Wieczny odpoczynek

Tom 19 cyklu Anastazja Kamieńska

W Moskwie w tajemniczych okolicznościach ginie młody milicjant, Sasza Barsukow. W trakcie śledztwa okazuje się, że Sasza spotykał się z Lerą. Dziewczyna mieszka z dziadkiem, który dziesięć lat temu zabił jej rodziców. Dopiero niedawno wyszedł z więzienia, a na domiar złego wydaje się zamieszany w sprawę morderstwa Barsukowa.
Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że Lera nosi na palcu wystawny pierścionek z brylantem. Pierścionek ten zaś łudząco przypomina biżuterię skradzioną przed dziesięciu laty podczas zabójstwa żony wysoko postawionego rosyjskiego urzędnika.
Anastazja Kamieńska oraz jej koledzy z wydziału zabójstw odnajdują kolejne tropy i przekonują się, że muszą znaleźć klucz do rozwiązania wszystkich zagadek zanim będzie za późno…

Informacje dodatkowe o Wieczny odpoczynek:

Wydawnictwo: Czwarta Strona
Data wydania: 2019-10-01
Język oryginału: Rosyjski

Kup książkę Wieczny odpoczynek

Wieczny odpoczynek - opinie o książce

Książka o żądzy sławy i pieniędzy..

Ja osobiście bardzo lubię te Rosyjskie klimaty, te Rosyjska rzeczywistość i sama bohaterka, która mimo wszystko i tak dąży do celu. Musze przyznać, ze było to moje pierwsze spotkanie z ta autorka i szczerze naprawdę spodobała mi się ta powieść.

Ale nie zawsze jest tak, ze jak książka od samego początku zapowiada się na dobry kawal kryminału to trzyma w napięciu przez cala książkę.. i niestety tu miałam ten problem. Przeczytałam z 50/60 stron i myślę: to będzie dobre ale po kolejnych 50/60 pogubiłam się w całej historii. Nie mniej jednak książkę czyta się bardzo szybko ale nie wywołuje ona żadnych emocji. Jest to dobrze skonstruowany kryminał który prowadzi nas strona po stronie do odnalezienia kim jest morderca.

Kazda książka ma swoje plusy i minusy i jeśli chodzi o te pozycje sama nie wiem co powiedzieć. Momentami książka mi się naprawdę podobała, a jeszcze w innych sytuacjach chciałam ja poprostu odłożyć bo mnie nudziła i irytowała.

Ze względu na moje pierwsze spotkanie z ta autorka, która w Rosji uważana jest za mistrzynie mrocznych kryminałów nie chce jej skreślać z powodu jednej książki, która średnio mi podeszła.

Niemniej jednak polecam te książkę dla tych osób, które lubią ‘’komunistyczny’’ klimat i tez dla osób, które po prostu lubią sama autorkę bo wiem, ze ma spora gromadkę fanów. 😉

Gdy mam ochotę na przerwę od ciężkich i trudnych kryminałów to sięgam po książkę Marininy i wiem, że będę się dobrze bawiła a lektura będzie lekka i szybka. Nie inaczej było i tym razem. Może to nie najlepszy czas na czytanie książki rosyjskiej autorki ale jak zaczęłam to i skończyłam. Zresztą Marinina urodziła się w Ukrainie. Autorka pisze stylem, który mi odpowiada a i trudnych, nowych nazwisk pojawia się tym razem niewiele. A książka porusza w swojej fabule ważne tematy tj. korupcji, szantażowanie, narkomanii czy pedofili.

Doskonała książka jak zawsze tej autorki  .Po raz kolejny Aleksandra rozwiązała zagadkę kryminalną pomimo wynikających trudności oraz tego że juz nie jest śledczym a analitykiem ale natura zawsze wygrywa .Serdecznie polecam.

Tym razem fabuła była dla mnie niezbyt porywająca. Przeczytałam, bo lubię styl autorki i główną bohaterkę, ale to nie jest jej najlepsza książka.

Za wszystko trzeba płacić
Aleksandra Marinina 0
Okładka ksiązki - Za wszystko trzeba płacić

Nietypowa działalność moskiewskiej kliniki, milion dolarów za teczkę z bezcennymi informacjami, nieuczciwi naukowcy i mafijne interesy… Za wszystko...

Stylista
Aleksandra Marinina0
Okładka ksiązki - Stylista

Długo oczekiwana w Polsce kolejna powieść carycy rosyjskiego kryminału! Nastia Kamieńska na swojej drodze ponownie spotyka niejakiego Władimira Sołowiowa...