Wellmania. W niezdrowej pogoni za dobrostanem

Wydawnictwo: Wielka Litera
Data wydania: 2023-03-22
Kategoria: Komiksy
ISBN: 9788380327795
Liczba stron: 336
Tytuł oryginału: WELLMANIA. Misadventures in the search for wellness

Ocena: 5 (1 głosów)

Gdybym odhaczyła te punkty: stała się czysta, szczupła i spokojna, wiodłabym najlepsze możliwe życie. Prawda?

 

Znana australijska dziennikarka Brigid Delaney od dawna śledzi trendy w branży wellness. W końcu dostaje zlecenie, by poznać ich jasne i te bardzo ciemne strony, używając siebie jako królika doświadczalnego. Brutalnie przerywa prowadzony od ponad trzydziestu lat intensywny tryb życia, by sprawdzić na własnym ciele i duszy najmodniejsze sposoby na oczyszczenie organizmu, osiągnięcie szczupłej sylwetki i wewnętrznego spokoju. Zaczyna od drastycznej 101-dniowej głodówki, potem próbuje dziwnej jogi, medytacji, CBT, uzdrawiania balijskiego, odosobnienia, psychoterapii grupowej i wielu innych rzeczy. W klasztorach i farmach uzdrowiskowych, na szlakach turystycznych i na stołach do masażu pyta i pyta, dlaczego tak wielu z nas miota się między rozpustą a detoksem i wciąż goni za lepszym sobą. Z autoironicznym dowcipem i odświeżającą szczerością próbuje się dowiedzieć, czy doskonały dobrostan jest w ogóle możliwy do osiągnięcia. Czy jest to droga do szczęścia, czy raczej porażki i bankructwa? Dlaczego dobrowolnie płacimy za zmuszanie się do wyrzeczeń? I dlaczego tak brzydko się pachnie, skoro nie jadło się od siedmiu dni?

 

Lektura, która obnaża paradoks zachodniego świata, gdzie sami serwujemy sobie nieznośny nadmiar i przesyt, ?a następnie próbujemy im zaradzić za pomocą aplikacji uważności, obsesyjnego detoksu, ekskluzywnych ośrodków medytacji i płukania okrężnicy.

 

Na podstawie książki powstał serial Netflixa z najpopularniejszą komiczką wszech czasów Celeste Barber w roli głównej.

Tagi: Powieść graficzna (tradycja europejska)

Kup książkę Wellmania. W niezdrowej pogoni za dobrostanem

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Wellmania. W niezdrowej pogoni za dobrostanem

W obecnych czasach z każdej strony jesteśmy atakowani informacjami i radami jak być fit.  Liczne artykuły, rozwiązania czy aplikacje mają nam to ułatwić, a mnogość tych rozwiązań nie ułatwia wyboru. Ale kto z nas choć raz nie był na diecie czy nie obiecywał sobie, że od nowego roku zacznie dbać o siebie niech pierwszy rzuci kamień. W styczniu siłownie czy zajęcia fitness przeżywają istne oblężenie, które z każdym kolejnym tygodniem maleje. Entuzjazm maleje, wyniki nie są satysfakcjonujące zwłaszcza, że nie widzimy błyskawicznych efektów.

Autorka ,,Wellmania. W niezdrowej pogoni za dobrostanem" opisuje swoje odczucia, refleksje ale i spostrzeżenia poznając temat bardzo dokładnie. Swoją przygodę zaczyna od 101- dniowej głodówki, która miała być rozwiązaniem wszelkich problemów nie tylko zdrowotnych ale i nauczyć jej zdrowej relacji z jedzeniem. Następnie zgłębia tajniki jogi, medytacji i wielu innych rzeczy, które mają być rozwiązaniem jej problemów z wagą czy  problemów zdrowotnych.  Testuje rzeczy, które mają nas oczyścić i spowodować, iż będziemy szczupli i spokojni. Ale czy jest jedna idealna metoda dla wszystkich? Moim zdaniem nie i każdy musi znaleźć coś dla siebie ale nie zapominając przy tym o odpowiedniej ilości snu czy zbilansowanych posiłkach. Doświadczenia opisane w książce zdecydowanie zmuszają do zastanowienia i refleksji nad własnym postępowaniem i życiem, a z drugiej strony to niezwykle ciekawy przewodnik po świecie wellness.

Link do opinii
Inne książki autora
Zachowaj spokój. Stoicyzm w praktyce na dzisiejsze czasy
Brigid Delaney0
Okładka ksiązki - Zachowaj spokój. Stoicyzm w praktyce na dzisiejsze czasy

Nie musisz udawać Greka, by być odpornym na stres i nie dać się wyprowadzić z równowagi   Jeżeli nie masz z okna widoku na ocean, bezskutecznie domagasz...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Holly
Stephen King
Holly
Najważniejsze to przeżyć
Ałbena Grabowska
Najważniejsze to przeżyć
Tango z rożnem
Iwona Banach
Tango z rożnem
Domki z kart
Anna Ziobro
Domki z kart
Ostatni trop Kopernika
Marcin Przewoźniak
Ostatni trop Kopernika
Podróbka
Kirstin Chen
Podróbka
Krwawe srebrniki
Robert M. Rynkowski ;
Krwawe srebrniki
Nameryka
Martín Caparrós
Nameryka
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy