Wielkie w這skie wakacje

Ocena: 5.25 (12 g這s闚)

Czy mo積a odnale潭 mi這嗆, pod捫aj帷 郵adem nieistniej帷ych wspomnie?

Klaudia i Karolina sp璠zaj lato, podró簑j帷 po W這szech. Pewnego dnia uwag Klaudii, studentki historii sztuki, przyci庵a pi瘯na ko豉tka na bramie jednego z domów w Asy簑. Nieznana si豉 popycha j w g陰b podwórza i do wn皻rza domu, gdzie jej oczom ukazuje si obraz z dymi帷ym Wezuwiuszem. Klaudia, cho nigdy nie by豉 w Asy簑, jest pewna, 瞠 ju kiedy widzia豉 ten obraz, podobnie jak ca造 dom i podwórze. Postanawia i嗆 za g這sem serca i odwiedzi Pompeje. Wkrótce oka瞠 si, 瞠 w t sam stron pod捫a kto jeszcze, a dziewczyna s造szy jego kroki…

B喚kit nieba, lazurowe zatoki, osza豉miaj帷e krajobrazy, boskie smaki i zabytki architektury skrywaj帷e mnóstwo ludzkich historii – czego wi璚ej trzeba, aby rozbudzi wszystkie zmys造? Jolanta Kosowska kolejny raz zabiera czytelników w fascynuj帷, nie tylko literack podró

Informacje dodatkowe o Wielkie w這skie wakacje:

Wydawnictwo: Novae Res
Data wydania: 2020-02-12
J瞛yk orygina逝: polski

Tagi: rumunia W這chy piekno sztuka

wi璚ej

POLECANA RECENZJA

Kup ksi捫k Wielkie w這skie wakacje

Cytaty z ksi捫ki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytat闚 z tej ksi捫ki.

Dodaj cytat

Zobacz tak瞠

Wielkie w這skie wakacje - opinie o ksi捫ce

Zawsze marzy豉m o podr騜y do W這ch, by mo瞠 dlatego si璕n窸am po t ksi捫k... jednak moim zdaniem jest w niej troch zbyt du穎 opis闚, a niekt鏎e fragmenty ksi捫ki powtarzaj si kilka razy, mimo to zaintrygowa豉 mnie ta ksi捫ka.
Autorka barwnie opisuje w這skie miasteczka, mo積a wczu si w rol bohater闚, ja wys逝cha豉m jej ksi捫ki le膨c na le瘸ku w ogrodzie, zamykaj帷 oczy, odp造wa豉m w inn rzeczywisto嗆.
"Wielkie w這skie wakacje", to wspania豉, relaksacyjna lektura na urlop.

Polecam!

Avatar u篡tkownika - czytamdlaprzyjem
czytamdlaprzyjem
Przeczytane:2020-01-22, Ocena: 5, Przeczyta豉m, Mam, obyczajowe, recenzje, 52 ksi捫ki 2020,

Jest to powie嗆 sk豉niaj帷a do refleksji nad w豉snym 篡ciem i dokonanymi wyborami. Pokazuj帷a wielk si喚 przyja幡i i niszcz帷 si喚 toksycznej mi這軼i. Ods豉niaj帷a ludzkie s豉bo軼i, które potrafi niszczy innych. W powie軼i znajdziecie nawi您ania do legend i historii zwi您anych z opisywanymi miejscowo軼iami takimi jak Asy, Pompeje czy Florencj.
Oczywi軼ie nie zabraknie wam emocji podczas czytania. Do鈍iadczycie niepokoju, ciekawo軼i, strachu, zachwytu czy rado軼i. Zmierzycie si z manipulacj pod鈍iadomo軼i. Jak niewiele trzeba, aby cz這wiek uwierzy w to co widzi. Niestety ka盥y z nas jest podatny na manipulacj obrazem w mniejszym lub wi瘯szym stopniu. Ten mechanizm cz瘰to wykorzystywany jest w reklamach.

Je瞠li lubicie nieszablonowe historie, które do ostatniej strony trzymaj w niepewno軼i to ta ksi捫ka jest dla was. W dodatku mo瞠cie wcieli si w rol detektywa i próbowa rozwik豉 zagadk, co tak naprawd wydarzy這 si podczas "Wielkich w這skich wakacji". Jestem przekonana, 瞠 ksi捫ka spodoba si wam i d逝go nie pozwoli o sobie zapomnie.

