Wiewiórczy zakątek

Wydawnictwo: Dreams
Data wydania: 2019-09-18
Kategoria: Dla dzieci
Kategoria wiekowa: 9-12 lat
ISBN: 978-83-66297-13-5
Liczba stron: 0

Ocena: 6 (1 głosów)

Poznajcie Tolę, dziewczynkę, która chce dostawać lajki. Mnóstwo lajków. W tej historii będzie też dużo wiewiórek i jedna piła mechaniczna. Pojawi się również król Hugon, piękne księżniczki i bardzo rozkojarzony krawiec.

"Wiewiórczy Z@kątek" to opowieść o mediach społecznościowych. O tym, jak dzięki nim można zmieniać świat na lepszy, ale i o tym, jak poprzez nieumiejętne korzystanie z nich można wpaść w poważne kłopoty.

"Wiewiórczy Z@kątek" to lektura obowiązkowa przed pierwszym zalogowaniem się do jakiegokolwiek serwisu społecznościowego!

Tagi: dla dzieci

Kup książkę Wiewiórczy zakątek

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Polecana recenzja

Avatar użytkownika - katechetka
katechetka
Przeczytane:,
Rodzice wcześnie rano wyjechali do wujka Bogdana. Wrócą dopiero wieczorem. – Cały dzień laby! Ileż to możliwości! Ile pomysłów można zrealizować! Rodzice wyjechali – nareszcie! Ale w domu pozostała Milena, starsza siostra Toli, doskonale znająca się na organizacji wolnego czasu – rower, piknik, zabawy – i już przebieg Siostrzanego Dnia w miejskim parku zaplanowany został co do joty. Pod czujnym okiem Mileny, pedałując, ile sił w łydkach, Tola zmierzała w stronę Wiewiórczego Zakątka. Sceneria godna pozazdroszczenia: bezchmurne niebo, przyjemne ciepełko, woń kwitnących lip. A w piknikowym koszyku – tam to dopiero specjały: świeży chleb, różne serki, dżemy, jajka na twardo, kabanosy, płatki śniadaniowe, babka cytrynowa, sok pomarańczowy i jeszcze parę innych pyszności. Wydawnictwo Dreams wyszło naprzeciw oczekiwaniom naszych czasów, proponując godną uwagi lekturę Wiewiórczy z@kątek. Bajki o mediach społecznościowych. Adam Studziński, wykorzystując zagrożenia czyhające na współczesnego człowieka, kieruje w stronę najmłodszych czytelników pozytywny przekaz ukryty w bajce. Pisząc językiem prostym i zrozumiałym, trafia w głębię dziecięcej wyobraźni, pobudzając do działania nie tylko umysły, ale także serca. Poruszona zostaje również pamięć, dzięki której przekazywane treści z pewnością przyczynią się do pogłębienia mądrości. Udajmy się ...
(czytaj dalej)

Opinie o książce - Wiewiórczy zakątek

Miałam już okazję spotkać się z twórczością Adama Studzińskiego i przyznam, że było to zachwycające. Autor stara się docierać do młodych ludzi w bardzo przyjazny i metaforyczny sposób. Jego lektury są tak mądre i potrzebne, że dziękuję, że takie lektury się pojawiają …

Siostry, Tola i Milena, postanawiają razem spędzić dzień i wybierają się na piknik. W pięknym otoczeniu, przy towarzystwie zaprzyjaźnionych wiewiórek, dobrze się bawią. Jednak ich błogi spokój zakłócają robotnicy z piłami, którzy mają za zadanie wyciąć drzewa. W ich miejscu ma powstać parking. Siostry nie chcą się z tym zgodzić i postanawiają zawalczyć o piękną przyrodę …

Starsza siostra opowiada młodszej świetne i mądre historie o królach, księżniczkach i rycerzach. A tak naprawdę te opowieści są niesamowitą metaforą i w bardzo przystępny sposób opowiadają o mediach społecznościowych, uzyskiwaniu lajków czy hejtowaniu. A wszystko dzięki Społkowi, portalowi społecznościowemu. Starsza siostra stara się uzmysłowić Toli, aby z dystansem i rozwagą używała Społka, aby nie chwaliła się wszystkim, co posiada, gdzie przebywa czy też nie podawała nigdzie swoich danych osobowych.

