Wampiry. Historia z zimną krwią spisana

Wgryź się w świat nieumarłych! We krwi jest życie, czyli wampirze problemy z piciem.

Spór o istnienie wampirów jest wiecznie żywy — podobnie jak one same. W XIX wieku wiara w wampiry i wilkołaki była niezachwiana. Sądzisz, że te czasy minęły? Dlaczego więc saga "Zmierzch" wciąż wywołuje szybsze bicie serca i rumieniec ekscytacji na twarzy nastolatków? Skąd powodzenie mrocznego "Blade`a"? A Ty — czy w skrytości ciemnej sypialni nie pragniesz przeprowadzić "Wywiadu z wampirem"?

Kim są wampiry? Czy uosobieniem pomiotu diabła, ohydnym i cuchnącym, niczym potwór Nosferatu? A może wolisz je widzieć jako zimne, egzotyczne i fascynujące stworzenia nocy? Nigdy nie śpiące, nigdy nie śniące, niebezpieczne i seksowne... Pociąga Cię ta tajemnica? Nie możesz się jej oprzeć? Wampiry stanowią emanację Twoich marzeń i koszmarów, emocji i filozofii oraz skrywanych drapieżnych skłonności?

Jeśli fascynują Cię wampiry, niewątpliwie docenisz ich historię, rozciągającą się od upiorów zamieszkujących ludowe podania do dzisiejszych nieumarłych obecnych w literaturze i filmie. Ale jeżeli wciąż jesteś sceptykiem, znajdziesz tu sposoby na spacyfikowanie domowego wampira energetycznego lub krwiopijcy w pracy. Pamiętaj jednak — czytasz na własne ryzyko.

* Zanurz zęby w legendach i podaniach ludowych, przekazywanych z pokolenia na pokolenie we wszystkich częściach świata. * Przeczytaj o tym, jak żyją i polują wampiry, a także jak udaje im się przetrwać w ukryciu. * Poznaj sposoby na zniszczenie wampira — od wody święconej do dekapitacji. * Zapoznaj się ze wszystkimi wcieleniami wampirów, od greckiej lamii do indyjskiej bhuty. * Zdobądź informacje na temat rzeczywistych spotkań z wampirami. * Naucz się określać wampirzy typ, który prezentujesz Ty sam i Twój sąsiad. * Zakochaj się w upiornie atrakcyjnym wampirze, takim jak Lestat z powieści Anne Rice, Edward ze "Zmierzchu", Dracula z arcydzieła Brama Stokera. * Przeżyj ssanie w książce i na ekranie — najlepsze i najgorsze powieści, filmy i seriale o wampirach.

Informacje dodatkowe o Wampiry. Historia z zimną krwią spisana:

Wydawnictwo: Helion
Data wydania: 2010 (data przybliżona)
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-246-2590-1

Kup książkę Wampiry. Historia z zimną krwią spisana

Wampiry. Historia z zimną krwią spisana - opinie o książce

Avatar użytkownika - esperanza
esperanza
Przeczytane:2012-10-19, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,
Intrygujący książko-poradnik. Na początku bardzo mocny i krwisty wstęp, następnie bardzo opisowa fabuła i wreszcie na końcu humor i porównania. Warte sięgnięcia w księgarni i zapoznania się z faktami. Polecam fanom legend i oczywiście wampirów.
Avatar użytkownika - Mamut
Mamut
Przeczytane:2018-03-08, Ocena: 5, Przeczytałam, 52 książki 2018,

Prawie leksykon wampiryzmu, mamy szczegółowo opisane tradycje ludowe, filmy, seriale, książki na ten temat. Brak mi tutaj tylko zdjęć, jakiś ilustracji, i za to niedopatrzenie zaledwie 5 :)