Zdjęcie - Jolanta Kosowska

Jolanta Kosowska


Jolanta Kosowska to mieszkająca w Dreźnie polska pisarka, lekarka, opiekująca się cudzoziemcami. Przez całe życie związana z Wrocławiem, urodzona na Opolszczyźnie. 

Jolanta Kosowska - biografia, życie i twórczość

Jolanta Kosowska ukończyła wrocławską Akademię Medyczną i studia podyplomowe na AWF. Zrobiła trzy specjalizacje, stale szuka nowych wyzwań. Wciąż podróżuje. Czytelnicy cenią ją za pisarstwo pełne emocji i niezwykle plastyczne opisy przyrody, scenerii, krajobrazów. 

Jej debiut to powieść obyczajowa „Niepamięć” (2012, Wydawnictwo Bukowy Las). Rok później Wydawnictwo Novae Res opublikowało thriller „Déjà vu”, w 2014 powieści obyczajowa „Niemoralna gra”, 2015 roku powieść obyczajowa „Nie ma nieba”. W 2016 roku ukazało się nakładem Wydawnictwa Novae Res drugie wydanie powieści „Niepamięć” i thriller „W labiryncie obłędu”. W 2017 roku miała swoją premierę książka „Drugie dno” i zbiór opowiadań „ Pensjonat pod świerkiem”, w którym znalazły się dwa opowiadania Jolanty Kosowskiej – „Restart” i „Zaręczyny”.

W 2018 roku miała premierę powieść „Wróć do Triory”. W 2019 roku ukazała się powieść „Trzy razy miłość” i dwa zbiory opowiadań , w których można znaleźć kolejne opowiadania Jolanty Kosowskiej („Zakochane Trójmiasto” z opowiadaniem „Tatuaż serc” i antologia „Ludzie potrafią latać” z opowiadaniem „Plecak”).

W 2020 roku nakładem Wydawnictwa Novae Res ukazały się powieści „Wielkie włoskie wakacje”, „W piekle pandemii” oraz „Prosto w serce”.

W plebiscycie „Książki Roku", organizowanym przez redakcję serwisu Granice.pl, powieść „Trzy razy miłość" otrzymała nagrodę internautów w kategorii „Romanse". 

Jolanta Kosowska - twórczość

Jolanta Kosowska - wiadomości

Jolanta Kosowska - publicystyka

Cytaty Autora

Nie można opłakiwać czegoś, co się już dawno straciło, że nie można stracić czegoś, czego się nigdy nie miało.


Więcej

Marzenia i cele to zupełnie co innego. Te drugie można osiągnąć. Pierwsze są niedościgłe...Marzenie, które zostało spełnione, staje się już tylko zrealizowanym celem...


Więcej
Wszystkie cytaty tego autora Dodaj cytat tego autora
Reklamy