„- Morał? Żeby … nie wierzyć we wszystko, co się widzi na Społku?

Brawo! Zdjęcia i filmy, które ludzie tam wstawiają, niekoniecznie pokazują to, jak naprawdę wygląda ich życie. Czasami zmyślają po to, by wzbudzić zazdrość innych albo samemu poczuć się lepiej”.


Wiewiórczy Zakątek to wyśmienita i bardzo mądra książeczka o mediach społecznościowych. O zagrożeniach związanych z ich używaniem, wystawianiem zdjęć czy obnażaniem swojej prywatności. Przestrzega dzieci, aby używały wszelkich portali z rozwagą i ostrożnością, gdyż obecność na nich może wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku. Często ludzie chwalą się na portalu tym co posiadają lub gdzie byli, co często nie jest zgodne z prawdą. Ale pragną za wszelką cenę się pochwalić, obedrzeć z prywatności i pragną, aby inni im zazdrościli. Może mają taki sposób na podniesienie swojej wartości? A rzeczywiście to wyrządzają wielką krzywdę sobie i swoim najbliższym, o czym być może nie mają pojęcia.

„ - Jak można być ofiarą mody?

- Zwyczajnie. Wystarczy nosić coś tylko dlatego, że inni to noszą. Naśladować, szpanować i nie widzieć przy tym, że to coś jest brzydkie, drogie i że zupełnie do nas nie pasuje”.

Po tę książeczkę powinno obowiązkowo sięgnąć każde dziecko, które rozpoczyna korzystanie z mediów społecznościowych. Opowiedziane historie uzmysłowią młodym ludziom, gdzie tkwi zagrożenie przy korzystaniu z różnych portali. Ale też wskażą im drogę, którą należy iść, aby nie dać się zwieść różnym osobom i nie ufać im bezgranicznie.

Postuluję, aby ta książeczka była obowiązkową lekturą w szkole podstawowej. Niech dzieci wkraczają w dorosły świat pełni wiedzy o czyhających na nie zagrożeniach i niebezpieczeństwach. Ostrożności nigdy za wiele!

Muszę przy okazji dodać, że ta książeczka jest cudnie wydana. Twarda oprawa, w środku mnóstwo przemawiających do dzieci kolorowych obrazków i miękkie w dotyku stronice. Nie sposób obok niej przejść obojętnie, ona sama wpada w oko. Odpowiednia na prezent!

Każdy rodzic powinien tę książeczkę dać swoim dzieciom do przeczytania. Morały z niej płynące dotrą do każdej pociechy. Gwarantuję, że po jej przeczytaniu dziecko zarzuci rodziców masą pytań na temat korzystania z mediów społecznościowych. Więc najlepiej warto uzbroić się cierpliwość i wyposażyć w odpowiednią wiedzę, aby być wiarygodnym i aby nasze wyjaśnienia zostały przez nich przyjęte.

Czarująca lektura, prawdziwa i bardzo mądra!

Link do opinii
Inne książki autora
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński; 0
Okładka ksiązki - Czwarta władza szóstej B

Szkolny portal informacyjny? Ale nuda! Kto by chciał go prowadzić? Nowy! On jeden wiedział, jaką władzę dają media. Można mieć wpływ nie tylko na sprawy...

Recenzje miesiąca
Wizna
Jacek Komuda
Wizna
Selfie z Toskanią
Monika B. Janowska;
Selfie z Toskanią
Dom sekretów
Natalia Bieniek
Dom sekretów
Magiczne skrzypce
Izabella Klebańska
Magiczne skrzypce
Zapach makadamii
Anna Wojtkowska-Witala
Zapach makadamii
Bezsenna
Lou Morgan
Bezsenna
Trzecia strona medalu
Dariusz Grochal
Trzecia strona medalu
Czwarta władza szóstej B
Adam Studziński;
Czwarta władza szóstej B
Drogi Edwardzie
Ann Napolitano
Drogi Edwardzie
Pokaż wszystkie recenzje