Avatar u篡tkownika - malineczka74
malineczka74
Przeczytane:2020-04-21,

砰cie jest za krótkie by przej嗆 oboj皻nie wobec mi這軼i

W這chy to jeden z dwóch oprócz Nepalu krajów na 鈍iecie w którym chcia豉bym zamieszka na d逝瞠j. Italia zachwyca mnie od wielu lat. Na moim blogu znajdziecie wiele ksi捫ek we w這skich klimatach, których akcja rozgrywa si w kraju z rzymsk stolic. Do ich grona dzi do陰cza najnowsza powie嗆 Jolanty Kosowskiej, której ju kilka ksi捫ek mnie zachwyci這. Ich recenzje 豉two znajdziecie korzystaj帷 z blogowej wyszukiwarki.

Zabieraj帷 si za lektur "Wielkich w這skich wakacji" mia豉m 鈍iadomo嗆 jednego - 瞠 po陰czenie pióra Pani Jolanty i kraju Nerona da ekscytuj帷 i fenomenaln mieszank. By這 jednak jeszcze o wiele lepiej. W moje r璚e trafi這 arcydzie這 literatury obyczajowej. I pisz to z pe軟ym przekonaniem i odpowiedzialno軼i.

Jestem t histori totalnie zauroczona, nadal chodz z g這w w jej fabule, czuj namacalnie ten wyj徠kowy klimat, a gdy zamkn oczy widz przed oczami opisane obrazy, romantyczne i urokliwe zak徠ki, czuj aromat zió i potraw, odg這sy dobiegaj帷e z zabytków, d德i瘯 dzwonów i gwar turystów. Uroku ksi捫ce doda豉 naprawd mocno urzekaj帷a historia m這dej dziewczyny i m篹czyzny, który przypadkowo znajduje jej pami皻nik. Przypadkowe zdarzenie staje si pocz徠kiem czego, co przekracza wyobra瞠nia dwojga bohaterów, których urzek造 italskie klimaty i nie tylko.

Ona studiuje, a kierunkiem jej studiów jest historia sztuki. Nic dziwnego, 瞠 podró do w這skich pere貫k turystycznych jest dla niej wielk przygod. On pracuje jako dziennikarz w gazecie. Jest by造m policjantem i na prawdziwego nosa do odkrywania wyj徠kowych historii.
Los splata ich 篡ciowe 軼ie磬i, a to staje si dla nich nowym pocz徠kiem...
Ka盥e z nich jest po przej軼iach, ka盥e ma swoje do鈍iadczenia, ale i w ka盥ym drzemie wiele marze i pragnie...

Pokochanie tej powie軼i zaj窸o mi mgnienie oka. Z這篡這 si na to wiele jej atutów. Mia豉m szcz窷cie w dobie pandemii na odbycie wyj徠kowej podró篡. Nie ruszaj帷 si z wygodnego fotela na skrzyd豉ch wyobra幡i momentalnie wtopi豉m si w t opowie嗆, sta豉m si cieniem jej bohaterów. Odkrywa豉m sekrety niczym karty w uk豉danym pasjansie, czu豉m niesamowite emocje, ekscytacj i dreszcze.
"Wielkie w這skie wakacje" to po陰czenie powie軼i obyczajowej, romansu, lektury pe軟ej sekretów i fascynacji Itali, ale i rodzimymi Bieszczadami. Tak si sk豉da, 瞠 te dwa miejsca ubóstwiam, wi璚 niespe軟a 300 stron przeczyta豉m bardzo szybko. To by豉 wyj徠kowo przyjemna lektura z któr naprawd trudno by這 mi si rozsta. Do ko鎍a trzyma豉 mnie w napi璚iu, do ko鎍a czarowa豉 i otula豉 swoj magi.
Opisy przepi瘯nych miejsc s namalowane s這wami wyj徠kowo pi瘯nie. Czytaj帷 mamy wra瞠nie jakby鄉y sami w璠rowali uliczkami Asy簑 czy bieszczadzkimi po這ninami w siodle.
Gówni bohaterowie budz sympati i s wyrazi軼i.
Dla mnie to tytu niczym narkotyk, któremu uleg豉m bez reszty. Bardzo chcia豉bym by powsta豉 kontynuacja tej powie軼i, by jeszcze raz poby z jej bohaterami pod w這skim niebem, posmakowa limoncello, spojrze na weneckie gondole i zachwyci si zapachem w這skich zió.
Trudno znale潭 mi s這wo w pe軟i wyra瘸j帷e fenomen tej ksi捫ki. Genialna to jednak za ma這. Z serca polecam.

