Wallenrod

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Data wydania: 2011-12-05
ISBN: 978-83-7785-114-2

Jak wyglądałby świat, w którym Polska zwyciężyła w II wojnie światowej?

W maju 1935 roku Józef Piłsudski leży na łożu śmierci, jednak niezwykła terapia przedłuża jego życie, pozwalając mu przetasować karty historii. Marszałek decyduje się na ryzykowny sojusz z Adolfem Hitlerem i wkrótce połączone polskie i niemieckie dywizje ruszają na wschód. Łosie i Heinkle bombardują plac Czerwony, nie dochodzi do Holocaustu, a zachód Europy trwoży się przed zjednoczoną potęgą Niemiec i Polski.
Pośród zawieruchy wojny niezwykła agentka polskiego wywiadu, Helena Wichman, przenika nazistowskie struktury, aby w nieuniknionym starciu z niepewnym sojusznikiem przechylić szalę zwycięstwa na stronę Polski.

Wallenrod to brawurowa odpowiedź na pytanie: Co by było, gdyby losy II wojny światowej potoczyły się zupełnie inaczej?

Wallenrod to powieść, która dosłownie wbija w fotel. Czyta się ją jednym tchem, a rozmach przedstawionej przez Marcina Wolskiego alternatywnej wersji naszych dziejów oszałamia. Po zamknięciu książki trudno pozbyć się myśli: ależ pięknie mogła potoczyć się nasza historia! Szkoda, że profesor Wieczorkiewicz nie zdążył jej przeczytać.
Piotr Zychowicz, autor "Paktu Ribbentrop-Beck"

Myślę, że jest to najlepsza - jak dotąd - rzecz Marcina Wolskiego. Elementy fantastyki naukowej przeplatają się w niej ze świetną publicystyką polityczną, bohaterowie powieści szpiegowskiej zostają ożywieni, uprawdopodobnieni dzięki dywagacjom, na które pozwala dzienniczek «panienki z dobrego domu» - a wszystko w tempie karuzeli i w znakomitej polszczyźnie!
Bohdan Urbankowski, autor m.in. "Czerwonej mszy"

Czytać, nie czytać? Zdecydowanie czytać. Marcin Wolski stanął na wysokości zadania i stworzył zajmującą książkę, która nie tylko jest świetną rozrywką, ale także zmusza do refleksji".
Katedra.pl

Marcin Wolski (ur. w 1947 r.) - pisarz, dziennikarz, satyryk, autor audycji radiowych ("60 minut na godzinę", "ZSYP"), telewizyjnych ("Polskie Zoo") oraz kabaretów. Autor przeszło trzydziestu powieści, m.in. Agent dołu (1988), Ekspiacja (2004), EuroDżihad (2008), Drugie życie (2009), Jedna przegrana bitwa (2010), Ewangelia według Heroda (2011), Doktor Styks (2011), Skecz zwany morderstwem (2012), a także kilkunastu zbiorów opowiadań, wierszy i tekstów satyrycznych oraz Trylogii Optymistycznej: Nieprawe łoże (2007), Noblista (2008), Kaprys historii (2009) i trylogii "Pies w studni": Pies w studni (2000), Rekonkwista (2001), Wilk w owczarni (2011).

Marcin Wolski to karabin maszynowy pomysłów, bank wyobraźni, ułańska fantazja i poczucie humoru w jednym. Potrafi napisać świetną piosenkę, aktualny monolog kabaretowy, zabawny skecz sceniczny i pyszne powieści fantastyczno-sensacyjne
Krzysztof Skiba

Kup książkę Wallenrod

Opinie o książce - Wallenrod

Sodoma
Marcin Wolski0
Okładka ksiązki - Sodoma

Nadchodzi dzień sądu. Wielka radość dla miłośników Agenta Dołu i Psa w studni! Marcin Wolski po sukcesach na niwie historii alternatywnych powraca w...

Agent Dołu. Czarci pomiot
Marcin Wolski0
Okładka ksiązki - Agent Dołu. Czarci pomiot

Agent Dołu powraca. Tym razem jako Agent Góry, osobnik w pełni zreedukowany i wyegzorcyzmowany. I jak każdy neofita niebezpiecznie nadgorliwy, bez skrupułów...

Nie wiesz o mnie wszystkiego
Joanna Jagiełło