Wichry Diuny

Tom 2 cyklu Herosi Diuny

Kontynuacja zdarzeń zaprezentowanych w Mesjaszu Diuny.

Metalowe oczy gholi były nieprzeniknione, ale jego twarz wyrażała wściekłość. Kiedy żołnierze popędzili do drugiej klatki schodowej, wypełniając rozkazy, Gurney został na dachu sam z Duncanem.

Ghola łypnął na niego i powiedział cicho:

-- Pozwoliłeś jej uciec.

Halleck udawał, że z trudem łapie oddech. Pokręcił głową.

-- Bogowie podziemi, wzięła mnie z zaskoczenia -- rzekł.

Ghola przyjrzał mu się chłodno, włączył tarczę osobistą i przyjął postawę bojową.

-- Zawsze ci ufałem, Gurneyu Halleck, ale chyba nie zaufam ci już nigdy więcej. To była lady Jessika. Pozwoliłeś jej uciec, a ja wiem dlaczego. -- Płaska twarz Duncana Idaho była ściągnięta. Uniósł swój krótki miecz. -- Masz mi dużo do wyjaśnienia.

Straciwszy ukochaną Chani, matkę swoich dzieci, Paul niespodziewanie porzuca Imperium i odchodzi na pustynię. Władzę przejmuje jego nastoletnia siostra Alia, Zły Duch. Pierwsze miesiące jej panowania to wyjątkowo burzliwy okres - okrucieństwa regentki dorównują najgorszym wydarzeniom Dżihadu Muad'Diba, panoszy się wszechwładny kwizarat, a Imperium rozrywają konflikty wewnętrzne. Chociaż wrogowie Atrydów ciągle knują spiski, Alia stopniowo zraża do siebie matkę i najwierniejszych towarzyszy Paula, do rangi wroga publicznego numer jeden urasta zaś Bronso z Ixa, jego dawny przyjaciel.

Ten sequel Paula z Diuny to istotny dodatek do chronologii Diuny i będzie miał wzięcie u miłośników twórczości Herberta. - ,,Library Journal"

Informacje dodatkowe o Wichry Diuny:

Wydawnictwo: Rebis