Waszmość Krokodyl

Wydawnictwo: Błękitny Latawiec
Data wydania: 2019-02-06
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-952828-0-5
Liczba stron: 304

Ocena: 0 (0 głosów)

Aktywny tryb życia, fascynacja książkami i muzyką, szacunek dla inwencji i kreatywności, to tylko niektóre z tematów, jakie przewijają się w tle szalonych przygód bohaterów. Jest też trochę magii, choć ważniejsza okaże się racjonalna wynalazczość. Są rozważania o przyjaźni, honorze, wyzwaniach i obowiązku, ale i o śmierci, smutku czy bólu istnienia.

Przede wszystkim odnajdziemy tu jednak radość z uwolnienia nieskrępowanej wyobraźni.

Podobnie jak kultowe opowieści przygodowe w rodzaju „Piratów z Karaibów”, „Gwiezdnych wojen” czy „Harry'ego Pottera”, także i historia Waszmość Krokodyla ma mądrze bawić.

Tytułowy bohater zostaje wezwany przez swojego mistrza i królewskiego doradcę na ratunek cywilizacji. Wyrusza na poszukiwania żywicy z krzewu mandragory, dzięki której można naprawić zniszczony przez złego maga Gderlina cudowny Talizman, gwarantujący ludzkości dostęp do czystej energii. Po drodze czekają Krokodyla liczne próby: wspinaczka przez skalne szczeliny na Dachu Świata i pustynna burza, walka z pterodaktylem i kaprysy Walkirii z Malachitowej Oazy, pułapki zamku hrabiego Tristeza i durne nawyki cyborgów z Wyspy Bezmyślnej. W wędrówce towarzyszy mu wierny sługa Pankrac, spryciarz z ubogiej dzielnicy miasta. Niestety krok w krok za nimi podąża syn złego maga, Szwarclin.

"Waszmość Krokodyl" to pełna szalonych przygód opowieść, w której znajdziemy i tajemnicze zamczyska, i rycerskie turnieje, i walki na miarę mistrzów karate, i ultranowoczesne cyborgi. To także historia wyprawy na koniec świata, która stała się szkołą życia, lepszą niż wszystkie
akademie.

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Waszmość Krokodyl

Sprawdzam ceny dla ciebie ...

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - truskawka2
truskawka2
Przeczytane:,
Poznajmy dzielnego szlacheckiego rycerza, imć Hidilberta Gawiała, zwanego z racji nazwiska oraz wygladu pyska (przepraszam: twarzy) złośliwie Krokodylem. Po wypełnieniu różnych misji zaszył się w swojej samotni. Pewnego dnia nieoczekiwanie dostał list od przełożonego Zakonu Pustej Ręki, Mikołaja Pędziwoja. Zostaje wezwany do Laurydy „po ratunek dla Królestwa, a może i całej cywilizacji". Okazuje się, że zły czarodziej Gderlin zniszczył cudowny Talizman. Naprawić go można tylko przy pomocy żywicy z krzewu mandragory. Krokodyl rusza na poszukiwanie. Towarzyszy mu wesoły łobuz Pankrac. Po drodze czekają ich szalone, niebezpieczne przygody. Szyki próbuje im pokrzyżować też Szwarclin – syn Gderlina. Czy Krokodylowi uda się wykonać misję? Lektura wciągająca i nieodparcie zabawna. Jest stylizowana na średniowieczna gawędę szlachecką. Połączenie napuszonego, poważnego stylu z treścią daje nieodparcie komiczny efekt. Od samej inwencji słowotwórczej można zrywać boki. Czarodziej Gderlin (zły brat Merlina?), Pamfucy Zygzak itd. Wyobraźnia autora wydaje się nie mieć granic. Zapraszam na szaloną wyprawę. dr Kalina Beluch ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Waszmość Krokodyl

Recenzje miesiąca
Manhattan Babilon
Lech Majewski
Manhattan Babilon
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Jolanta Berezowska, Małgorzata Berezowska
Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów
Hotel ostatniej szansy
Nicki Thornton
Hotel ostatniej szansy
Trzecia terapia
Danuta Chlupova
Trzecia terapia
Klub fanek W.M. Oliwia
Majka Milejko
Klub fanek W.M. Oliwia
Pluszowy Zajączek
Iwonna Buczkowska
Pluszowy Zajączek
Walczyły w cieniu mężczyzn
Greg Levis, Gordon Thomas
Walczyły w cieniu mężczyzn
Spowiedź Śmigłego
Sławomir Koper;
Spowiedź Śmigłego
Pokaż wszystkie recenzje