Wakacje Mikołajka

Tytuł oryginału: Les Vacances du petit Nicolas
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Grzegorzewska Barbara

Tom 4 cyklu Przygody Mikołajka

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz... To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku!

Przez lata książki ukazywały się w niezmienionej szacie graficznej - ten charakterystyczny kwadratowy format rozpoznawał każdy fan serii.

Na pięćdziesiątą rocznicę pierwszego polskiego wydania przygotowaliśmy zupełnie nową edycję cyklu. Nieco większy format i nowe okładki kryją jednak te same przezabawne historie, które ciągle zdobywają nowych czytelników w różnym wieku, zachwycając kolejne pokolenia.

Kup książkę Wakacje Mikołajka

Opinie o książce - Wakacje Mikołajka

Avatar użytkownika - ot
ot
Przeczytane:2015-12-31, Przeczytałam,
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
W książkach z serii o Mikołajku standardem jest humor i dobra zabawa. Do czytania zarówno najmłodszym, ale i rodzice na pewno nie będą się nudzić. Ta część różni się trochę od innych, ponieważ tym razem Mikołajek opuszcza mury szkoły i udaje się na wakacje. Tam też poznaje nowych kolegów gotowych do psot i zabaw.
Moim zdaniem książka to obowiązkowa lektura przed filmem, a potem po filmie. Haha :) Na poważnie, to taka zgrabna książeczka z przygodami "prawdziwego" Mikołajka w środku, jest bardzo dobrze przemyślana i na pewno ucieszy wiele dzieci. Warto po nią sięgnąć!
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2014-08-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 r.,
Wakacje Mikołajka to zbiór opowiastek o przygodach Mikołajka w trakcie dwóch sezonów wakacyjnych. Za pierwszym razem chłopiec w towarzystwie rodziców wyjeżdża do Morskich Skałek w Bretanii nad Atlantykiem. Tam mieszkają w pensjonacie razem z innymi rodzinami. Następne wakacje to już prawdziwe wyzwanie dla całej rodziny. Mikołaj sam jedzie na kolonie do Piaszczystego Brzegu na ,,Niebieski obóz". Razem z 11 chłopcami Mikołajek należy do drużyny ,,Sokole Oko', której zawołaniem jest: ,,Odwagi!". Niezależnie od towarzystwa Mikołajek zawsze ma dzień wypełniony przygodami, zabawami oraz bijatykami. Przy tym chłopcu dużo się dzieje, a on sam opowiada swoje perypetie ze swadą i ciekawymi komentarzami (czasami się powtarza). Rysunki dodają smaczku całej opowieści.
Przeczytałam, mam, polecam. Książka świetnie nadaje się na rodzinne czytanie, wbrew tytułowi, nie tylko podczas wakacji. Dużo powodów do śmiechu dla dzieci i dorosłych i naprawdę ładne, kolorowe wydanie, które przyciąga uwagę maluchów, ale nie tylko bo ja też nie mogłam oderwać wzroku od tych zdjęć. Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica i każdego wiernego miłośnika Mikołajka.
Bardzo ciekawa ksiażka, cos innego niz klasyczne Mikolajki, ale humor tak samo sweitny:) Wszystkie dzieci sa na poczatku podpisane na zdjeciu wiec latwo potem naszym dzieciom sledzic co sie dzieje. O przygodach nie mówie, bo skoro Mikolajek to wiadomo ze dzieci są zachwycone. Kupcie koniecznie!
Avatar użytkownika - antosiaczyta
antosiaczyta
Przeczytane:2020-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mikołajek,
Avatar użytkownika - Black_Rose
Black_Rose
Przeczytane:2018-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w dziecieństwie,
Avatar użytkownika - kleszczyk
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Mikołajek i inne chłopaki
René Goscinny, Jean­-Jacques Sempé0
Okładka ksiązki - Mikołajek i inne chłopaki

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej....

Mikołajek ma kłopoty
René Goscinny, Jean­-Jacques Sempé0
Okładka ksiązki - Mikołajek ma kłopoty

Książka ukazuje rozmaite wydarzenia z codziennego życia Mikołajka w szkole i domu. Błahe problemy jego oraz jego kolegów nabierają często wymiaru...

Królewska rozgrywka
Melisa Łada