Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów

Egzotyczne oleje, które cudownie leczą raka, jagody pożerające tkankę tłuszczową we śnie, napoje oczyszczające krew, sproszkowane wodorosty odpędzające złe moce...

Media, a zwłaszcza internet, pełne są mitów na temat żywności i żywienia, zachęt do jedzenia pączków z buraków, „kotletów” z kaszy manny czy picia kawy z olejem kokosowym. Czas na porządek w tym śmietniku informacyjnym!

Czy wiesz, co jesz? Leksykon dobrych zakupów Katarzyny Bosackiej pomoże odnaleźć się w zalewie opinii i masie produktów, by robić racjonalne, zdrowe i tanie zakupy. Dowiesz się z niego m.in., że olej kokosowy jest gorszy niż smalec, mleko sojowe czy migdałowe nigdy nie zastąpi krowiego, a gluten jest... pyszny i zdrowy.

Poręczna forma: niemal 300 haseł opisujących poszczególne produkty, w alfabetycznym układzie.

Najnowszy stan wiedzy poparty badaniami naukowymi.

Produkty tradycyjne oraz nowości, które dopiero zdobywają polski rynek.

W każdym haśle: opis, zalecenia dietetyczne, wskazówki, jak kupować, i ciekawostki.

Weź leksykon na zakupy i wybieraj tylko dobre produkty.

Katarzyna Bosacka, dziennikarka, osobowość telewizyjna i autorka programów „Wiem, co jem, i wiem, co kupuję” od ponad 20 lat tropi oszustwa producentów żywności i namawia konsumentów do wnikliwego studiowania etykiet. Jest niestrudzoną ambasadorką kuchni polskiej, chleba na prawdziwym zakwasie i ogórków kiszonych. Trzykrotnie otrzymała Kryształowe Pióro – najbardziej prestiżową nagrodę dla najlepszych dziennikarzy naukowych w Polsce. Za najlepszy program poświęcony ochronie konsumentów zdobyła główną nagrodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów „Libertas et Auxilium”, za wybitne zasługi na rzecz edukacji ekologicznej i prozdrowotnej – Laur Ekoprzyjaźni, a za propagowanie jedzenia ryb – Srebrną Łuską Pana Karpia. Niezwykle wysoko ceni sobie Telekamerę przyznaną przez fanów programu „Wiem, co jem, i wiem, co kupuję”.

Czy wiesz, co jesz? Leksykon dobrych zakupów – opis wydawcy

Informacje dodatkowe o Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów:

Wydawnictwo: Publicat
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Poradniki
ISBN: 978-83-271-2530-9
Ilustracje:zdjęcia

Tagi: Poznań

Kup książkę Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów

Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów - opinie o książce

Pani Katarzyna Bosacka w najnowszym poradniku pt. '' Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów'' zaprasza tym razem Czytelnika, aby mógł przyjrzeć się z bliska tym produktom spożywczym, które kupuje na co dzień.

Wiedzę na temat tychże kupowanych produktów autorka zdobywa na bieżąco i konsultuje nią z osobami pracującymi w dziedzinie medycznej i związaną z dietetyką.

Na wiele pytań dotyczących zdrowego odżywiania znajdziemy odpowiedź, których nie byliśmy pewni dotyczących ich spożywania i uważam, że to stanowi tutaj najistotniejszy element dotyczący naszego codziennego pożywiania się.

Dowiemy się również, które składniki codziennego użytku służące do przyrządzania przepisów są zdrowe, a które z nich mniej, a jeszcze inne wcale.

W tym oto poradniku Pani Katarzyna Bosacka przedstawia językiem kulinarnym barwnym, przejrzystym i zrozumiałym dla mnie jako konsumentki lubiącej smakować dobrą, a w szczególności polską kuchnię opartą również na zdrowych składnikach.

Moją szczególną uwagę zwróciłam na znaczek graficzny w umiejscowiony pośrodku w formie rękawiczki kuchennej w kolorze zielonym wskazującym czy dany produkt jest zdrowy do spożycia i w jakim określonym odstępstwie czasowym można go spożywać.

Dodatkowym elementem poradnika są: alfabetyczny spis haseł, historia na temat każdego przedstawionego produktu, jak kupować, a to ciekawe, staranne wykonane ilustracje przez Panią Hannę Łupińską, co poniektórych produktów wyróżnionych przez autorkę.

Wydawnictwu Publicat dziękuje za podarowanie mi do zrecenzowania najnowszego poradnika autorstwa Pani Katarzyny Bosackiej pt. '' Wiem, co jem. Leksykon dobrych zakupów''.

Polecam przeczytać ten poradnik, który będzie pomocny i praktyczny podczas robienia codziennych zakupów.

Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj, pulpecie
Katarzyna Bosacka0
Okładka ksiązki - Kasia Bosacka cudnie chudnie. Żegnaj, pulpecie

Znana dziennikarka, prowadząca program? Wiem, co jem i wiem, co kupuję? w stacji TVN Style, pewnego dnia postanowiła cudnie schudnąć. Zakasała rękawy i...

Cuda w kuchni
Katarzyna Bosacka0
Okładka ksiązki - Cuda w kuchni

Chrupiące pączki z przejrzałych bananów, wytrawne babeczki z makaronu po rosole, gnocchi z garstki ziemniaków, podpłomyki z dowolnymi dodatkami oraz...