Avatar u篡tkownika - ZaczytanyKsiazko
ZaczytanyKsiazko
Przeczytane:2020-04-09,
📙WIELKIE WΜSKIE WAKACJE, Jolanty Kosowskiej to po陰czenie dobrej ksi捫ki obyczajowej z doskona陰 wiedz o takich miastach jak Asy, Wenecja czy Pompeje. Pewnego dnia Jakub znajduje na 豉wce zeszyt, kt鏎y zostawi豉 w po酥iechu odbiegaj帷a od 豉wki pi瘯na dziewczyna. Po zajrzeniu do niego okaza這 si, 瞠 jest to … pami皻nik. Jakub postanawia zanie嗆 go swojemu bratu Kacprowi, kt鏎y obecnie jest dziennikarzem, a wcze郾iej by str騜em prawa – policjantem. Kacper rozpoczyna czytanie pami皻nika i si okazuje, 瞠 jego w豉軼icielka ma na imi Klaudia i opisuje w nim swoje wakacje we W這szech podczas to kt鏎ych towarzyszy豉 jej przyjaci馧ka Karolina. W trakcie podr騜y dziewczyny postanawiaj zwiedzi Asy a tam trafiaj do opuszczonego domu. Klaudia nieznan si陰 jest jakby pchni皻a w jego podw鏎ze i jej oczom ukazuje si pi瘯ne wn皻rze oraz obraz z dymi帷ym Wezuwiuszem. Towarzyszy jej r闚nie dziwne uczucie, jakby tutaj ju kiedy by豉, wszystko jest takie znajome … ale przecie pami皻a豉by gdyby zwiedza豉 ju kiedy Asy. W dodatku co jaki czas s造szy kroki, ale jak si odwraca nie ma nikogo w pobli簑. Co odkryje Kacper czytaj帷 pami皻nik❓ Czy uda mu si odnale潭 jego w豉軼icielk i odda w豉sno嗆❓ A mo瞠 postanowi jak na dziennikarza przysta這 wyruszy w opisan w pami皻niku podr騜 i prze篡 to co autorka pami皻nika❓ Pisarka pi瘯nie opisa豉 W這chy, krajobrazy, klimat oraz odczucia Klaudii zwi您ane ze zwiedzaniem. Mog豉m si poczu jakbym towarzyszy豉 Klaudii podczas wakacji 😇😊 Co samego ko鎍a trzyma nas zaciekawienie i napi璚ie sk康 u Klaudii dziwne przeczucia, jakoby zna豉 i widzia豉 ju ten dom i przedmioty tam si znajduj帷e. Polecam Wam zag喚bi si w lektur a sp璠zicie mile czas 😇😊 ------ Zaczytany Ksi捫koholik
Avatar u篡tkownika - TurkusowaKredka
TurkusowaKredka
Przeczytane:2020-04-09,
Ostatnio ci篹ko znale潭 mi dobr literatur obyczajow. Kiedy zobaczy豉m "Wielkie w這skie wakacje" mia豉m przeczucie, 瞠 z t ksi捫k prze篡j ciekawe chwile. Nie myli豉m si. Odby豉m wspania陰 podró. W這chy s miejscem pe軟ym tajemnic, wyj徠kowych miejsc, przepi瘯nych widoków, to tam urodzi si Leonardo Da Vinci, tam te jest s造nna Verona i przepi瘯na Wenecja, jest te Wezuwiusz i Etna, u酥ione wulkany, które czasami przypominaj o swoim istnieniu. Po przeczytaniu tej ksi捫ki jeszcze bardziej zapragn窸am tam jecha i przej嗆 si uliczkami po, których chodzi豉 bohaterka ksi捫ki Klaudia. Autorka zaskoczy豉 mnie tym, 瞠 bohaterem gównym jest m篹czyzna. Kacper by造 policjant, obecnie dziennikarz pisz帷y artyku造, dostaje od brata pami皻nik dziewczyny. Jakub znalaz go na 豉wce, na której siedzia豉 dziewczyna i co w nim zapisywa豉, niestety nie zd捫y jej z豉pa. Po lekturze pami皻nika odda go Kacprowi bo on na pewno b璠zie wiedzia jak znale潭 w豉軼icielk. Kiedy Kacper zaczyna czyta osobiste zapiski Klaudii wyruszamy razem z nim w podró. Klaudia razem z kole瘸nka Karolin wyruszy造 samochodem na objazdowe wakacje. Klaudia dla zabytków, Karolina dla ludzi. Ka盥a w innym celu, ka盥a z nich odkryje co innego. Kacprem historia z pami皻nika Klaudii zaw豉dn窸a ca趾owicie, nie móg przesta my郵e o tym co czyta i o samej autorce tak瞠. Z pomoc brata odnajduje dziewczyn......   Nie zdradz nic wi璚ej, musicie po prostu przeczyta t niesamowit opowie嗆 Tak jak bohater czyta豉m j z zapartym tchem. Wspaniale wplecione losy bohaterki pomi璠zy malownicze widoki i tajemnic pewnego domu, któr mo瞠 odkryjemy razem z bohaterami. Mi這嗆 ukryta gdzie w zamierzch造ch czasach wraca po to by wywo豉 zam皻 i niepokój a tak瞠 fascynacj. Uczucie deja vu jest chyba znane ka盥emu z nas, a gdyby鄉y wybrali si do miejsca, którego w ogóle nie znamy, a na miejscu okazuje si jakby鄉y ju tam kiedy byli. Przepi瘯na ksi捫ka, któr czyta si lekko, autorka ma lekkie pióro i przepi瘯ny dar opisywania miejsc. Czytaj帷 b璠ziecie mieli wra瞠nie, 瞠 jeste軼ie w centrum wydarze krocz帷 przez w這skie uliczki. Polecam j z ca貫go serca, naprawd by這 warto sp璠zi z ksi捫k ka盥 chwil.

