to, że coś się wydarzy negatywnego, lubi być tajemniczy, nie myśli wyłącznie o sobie i za to go właśnie polubiłam.

W tej części cyklu rodzice Mikołaja, Wiktorii mniej występują. Pojawiają się tylko, kiedy zdarzają się trudne momenty, gdzie nadarza się okazja, by móc wyruszyć w kolejną misję i oczywiście wykazują się otwartością i wielką chęcią niesienia pomocy swoim pociechom.

Pan Paweł Janiszewski stanowi doskonały przykład na to, że relacji tata- syn można wiele zaczerpnąć radości w obserwacji ich codziennego życia, a w szczególności okresie ważnym dla dorastającej młodzieży zawierania pierwszych przyjaźni.

Dzięki przeczytaniu trzeciej części cyklu powieści o przygodach Mikołaja można się dowiedzieć wiele informacji o bohaterach, nowych bohaterach, a przede wszystkim pozwoli ona wyciągnąć pewne wnioski u dorosłych dotyczące wychowania dorastającej młodzieży, a młodzi czytelnicy polubią Mikołaja, bo on jest dla mnie wyjątkowym młodym bohaterem, który nie udowadnia czegoś na siłę, gdyż chce widzieć u wszystkich radość, że zawsze jest wyjście z każdej sytuacji, kiedy zagraża niebezpieczeństwo z zewnątrz, a on wraz na czele z zaufanymi przyjaciółmi je rozwiązuje.

Ułatwieniem będzie dla czytelnika odpowiednio dobrana i zamieszczona w rozdziałach czcionka.

Warto podkreślić również to, że autorem projektu okładki do książki z cyklu o przygodach Mikołaja w książce pt. ''W samym środku'' jest Mikołaj Janiszewski.

Polecam przeczytać tę książkę.

Po raz trzeci możemy poznać przygody Mikołajka. Co tym razem się wydarzy? Mnóstwo zwariowanych przygód i niebezpiecznych misji. Jak wiecie nasz główny bohater przemieszcza się w czasie, poznając przy tym mnóstwo różnych bohaterów.
Ciuka i Bibełka to ukochane świnki morskie naszego Mikołajka. Potrafi z nim rozmawiać. Dlaczego rozumie ich język? One pomagają w misjach, są tajnymi agentkami MBŚ (Młodzieżowe Biuro Śledcze). Tutaj również spotkamy bohaterów z poprzednich części, między innymi: Wiktorię, Harrego i Kubę.
Na początku książki - w prologu znajdziecie krótkie podsumowanie przygód Mikołajka i jego paczki z poprzednich części. Całkiem dobre rozegranie ze strony autora. Brawo.
Czy lubicie Dziki Zachód? Miko razem ze swoim przyjacielem Kubą przez przypadek znaleźli się w dalekiej przeszłości na Dzikim Zachodzie. Jak do tego doszło? Dowiecie się czytając. Pozna tam dużo dobrych i złych postaci. Odwiedzi ranczo osiemdziesięcioletniego staruszka - Dzikiego Billa. Miki i gospodarz mają jedną wspólną pasję. Odkryjecie jaką? Chłopcy pomagali ,,dziadkowi" w odnalezieniu tajemniczej Matyldy. Kim ona jest?
Poznali również Sokole Oko i Rumcajsa.
Wiktoria ma żal do Harrego za to, że nie daje odpocząć Mikołajkowi tylko ciągle wysyła jego na różne misje, a przecież w MBŚ są też inni agenci, którzy czekają na tajne zadania. Co na to wszystko powie Harry?
Życie Ciuki będzie zagrożone. Czy przeżyje? Kim jest Przemysław? Co dzieje się z misją do środka Ziemi?
W powieści ,,W samym środku" Pawła Janiszewskiego znajdziecie mnóstwo ekscytujących przygód i niezwykłych bohaterów. Wartka akcja sprawi, że czytając nie będziecie się nudzili.
Czy powstanie kolejna część? Wszystko zależy od was.
Autor Paweł Janiszewski stworzył kolejną bardzo dobrą powieść przeznaczoną moim zdaniem dla czytelników od 10 +. Nie trzeba znać poprzednich części, żeby dobrze zrozumieć historię ukrytą na kartkach powieści ,,W samym środku". Jednak ja polecam wam poznać poprzednie dwie książki ,,Porwanie to dopiero początek" i ,,Odpętlenie". Jesteście ciekawi od czego to wszystko się zaczęło? Koniecznie przeczytajcie.
Z twórczością Pawła Janiszewskiego nie ma czasu na nudę. Mikołajek, jego przyjaciele i ich wspólne misje sprawią, że dzisiejszy szary świat stanie się bardziej kolorowy. Jestem szczęśliwa, że mogę patronować tej części. Dzięki niezwykłym osobliwością poznajemy różne kosmiczne języki.
Jesteście ciekawi wszystkich przygód Mikołajka?
Mam nadzieję, że jeszcze Miko nas zaskoczy. Ja czekam na kolejne jego przygody, a was serdecznie zapraszam do przeczytania książki ,,W samym środku".
Z całego serca polecam wszystkie powieści Pawła Janiszewskiego.

Grace 2
Paweł Janiszewski 0
Okładka ksiązki - Grace 2

Tytułowa Grace to śliczna i młoda kobieta wplątana w mafijne porachunki z przeszłości.Słoneczna Korsyka czy surowe i krwawe Wilczyce? A może Lublin lub...

Odpętlenie
Paweł Janiszewski0
Okładka ksiązki - Odpętlenie

Druga część cyklu o przygodach Mikołaja i jego przyjaciółki Wiktorii. Nasi dzielni podróżnicy odbywają niesamowite podróże w czasie oraz odkrywają nieznane...

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska