Waszmość Krokodyl

Wydawnictwo: Błękitny Latawiec
Data wydania: 2019-02-06
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-952828-0-5

Aktywny tryb życia, fascynacja książkami i muzyką, szacunek dla inwencji i kreatywności, to tylko niektóre z tematów, jakie przewijają się w tle szalonych przygód bohaterów. Jest też trochę magii, choć ważniejsza okaże się racjonalna wynalazczość. Są rozważania o przyjaźni, honorze, wyzwaniach i obowiązku, ale i o śmierci, smutku czy bólu istnienia.

Przede wszystkim odnajdziemy tu jednak radość z uwolnienia nieskrępowanej wyobraźni.

Podobnie jak kultowe opowieści przygodowe w rodzaju „Piratów z Karaibów”, „Gwiezdnych wojen” czy „Harry'ego Pottera”, także i historia Waszmość Krokodyla ma mądrze bawić.

Tytułowy bohater zostaje wezwany przez swojego mistrza i królewskiego doradcę na ratunek cywilizacji. Wyrusza na poszukiwania żywicy z krzewu mandragory, dzięki której można naprawić zniszczony przez złego maga Gderlina cudowny Talizman, gwarantujący ludzkości dostęp do czystej energii. Po drodze czekają Krokodyla liczne próby: wspinaczka przez skalne szczeliny na Dachu Świata i pustynna burza, walka z pterodaktylem i kaprysy Walkirii z Malachitowej Oazy, pułapki zamku hrabiego Tristeza i durne nawyki cyborgów z Wyspy Bezmyślnej. W wędrówce towarzyszy mu wierny sługa Pankrac, spryciarz z ubogiej dzielnicy miasta. Niestety krok w krok za nimi podąża syn złego maga, Szwarclin.

"Waszmość Krokodyl" to pełna szalonych przygód opowieść, w której znajdziemy i tajemnicze zamczyska, i rycerskie turnieje, i walki na miarę mistrzów karate, i ultranowoczesne cyborgi. To także historia wyprawy na koniec świata, która stała się szkołą życia, lepszą niż wszystkie
akademie.

Tagi: dla dzieci