Okładka książki - W sercu jogi

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2013-05-16
Kategoria: Duchowość, religia
Dodał/a książkę: Katarzyna Krzan

Nie potrafię wyobrazić sobie lepszej książki, którą mógłbym polecić przyjacielowi zaczynającemu ekscytować się jogą, ale onieśmielonemu przez mnogość rozmaitych szkół i ich niejednokrotnie sprzeczne nauczanie. Co więcej, nie przychodzi mi do głowy inny tytuł, który z większym entuzjazmem zaproponowałbym jakiemukolwiek adeptowi jogi chcącemu pogłębić swoją praktykę… Wielki dar Serca jogi nie polega tylko na głębi nauczania Desikachara, ale także na wyrozumiałości, delikatności, praktyczności i rzeczowości, którymi przesiąknięta jest ta książka. Yoga Journal Serce i kręgosłup jogina

Zanurz się w nauki jednego z największych joginów naszych czasów, Śri Tirumalai Krishnamacharya. Poznaj teorię i praktykę jogi, dzięki którym wzmocnisz umysł i ciało.

To pierwsza książka o jodze prezentująca ścieżkę rozwoju zgodnie z zasadami sprzed wielu wieków. Przedstawia wszystkie aspekty jogi, takie jak asany wraz z kontrpozycjami, świadome oddychanie, medytację i filozofię. Dowiesz się z niej, w jaki sposób można rozwijać własną praktykę, dostosowaną do stanu zdrowia, wieku, zawodu i stylu życia. To nieocenione źródło informacji dotyczących teoretycznej i praktycznej strony jogi oraz lektura obowiązkowa zarówno dla adeptów, jak i opiekujących się nimi przewodników.

W tej książce znajdziesz również: Jogasutry Patańdźalego, przetłumaczone przez Desikachara i opatrzone jego komentarzami. Yoganjalisaram autorstwa Krishnamacharyi, przekazujące sedno jego nauczania i zapewniające tej książce pozycję kamienia milowego w kwestii przekazu dzisiejszemu światu nauczania jogi pochodzącego od dawnych mistrzów.

T.K.V. Desikachar poświęcił swoje życie przekazywaniu wiedzy o jodze ludziom z całego świata. Aktualnie naucza w szkole założonej w Madrasie dla uczczenia pamięci Krishnamacharyi. Podróżuje także ze swoimi naukami po całej Europie, Stanach Zjednoczonych, Australii oraz Nowej Zelandii. Jest synem Śri Tirumalai Krishnamacharya, który przeżył ponad sto lat i był jednym z największych joginów naszych czasów.

Kup książkę W sercu jogi

Avatar użytkownika - catarina78
catarina78
Joga stała się w ostatnich dziesięcioleciach tak popularnym zajęciem, że zajmuje równorzędne miejsce wśród różnego typu zajęć na siłowniach i centrach fitness. Przestaliśmy już dawno dostrzegać jej mistyczny tak naprawdę charakter. Joga nie jest jedynie zestawem ćwiczeń, mających polepszać kondycję i wysmuklać sylwetkę (choć tak z pewnością działa), ale przede wszystkim to głęboka filozofia, której nie można pomijać, ograniczając „uprawianie” jogi do wykonywania kolejnych asan.   Śri T. Krishnamacharaya jest ojcem duchowym i biologicznym autora książki W sercu jogi. To kolejna publikacja, ukazująca, czym tak naprawę jest joga. Krishnamacharaya żył ponad sto lat, do końca zachowując wyjątkowo dobrą kondycję, wiedzę o jodze przekazał swojemu synowi, który dzieli się nią teraz ze swoimi czytelnikami. Co prawda samo przeczytanie książki o jodze nie zastąpi ćwiczeń pod czujnym okiem nauczyciela, ale na pewno pomoże zgłębić jej duchowy aspekt.     Joga to jeden z sześciu podstawowych indyjskich systemów filozoficznych. Jednym z jej aspektów jest takie zachowanie, w którym cała nasza uwaga skupia się na tej właśnie aktywności, w którą jesteśmy właśnie zaangażowani. Joga łączy to, co rozdzielone, pozwala połączyć się z bóstwem. Jak zwraca uwagę autor – nie ma znaczenia, z którym – może to być Bóg, Allah czy ktokolwiek ...

Opinie o książce - W sercu jogi

Drogowskazy