W teatrze uczuć

Lady Madeline Matthews woli okryć się hańbą niż poświęcić wolność. Aby uniknąć małżeństwa ze starzejącym się rozpustnym lordem, szuka towarzystwa Logana Scotta - burzliwy romans z aktorem, właścicielem teatru i notorycznym kobieciarzem bez wątpienia sprowadzi na nią potępienie w oczach towarzystwa i wybawi od niepożądanego mariażu.

Logan to w rzeczywistości niezwykle skryty mężczyzna dręczony przeszłymi zdradami. Tymczasem bezpośrednia mała kokietka, całkowicie zagubiona w londyńskim wielkim świecie, zakłóca jego spokój radosną energią, urokiem i nieskalanym pięknem. Niewinny pocałunek przeradza się w coś więcej, coś zachwycającego i prawdziwego. Czy Logan i Madeline odnajdą w sobie odwagę, by w imię miłości zrzucić maski, za którymi się ukrywają?

Lisa Kleypas (ur. 1964) - bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

Informacje dodatkowe o W teatrze uczuć:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2013-10-29

Kup książkę W teatrze uczuć

W teatrze uczuć - opinie o książce

Po książce dla dzieci przyszedł czas na recenzję książki jak najbardziej dla dorosłych. Po przeczytaniu powieści pt. "Wołanie miłości" autorstwa Lisy Kleypas zdecydowałam się na przeczytanie innej książki tej autorki - "W teatrze uczuć". W tejże powieści znajdziemy kolejną lekką i odmóżdżającą historię miłosną, co nie zawsze jest takie złe. Młoda Madeline Matthews chcąc uniknąć małżeństwa ze starszym mężczyzną planuje okryć się hańbą. Dziewczyna postanowiła stracić dziewictwo, aby stracić na wartości jako kandydatka na żonę lorda i zawiera znajomość z Loganem Scottem, z którym chce zawrzeć romans. Jeżeli jesteście ciekawi jak rozwiną się relacje między skrytym mężczyzną i usiłującą odnaleźć się w londyńskim świecie młodą kobietą to sięgnijcie po tą powieść - oczywiście o ile nie macie wobec niej większych wymagań i lubicie romanse;). Wiem, że dla części Polski właśnie rozpoczynają się ferie, a studenci albo zaraz będą lub są świeżo po sesji. Z własnego doświadczenia doświadczenia, że jak sama miałam ferie, albo trochę wolnego od uczelni to z chęcią sięgałam po coś lekkiego do czytania, co umożliwiało mi odmóżdżenie się. Poza tym moja mama jak ma kilka chwil wolnego to lubi sięgnąć po jakąś niewymagającą lekturę. Myślę, ze ta właśnie książka jest idealna na takie sytuacje, o których wspomniałam wyżej. Na pewno też będzie świetnym rozwiązaniem dla tych z Was, którzy mają dość ciężkiej i/lub fachowej literatury. Jednakże muszę Was ostrzec, że postacie na prawdę są bardzo papierowe i jak dla mnie zbyt mało wyraziste, co mnie zawiodło. "W teatrze uczuć" nie przypadło mi tak bardzo do gustu jak "Wołanie miłości". Po prostu wydało mi się bardzo przeciętną powieścią. Jednak całkiem możliwe, że po prostu ta książka nie trafiła na swój czas w moim życiu i to dlatego tak wybrzydzam. Czy ją polecam? To zależy...jeżeli właśnie szukacie ogłupiającej powieści, która pozwoli Wam odetchnąć od ambitnych lektur to owszem; jednakże jeżeli szukacie czegoś ambitnego to raczej odradzam. Zatem zdecydujcie sami;). Tymczasem zastanawiam co następne sobie wybrać do czytania...a to nie zawsze jest takie łatwe jakbym chciała;)
Avatar użytkownika - cyrysia
cyrysia
Przeczytane:2013-11-06, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki w 2013 roku,
Jestem pod wielkim urokiem tej książki. Obawiałam się nudnego wykładu na temat historii, zaś dostałam niezwykle subtelny, zmysłowy romans. Jakże bardzo różni się od typowych erotyków. Opisy miłosnych scen nie rażą wulgaryzmem czy perwersją, wręcz przeciwnie. Są niesamowicie łagodne, delikatne, finezyjne i wysmakowane. Prosty, niebywale plastyczny język narracji pozwala na bezproblemowe zrozumienie przekazu autorki, zaś płynna akcja nie nuży, lecz całkowicie angażuje czytelnika. Kluczowe postacie niemal od razu wzbudzają sympatię swoją wyrazistą osobowością. Tylko bohaterowie drugoplanowi zostali w moim mniemaniu potraktowani zbyt ogólnikowo i pobieżnie. Do gustu przypadł mi także klimat tamtych czasów. Poznałam świat pełen konwenansów, zakazów, nakazów i ograniczeń. Nienaganne maniery, kurtuazja, strojne suknie lub dbałość o odpowiednie zamążpójście to dla mnie zupełna nowość. Nie wiem, czy dałabym radę żyć pod czyjeś dyktando, dlatego w pełni popieram impulsywne zachowanie główniej bohaterki. Z kolei w epilogu jest słodko i romantycznie, ale nie mdło - czyli tak jak lubię.
Zimowy ślub
Lisa Kleypas0
Okładka ksiązki - Zimowy ślub

Evangeline Jenner po śmierci ojca ma odziedziczyć wielki majątek, na który czyha bezwzględna rodzina jej matki. Evie pragnie uciec od podłych krewnych...

Pokochaj mnie
Lisa Kleypas0
Okładka ksiązki - Pokochaj mnie

Poppy Hathaway kocha swą niekonwencjonalną rodzinę, lecz tęskni za normalnością. Los jednak stawia na jej drodze Harryego Rutledgea, enigmatycznego hotelarza...