Wakacje Mikołajka

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-08-13
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 6-8 lat
ISBN: 9788310127020
Liczba stron: 176
Tytuł oryginału: Les Vacances du petit Nicolas
Język oryginału: francuski
Tłumaczenie: Grzegorzewska Barbara

Tom 4 cyklu Przygody Mikołajka

Ocena: 5.36 (14 głosów)
Inne wydania:

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz... To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku!

Przez lata książki ukazywały się w niezmienionej szacie graficznej - ten charakterystyczny kwadratowy format rozpoznawał każdy fan serii.

Na pięćdziesiątą rocznicę pierwszego polskiego wydania przygotowaliśmy zupełnie nową edycję cyklu. Nieco większy format i nowe okładki kryją jednak te same przezabawne historie, które ciągle zdobywają nowych czytelników w różnym wieku, zachwycając kolejne pokolenia.

Kup książkę Wakacje Mikołajka

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wakacje Mikołajka

Avatar użytkownika - ot
ot
Przeczytane:2015-12-31, Przeczytałam,
Link do opinii
Avatar użytkownika - Shi4
Shi4
Przeczytane:2014-12-18, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 (253) książki w 2014, Dla dzieci, Mam,
W książkach z serii o Mikołajku standardem jest humor i dobra zabawa. Do czytania zarówno najmłodszym, ale i rodzice na pewno nie będą się nudzić. Ta część różni się trochę od innych, ponieważ tym razem Mikołajek opuszcza mury szkoły i udaje się na wakacje. Tam też poznaje nowych kolegów gotowych do psot i zabaw.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Microwave
Microwave
Przeczytane:2014-09-04,
Moim zdaniem książka to obowiązkowa lektura przed filmem, a potem po filmie. Haha :) Na poważnie, to taka zgrabna książeczka z przygodami "prawdziwego" Mikołajka w środku, jest bardzo dobrze przemyślana i na pewno ucieszy wiele dzieci. Warto po nią sięgnąć!
Link do opinii
Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2014-08-22, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 r.,
Wakacje Mikołajka to zbiór opowiastek o przygodach Mikołajka w trakcie dwóch sezonów wakacyjnych. Za pierwszym razem chłopiec w towarzystwie rodziców wyjeżdża do Morskich Skałek w Bretanii nad Atlantykiem. Tam mieszkają w pensjonacie razem z innymi rodzinami. Następne wakacje to już prawdziwe wyzwanie dla całej rodziny. Mikołaj sam jedzie na kolonie do Piaszczystego Brzegu na ,,Niebieski obóz". Razem z 11 chłopcami Mikołajek należy do drużyny ,,Sokole Oko', której zawołaniem jest: ,,Odwagi!". Niezależnie od towarzystwa Mikołajek zawsze ma dzień wypełniony przygodami, zabawami oraz bijatykami. Przy tym chłopcu dużo się dzieje, a on sam opowiada swoje perypetie ze swadą i ciekawymi komentarzami (czasami się powtarza). Rysunki dodają smaczku całej opowieści.
Link do opinii
Avatar użytkownika - Grace_07
Grace_07
Przeczytane:2014-08-22,
Przeczytałam, mam, polecam. Książka świetnie nadaje się na rodzinne czytanie, wbrew tytułowi, nie tylko podczas wakacji. Dużo powodów do śmiechu dla dzieci i dorosłych i naprawdę ładne, kolorowe wydanie, które przyciąga uwagę maluchów, ale nie tylko bo ja też nie mogłam oderwać wzroku od tych zdjęć. Pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica i każdego wiernego miłośnika Mikołajka.
Link do opinii
Avatar użytkownika - fran
fran
Przeczytane:2014-08-19,
Bardzo ciekawa ksiażka, cos innego niz klasyczne Mikolajki, ale humor tak samo sweitny:) Wszystkie dzieci sa na poczatku podpisane na zdjeciu wiec latwo potem naszym dzieciom sledzic co sie dzieje. O przygodach nie mówie, bo skoro Mikolajek to wiadomo ze dzieci są zachwycone. Kupcie koniecznie!
Link do opinii
Avatar użytkownika - antosiaczyta
antosiaczyta
Przeczytane:2020-02-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mikołajek,
Avatar użytkownika - Black_Rose
Black_Rose
Przeczytane:2018-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w dziecieństwie,
Avatar użytkownika - kleszczyk
kleszczyk
Przeczytane:2017-01-02, Ocena: 6, Przeczytałem, przeczytane,
Avatar użytkownika - Dominika_21
Dominika_21
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki Lulka, Mam,
Avatar użytkownika - Twiggy
Twiggy
Przeczytane:2015-04-22, Ocena: 5, Przeczytałam,
Inne książki autora
Mikołajek ma kłopoty
René Goscinny, Jean­-Jacques Sempé0
Okładka ksiązki - Mikołajek ma kłopoty

Książka ukazuje rozmaite wydarzenia z codziennego życia Mikołajka w szkole i domu. Błahe problemy jego oraz jego kolegów nabierają często wymiaru...

Mikołajek i inne chłopaki
René Goscinny, Jean­-Jacques Sempé0
Okładka ksiązki - Mikołajek i inne chłopaki

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej....

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Reklamy