Mikołajek i inne chłopaki

Tom 3 cyklu Przygody Mikołajka

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku!

Informacje dodatkowe o Mikołajek i inne chłopaki:

Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
Data wydania: 2014-08-13
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
Tytuł oryginału: Le petit Nicolas et les copains
Tłumaczenie: Barbara Grzegorzewska

Kup książkę Mikołajek i inne chłopaki

Mikołajek i inne chłopaki - opinie o książce

Avatar użytkownika - martucha180
martucha180
Przeczytane:2014-08-21, Ocena: 4, Przeczytałam, 52 książki w 2014 r.,
Mikołajek i inne chłopaki to zbiór opowiadań o przygodach Mikołajka i jego kolegów z klasy, aczkolwiek pojawia się również sąsiadka Jadwinia. Mikołajek jest narratorem, komentatorem wydarzeń, bystrym obserwatorem. Razem z Gotfrydem, Euzebiuszem, Kleofasem, Joachimem, Rufusem, Maksencjuszem, Alcestem wygłupia się, bawi, bije się, rozrabia w szkole i na podwórku. W tym tomie chłopcy się odwiedzają. Zabawy zaczynają się niewinnie, a kończą zwykle dramatycznie. Tylko Ananiasz nie bierze w nich udziału, klasowy kujon i lizus, pupil nauczycielki. W szkole za różne przewinienia chłopcy ciągle mają karę - przepisują po kilkaset razy zdania i odmieniają je przez wszystkie czasy. Ale według chłopców szkoła jest od tego, by w niej się bić i robić wygłupy. Perypetie Mikołajka bawią zarówno dzieci, jak i dorosłych, a zabawne rysuneczki dodają książce humorystycznego uroku.
Avatar użytkownika - dredota
dredota
Przeczytane:2013-10-03, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2013,
Mikołajka zna chyba każdy. Jeżeli nie, to powinien się z nim zapoznać. I obiecuję, że po zapoznaniu się z miejsca go pokocha (i jego mamę, i tatę, i Rosoła, i wszystkich kolegów Mikołajka ze szkoły, i sąsiadów). Książki o tym małym chłopcu urzekają prostotą i niewymuszonym dowcipem. Nie są to książki tylko dla dzieci, dorośli będą się również przy historiach Mikołajka śmiać do rozpuku (tak jak ja). Przeczytałam i niebawem zabiorę się za pozostałe książki z serii.
Avatar użytkownika - AlopexLagopus
AlopexLagopus
Przeczytane:2023-10-10, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Pierwszy raz zetknęłam się z Mikołajkiem osobiście. Córka ma tą książke jako lekturę, ale tak chichotała czytając, że nie mogłam powstrzymać ciekawości :-)

Avatar użytkownika - Black_Rose
Black_Rose
Przeczytane:2018-07-04, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam, Przeczytane w dziecieństwie,
Avatar użytkownika - Dominika_21
Dominika_21
Przeczytane:2016-03-20, Ocena: 6, Przeczytałam, Książki Lulka, Mam,
Mikołajek ma kłopoty
René Goscinny, Jean­-Jacques Sempé0
Okładka ksiązki - Mikołajek ma kłopoty

Książka ukazuje rozmaite wydarzenia z codziennego życia Mikołajka w szkole i domu. Błahe problemy jego oraz jego kolegów nabierają często wymiaru...

Wakacje Mikołajka
René Goscinny, Jean­-Jacques Sempé0
Okładka ksiązki - Wakacje Mikołajka

Mikołajek, Joachim, Euzebiusz, Maksencjusz, Alcest, Ananiasz... To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody...