Wieści

Powieść Whartona ze świętami Bożego Narodzenia w tle.

W starym młynie pięknie położonym w dolinie Morvandeau we Francji Will Kelly i jego żona Loretta przygotowują się do spędzenia świąt Bożego Narodzenia ze swymi dawno nie widzianymi dziećmi. Za pomocą gałązek ostrokrzewu, choinki i bożonarodzeniowych pierników Will próbuje wyczarować magiczną atmosferę świąt, jednak w sercu czuje niepokój. Dzieci dorosły, losy rzuciły je w różne strony świata. Małżeństwo Willa i Loretty także przechodzi trudne chwile. Czy rodzina Kellych znajdzie spokój i radość przy wigilijnym stole? Książka ta, może jeszcze bardziej niż inne powieści Whartona, przemawia wprost do serc czytelników opowiadając o sprawach, które dotyczą każdego z nas.

Informacje dodatkowe o Wieści:

Wydawnictwo: Rebis
Data wydania: b.d

Kup książkę Wieści

Wieści - opinie o książce

Avatar użytkownika - masumi21
masumi21
Przeczytane:2014-03-17, Ocena: 4, Przeczytałam, Cel 2014 - 26 tomiszczów,
Ciepła, serdeczna powieść Whartona, jednak bez większych wzruszeń...
Avatar użytkownika -

Przeczytane:2010-03-27,
ciepła historia, która może przydarzyć się każdemu śmiertelnikowi. Nostalgia wprowadza w nastrój zadumania ;) polecam
Avatar użytkownika - maddziaa
maddziaa
Przeczytane:2010-02-26, Ocena: 6, Przeczytałam, Mam,
Książka o perypetiach rodzinnych. Fajna, choć czytałam już lepsze powieści Whartona.
Avatar użytkownika - Poczytajka
Poczytajka
Przeczytane:1995-08-24, Ocena: 5, Przeczytałam, Mam,

„Wieści” to powieść bożonarodzeniowa, w której nie znajdziemy jednak typowej magii i niepowtarzalnego nastroju, mimo, że bohaterowie usilnie o to zabiegają.
A wiecie dlaczego?

Will i Loretta wraz ze swoim piętnastoletnim synem Benem  chcą spędzić Boże Narodzenie w dolinie Morvandeon we Francji. Zapraszają na święta do młyna pozostałą trójkę swoich starszych dzieci – dwie córki i syna. Rodzice za wszelką cenę chcą aby wszyscy spędzili niepowtarzalne, zaczarowane święta. Przygotowują się do tego usilnie sprzątając, robiąc zakupy, dekorując dom… Problem jednak nie leży w sprawach organizacyjnych, ale we wnętrzu bohaterów.

Loretta i Will przechodzą trudne chwile w swoim trzydziestoletnim małżeństwie, a każde z dzieci również boryka się ze swoimi problemami. Pomimo świątecznego czasu bohaterom trudno jest odciąć się od kłopotów i osobistych rozterek. W wigilijną noc  każda z postaci dzieli się swoimi wewnętrznymi przeżyciami z czytelnikiem formułując  własne przemyślenia. Dzięki temu zabiegowi w dość niezwykły sposób, mając na uwadze miejsce i porę, dowiadujemy się dokładnie co trapi każdego członka rodziny.

Czy czas pojednania i wybaczenia, jaki towarzyszy Bożemu Narodzeniu uzdrowi dusze bohaterów? Czy zabiegi Willa – ojca rodziny zostaną docenione przez najbliższych? A może jednak święta we młynie będą miały swój niepowtarzalny czar i magię?

Przekonajcie się sami…

Zwykli bohaterowie, codzienne problemy, a tyle tematów do przemyślenia i zastanowienia. Tak może być tylko u Whartona.

Polecam.

Przeczytane:1999-06-04, Ocena: 4, Przeczytałam,
Dom na Sekwanie
William Wharton0
Okładka ksiązki - Dom na Sekwanie

Jedna z najbardziej osobistych książek tego pisarza - wspomnienia Whartona, którego sprowadza do Francji pasja malarska. Książka jest przede wszystkim...

Niedobre miejsce
William Wharton0
Okładka ksiązki - Niedobre miejsce

Nina i Clyde, młode amerykańskie małżeństwo, przyjeżdżają do Paryża, aby zanurzyć się w jego artystycznej atmosferze i czerpać z niej inspirację. Clyde...