Zdjęcie - Jolanta Kosowska

Jolanta Kosowska


Jolanta Kosowska to mieszkająca w Dreźnie polska pisarka, lekarka, opiekująca się cudzoziemcami. Przez całe życie związana z Wrocławiem, urodzona na Opolszczyźnie. 

Jolanta Kosowska - biografia, życie i twórczość

Jolanta Kosowska ukończyła wrocławską Akademię Medyczną i studia podyplomowe na AWF. Zrobiła trzy specjalizacje, stale szuka nowych wyzwań. Wciąż podróżuje. Czytelnicy cenią ją za pisarstwo pełne emocji i niezwykle plastyczne opisy przyrody, scenerii, krajobrazów. 

Jej debiut to powieść obyczajowa „Niepamięć” (2012, Wydawnictwo Bukowy Las). Rok później Wydawnictwo Novae Res opublikowało thriller „Déjà vu”, w 2014 powieści obyczajowa „Niemoralna gra”, 2015 roku powieść obyczajowa „Nie ma nieba”. W 2016 roku ukazało się nakładem Wydawnictwa Novae Res drugie wydanie powieści „Niepamięć” i thriller „W labiryncie obłędu”. W 2017 roku miała swoją premierę książka „Drugie dno” i zbiór opowiadań „ Pensjonat pod świerkiem”, w którym znalazły się dwa opowiadania Jolanty Kosowskiej – „Restart” i „Zaręczyny”.

W 2018 roku miała premierę powieść „Wróć do Triory”. W 2019 roku ukazała się powieść „Trzy razy miłość” i dwa zbiory opowiadań , w których można znaleźć kolejne opowiadania Jolanty Kosowskiej („Zakochane Trójmiasto” z opowiadaniem „Tatuaż serc” i antologia „Ludzie potrafią latać” z opowiadaniem „Plecak”).

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazały się powieści „Wielkie włoskie wakacje”, „W piekle pandemii” oraz „Prosto w serce”.

W plebiscycie „Książki Roku", organizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl, powieść „Trzy razy miłość" otrzymała nagrodę internautów w kategorii „Romanse". 

Jolanta Kosowska - twórczość

Jolanta Kosowska - wiadomości

Jolanta Kosowska - publicystyka

Cytaty Autora

Calma to sposób życia. Tego po prostu trzeba się nauczyć


Więcej

W pewnym sensie każdy z nas jest aktorem. Gra przed innymi, czasem przed samym sobą.


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy