Wesoły Ryjek i dziadek

Kolejna, już dziewiąta, część przygód Wesołego Ryjka, ciekawskiego prosiaczka. Jak zwykle odkrywa codziennie wiele nowych rzeczy, a towarzyszy mu w tym dziadek, który przeszedł na emeryturę i ma dużo wolnego czasu. Chodzą razem na wycieczki, od dziadka Ryjek uczy się malować meble ogrodowe, posługiwać lupą i kompasem i ciekawie spędzać czas.

Informacje dodatkowe o Wesoły Ryjek i dziadek:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2023-10-11

Kup książkę Wesoły Ryjek i dziadek

Wesoły Ryjek i dziadek - opinie o książce

Avatar użytkownika - katee87
katee87
Przeczytane:2024-01-06, Ocena: 6, Przeczytałem,

Dziadek to postać, która zajmuje szczególne miejsce w życiu każdej rodziny, wzbogacając codzienność wnuków o niezapomniane chwile. Pełni rolę ważnego przewodnika, stając się kreatywnym kompanem gotowym na szalone przygody i długie spacery oraz znającym całe pęczki opowieści, które zostają w pamięci na zawsze.

Dziś pragnę Wam przedstawić wyjątkową książkę, która w magiczny sposób odkrywa niezwykłą więź między dziadkiem a wnukiem. "Wesoły Ryjek i Dziadek", napisana przez Wojciecha Widlaka, z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej, to barwna podróż do świata pełnego uśmiechu, ciepłych chwil oraz serdecznych relacji międzypokoleniowych ukazująca piękno i głębię tej wyjątkowej relacji.

Krótkie historie, pisane z perspektywy małego prosiaczka, wprowadzają dzieci w świat nowych doświadczeń, w których dziadek staje się niezastąpionym przewodnikiem przez pełną dziecięcej ciekawości podróż. Emerytura dla dziadka to czas, kiedy może być tylko dla Ryjka, dzieląc się swoimi życiowymi doświadczeniami i stając się osobą do zadań specjalnych. Jest wzorem do naśladowania, bohaterem codzienności, który aktywnie uczestniczy w życiu wnuka spacerując po lesie, malując meble czy codziennie ucząc czegoś nowego.

"Wesoły Ryjek i Dziadek" to hołd dla relacji dziadka z wnukiem, ukazujący magię prostych chwil mających największą wartość. Szacunek, miłość, zaufanie - te wartości są przekazywane w sposób lekki, przyjazny i przystępny dla najmłodszych czytelników.

Książka kieruje uwagę na to, jak ważne jest budowanie relacji, zadawanie pytań o przeszłość, a także odkrywanie tajemniczych zakątków wspólnego świata. Ta opowieść emanuje ciepłem, budując przyjemną atmosferę, która doskonale podkreśla istotę pozytywnych relacji między dziadkiem a wnukiem.

Pan Kuleczka III . Audiobook
Wojciech Widłak0
Okładka ksiązki - Pan Kuleczka III . Audiobook

Opowiadania czytane na płycie pochodzą ze zbiorków ,,Pan Kuleczka. Dom" i ,,Pan Kuleczka. Radość". ,,Pan Kuleczka" to seria pogodnych i zabawnych...

Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303. Czytam sobie
Wojciech Widłak0
Okładka ksiązki - Orły nad Londynem. Z historii Dywizjonu 303. Czytam sobie

Trwa druga wojna światowa. Polski pilot Jurek walczy razem z lotnikami z Anglii, Kanady i Nowej Zelandii w obronie Wielkiej Brytanii. W słynnym Dywizjonie...