"Wielkie w這skie wakacje" Jolanty Kosowskiej to urzekaj帷a pi瘯nem w這skich miasteczek powie嗆 obyczajowa, któr otrzyma豉m od Klubu Recenzenta serwisu nakanapie.pl. Lektura tej historii by豉 niczym magnes przyci庵aj帷y mnie w stron ukochanej Italii, a mo瞠 raczej odpychaj帷y z Polski w stron Zatoki Neapolita雟kiej, Asy簑, Wenecji - do miejsc, które trzeba zobaczy i w których mo積a si prawdziwie zatraci.
Kacper, by造 policjant pisz帷y artyku造 do gazety otrzymuje od swojego brata Jakuba pewien dziennik - pami皻nik dziewczyny, która odchodzac w po酥iechu, przez nieuwag pozostawi豉 zeszyt na 豉wce. M篹czy幡i chc odnale潭 w豉軼icielk kajetu i odda jej znalezion zgub. Sprawa nie jest prosta, ale na szcz窷cie nie beznadziejna. Poszukuj帷 informacji o kobiecie Kacper rozpoczyna lektur pami皻nika, który zabiera go w jedyn i niepowtarzaln podró do W這ch. Sympatyczne towarzystwo dwóch kole瘸nek - Klaudii i Karoliny i ich zagraniczne przygody poch豉niaj bohatera bez reszty. Od tej pory odszukanie dziewczyny nabiera zupe軟ie innego wymiaru i staje si spraw bardzo osobist. Tym bardziej, 瞠 zapiski w dzienniku mog wskazywa na gro膨ce Klaudii niebezpiecze雟two...
Powie嗆 jest ciekawie skonstruowana, dobrze napisana, inteligentna, a jej lektura to czysta przyjemno嗆. Pani Jolanta barwnie, starannie i z drobnymi detalami odda豉 pi瘯no w這skich krajobrazów, magi miasteczek i niepowtarzalno嗆 zabytków wplataj帷 je w zapiski z dziennika Klaudii. Pami皻nik mo瞠 stanowi unikatowy i jedyny w swoim rodzaju przewodnik po tamtych miejscach. Przyznam szczerze, 瞠 po zako鎍zonej lekturze zacz窸am przegl康a loty do Neapolu, aby wczesn jesieni móc przespacerowa si 圭ie磬 Bogów, wej嗆 na Wezuwiusz i zakosztowa klimatów Italii.
Troch 瘸逝j, 瞠 autorka tak ma這 miejsca po鈍i璚i豉 rajdowi konnemu w Bieszczadach. Pi瘯no po這nin, lasów, potoków, opuszonych przed laty wiosek odpowiednio odmalowane s這wem mog這by dorówna w這skiej przygodzie i zach璚i czytelników do odwiedzenia naszych przepi瘯nych gór.
"Wielkie w這skie wakacje" to optymistyczna opowie嗆 przepe軟iona ca陰 gam pozytywnych emocji. Napi璚ie towarzysz帷e lekturze jest umiej皻nie podsycane, tak 瞠 zainteresowanie histori nie s豉bnie. Umiej皻ne balansowanie na granicy dwóch 鈍iatów, przenikanie si tego co rzeczywiste i namacalne z elementami metafizyki, z逝dzeniami i wyobra瞠niami sprawia, 瞠 jak najszybciej chcemy pozna prawd o opisywanych wydarzeniach. Zwroty akcji, których w tej historii nie brakuje, wprawiaj czytelnika w zdziwienie, a zaskakuj帷e zako鎍zenie jest prawdziw wisienk na torcie.
Bohaterowie to ciekawe, wyraziste osobowo軼i. Klaudia okaza豉 si moj ulubion postaci, cho i Kacper zyska sobie niemniejsz sympati. Nie polubi豉m natomiast Karoliny, nie odpowiada mi jej charakter i post瘼owanie, ale musz przyzna, 瞠 zako鎍zenie cz窷ciowo zrewidowa這 mój pierwotny os康. Najbardziej oboj皻n postaci okaza si Kuba, ale on pe軟i w ca貫j historii drugorz璠n rol. Z przyjemno軼i spotka豉bym si z nimi ponownie w nowej, innej opowie軼i.
"Wielkie w這skie wakacje" to moje pierwsze, bardzo udane spotkanie z autork. Odpowiada mi prosty, ale plastyczny j瞛yk, opisowy styl, sposób przekazywania emocji i pomys na fabu喚, z jakim jak dot康 si nie spotka豉m. Z przyjemno軼i i zainteresowaniem si璕n po inne powie軼i pani Jolanty.
Je郵i tylko b璠ziecie mieli ochot na wakacje w Italii, to miejcie na uwadze w豉郾ie t powie嗆. Mo瞠 to w豉郾ie ona zainspiruje Was do jednej w swoim rodzaju podró篡 przez pó逕ysep Apeni雟ki. Polecam.

Avatar u篡tkownika - kamiladebowska
kamiladebowska
Przeczytane:2022-03-14, Ocena: 6, Przeczyta豉m, 52 ksi捫ki 2022,

Ka盥a ksi捫ka Jolanty Kosowskiej przenosi mnie w inny 鈍iat. Te cudowne opisy miejsc, w kt鏎ych dzieje si fabu豉 powie軼i sprawiaj, 瞠 czuje si tak, jakbym razem z bohaterami przemierza豉 konno bieszczadzkie 軼ie磬i, p造n窸a gondol przez Wenecj. Do tego w徠ek mi這sny sprawia, 瞠 od ksi捫ki nie mo積a si oderwa.

Po kilku do嗆 ci篹kich ksi捫kach , decyzja 瞠by przeczyta w豉郾ie t, by豉 chyba najlepsz decyzj jak podj窸am.

Dlaczego? Dlatego, 瞠 wciagn窸am j w jeden dzie. Nietuzinkowa z ciekaw fabu陰. Spodziewa豉m si, 瞠 b璠zie to jaki wakacyjny romans a tu ogromne zaskoczenie. Wielka tajemnica , czyli to co uwielbiam w ksi捫kach, utrzymywana do samego ko鎍a, sprawia豉, 瞠 czyta這 si j jednym tchem. Dawno nie "po趾n窸am" ksia磬i w tak szybkim czasie.

Ocena 5 a nie 6 tylko z jednego powodu, koniec nie do ko鎍a przypad mi do gustu.

W這chy, dwie m這de kobiety i niezapomniane wakacje. Jedna z nich, Klaudia, tworzy pami皻nik, w którym opisuje swoje prze篡cia. Zawiera w nim ca陰 przygod, jakiej do鈍iadczy豉 we W這szech. Pewnego dnia gubi zapiski, a Kacper, znalazca planuje odnale潭 kobiet. Do鈍iadczony by造 glina niebawem zbli瘸 si do niej, anga簑j帷 nie tylko cia這, ale równie uczucia. Jak potoczy si ta historia?

"Wielkie w這skie wakacje" to ksi捫ka autorstwa Jolanty Kosowskiej. Powie嗆 ta opowiada niezwyk陰 histori, jakiej do鈍iadcza gówna bohaterka - Klaudia. Dziewczyna podczas swojej wakacyjnej przygody do鈍iadcza uczucia deja vu, mimo i nigdy nie by豉 w tych miejscach. Jej my郵i zaprz徠aj wspomnienia z przesz這軼i, których nie mog豉 do鈍iadczy. Do嗆 skomplikowana fabu豉 nie jest jednak uci捫liwa dla czytelnika, staje si przyjemn przygod. Autorka, w kreatywny sposób buduje niezwyk陰 opowie嗆, z pogranicza snu i jawy. Przeplataj si tutaj mistyczne fakty z tera幡iejszo軼i. Wszystko to jednak rozdzielone jest na dwie cz窷ci, przesz這嗆 i tera幡iejszo嗆. Pierwsza z nich to notatki z pami皻nika, natomiast druga to obecne wydarzenia. Przeskakiwanie mi璠zy czasami cz瘰to jest sporym wyzwaniem dla autorów. Wielu z nich robi to nieumiej皻nie, przez co czytelnik gubi si w tre軼i, a lektura staje si nu膨ca.
Jolanta Kosowska stan窸a na wysoko軼i zadania. Autorka w niesamowity sposób po陰czy豉 nie tylko przesz這嗆 z tera幡iejszo軼i, ale równie mistyczno嗆 z realizmem.
Ksi捫k oceniam na 7,5/10. Bardzo przypad造 mi do gustu szczegó這we opisy pi瘯nych W這ch, a tak瞠 nietuzinkowe podej軼ie do tematu. Jestem mi這 zaskoczona histori, gdy jest po prostu wyj徠kowa. Je郵i czytali軼ie poprzednie powie軼i autorki, tutaj poznacie j w nieco innej, równie ciekawej, ods這nie.

Avatar u篡tkownika - patrycjadyrda
patrycjadyrda
Przeczytane:2020-07-29, Ocena: 4, Przeczyta豉m, 26 ksi捫ek 2020, 52 ksi捫ki 2020,

"Marzenia dodaj naszemu 篡ciu sensu, s si陰 nap璠ow, nadaj dniom barw, smaków, zapachów i d德i瘯ów. Osi庵ni皻e s ju tylko zrealizowanymi celami". Moim marzeniem od lat jest podró po W這szech. Poznanie jej barw mieni帷ych si lawendowymi polami, smaków w這skiej kuchni, zapachów cytrusowych i oliwnych gajów oraz morskiej bryzy, d德i瘯ów w這skiej muzyki. Dzi瘯i tej ksi捫ce moje marzenie cho w cz窷ci zosta這 zaspokojone. Teraz staje si celem do realizacji. Ksi捫ka jest swoistym przewodnikiem po mojej ukochanej Florencji, Asy簑, Pompejach, czy Wenecji oraz ich zabytkach. Ich opisy s tak szczegó這we, 瞠 czytaj帷 je czujemy si, jakby鄉y osobi軼ie je zwiedzali. Zaskoczy豉 mnie jednak histori rodem z thrilleru psychologicznego. Ale czy chc帷 czego tak bardzo, pasjonuj帷 si czym nie mieli軼ie kiedy, jak Klaudia uczucia, 瞠 ju byli軼ie w tym czy innym miejscu, 瞠 znacie ka盥y jego szczegó, chocia nigdy go nie widzieli軼ie i nie mieli軼ie prawa zna go w szczegó豉ch?

Gdy zobaczy豉m ten tytu w empiku wiedzia豉m ze musz przeczyta t ksi捫k. Przyznaj si bez bicia, si璕n窸am po ni poprzez tytu.
W這chy w których by豉m raz i si w nich zakocha豉m,
Dzi瘯i ksi捫ce pokocha豉m je jeszcze bardziej. Bardzo fajne opisy, jest intryga i mi這嗆.
Momentami troch si nudzi豉m czytaj帷 t ksi捫k w formie pami皻nika?
ale ogólnie jestem na tak !

Inne ksi捫ki autora
Madeira
Jolanta Kosowska0
Ok豉dka ksi您ki - Madeira

Kolejny 鈍it to nowa nadzieja - na mi這嗆, na szcz窷cie, na nowy pocz徠ek.Wyspa wiecznej wiosny, Madera, jest cichym 鈍iadkiem mi這軼i Julii i Filipa....

Sobie pisani
Jolanta Kosowska0
Ok豉dka ksi您ki - Sobie pisani

Magiczna Praga, przyja潯 i alchemia mi這軼i - najbardziej romantyczna powie嗆 Jolanty Kosowskiej!砰ciem Marty, w豉軼icielki biura podr騜y i przewodniczki...

Zobacz wszystkie ksi捫ki tego autora
Recenzje miesi帷a
Zagraj ze mn mi這嗆
Robert D. Fija趾owski ;
Zagraj ze mn mi這嗆
Kto tak blisko
Wojciech Wolnicki (W. & W. Gregory)
Kto tak blisko
Serce nie siwieje