Quantcast

Więzy

Wydawnictwo: HarperCollins Polska
Data wydania: 2023-01-25
Kategoria: Romans
ISBN: 9788327693655
Liczba stron: 288
Język oryginału: polski

Ocena: 5.5 (2 głosów)

,,Długo nie byłam pewna, czy Tomek udźwignie temat. Czy będzie gotów na ekstremalny rajd. Skok na główkę ze świata imaginacji w zupełnie nieznane rejony rzeczywistości. Jednak wkręcaliśmy się w tę fantazję tygodniami. Wplątała się już w nasz werbalno-seksualny rytuał. Stała się jego nieodłącznym elementem.

Któregoś wieczoru zdecydowałam się powtórzyć, że jestem gotowa na urzeczywistnienie swojego pragnienia".

W tym eleganckim erotyku czterdziestoczteroletnia Hanna relacjonuje pikantną historię swojego życia seksualnego.

Tło i oś wydarzeń stanowi szeroko rozumiana rodzina - ta formalna, z którą łączą bohaterkę więzy krwi, oraz ta przybrana, składająca się z ludzi z zewnątrz, którą wraz z mężem Tomaszem nazywają ,,jedną wielką rodziną". Z tą zamkniętą społecznością budują i utrzymują relacje oparte na specyficznych zainteresowaniach.

Frywolne, miejscami wręcz bezwstydne opowieści Hanny nie przysłaniają jednak obrazu współczesnej rodziny - z jej wzlotami i upadkami, radościami i problemami.

Kiedy skończysz, daj do przeczytania swojej drugiej połowie!

Tagi: Romans erotyczny

POLECANA RECENZJA

Kup książkę Więzy

Sprawdzam ceny dla ciebie ...
REKLAMA

Zobacz także

Opinie o książce - Więzy

Avatar użytkownika - sistersasbook
sistersasbook
Przeczytane:2023-02-13, Ocena: 5, Przeczytałam,

NIEZWYKŁA CZARODZIEJKA, SZAMANKA I ZAKLINACZKA W JEDYM


Dzisiaj zapraszamy osoby dorosłe. Osoby, które chcą posłuchać o nadzwyczajnych doznaniach seksualnych pewnej kobiety.
Zapraszamy na recenzje książki "Więzy" od Marcina Michała Wysockiego oraz Wydawnictwa Harper Collins.

Trzydziestodwuletnia Hanna postanawia podzielić się, ze swoim mężem swoimi najskrytszymi fantazjami erotycznymi. Wspólnie postanawiają spróbować nowych i różnorodnych urozmaiceń w swoim łóżkowym życiu. Hanna w książce opowiada o swoich przeżyciach.

"To było wariactwo. Wtedy zaczęłam marzyć o lepszym seksie, bez tych wszystkich wyrzeczeń. Tak po cichu. W skrytości serca. Nie chciałam ranić uczuć Tomka swoimi rosnącymi potrzebami, a właściwie tym, że ich coraz częściej nie zaspokajał."

Kochani z twórczością pana Wysockiego już raz miałyśmy styczność. Wtedy była to wspaniała przygoda, pamiętamy, że przy tamtej pozycji zakochałyśmy się w tych fantastycznie utkanych długich opisach. Tym razem również jesteśmy zachwycone. Nie spotkałyśmy się jeszcze podczas naszej czytelniczej przygody z takimi pięknie nasyconymi erotyzmem opisami, ze śmiałym ukazaniem potrzeb zwykłego człowieka przeplatanych życiem codziennym. Jeżeli w erotykach, które do tej pory czytaliście brakowało wam zmysłowości, odważnych, dobrze skonstruowanych wątków erotycznych, czy bombowo przemyślanych scen, to ta opowieść zapewni wam to wszystko.
Bohaterowie są postaciami dojrzałymi, z rodziną, ponadto wiedzą co oczekują od życia. Nie są małolatami i postanawiają czerpać z życia to co najlepsze. Powiemy wam, że w sumie ciężko o taką książkę, gdzie postacie są po przejściach, są biegli życiowo, a jednocześnie w sferze intymnej okazują się laikami. Jest to ciekawy przykład tego, że tak na prawdę przez całe życie się uczymy i poznajemy ciekawe rzeczy.
Tak książka jest na swój sposób dosyć frywolna, jednak jest to historia z klasą. Totalnie jesteśmy zachwycone językiem jakim autor potrafi operować w opowieści. Wątki w książce są poprzeplatane, raz wykwintne, a z drugiej strony sprośne, a czasem hardcorowe. Jednak całość jest mistrzostwem samym w sobie.
Opowieść porusza też wiele ważnych problemów i zagadnień dotyczących całej otoczki związanej z życiem erotycznym, jak i zwartą z tym edukacją. Można naprawdę wynieść z niej wiele ciekawych konkluzji. Możecie się również dowiedzieć czy jest swing bądź slow sex, jak i wiele innych tematów.
Bardzo podobało nam się to, że autor włączył do tego erotyku również elementy życia codziennego jak na przykład wychowanianie dzieci, czy te związane z rodziną. Dzięki temu poznajemy może nie całkowity, ale z pewnością częściowy wpływ na wybory bohaterów książki.
No, a tej końcówki to się totalnie nieapodziewalyśmy i byłyśmy bardzo zdziwione.
Jeżeli, więc chcecie poznać erotyk na bardzo wysokim poziomie, który zachwyci was swoją oryginalnością i niebanalnością, to polecamy wam tę opowieść. Warto, czytajcie.

Link do opinii
Avatar użytkownika - zaczytana_optymi
zaczytana_optymi
Przeczytane:2023-02-12,

Tytuł: "Więzy"
Autor: Marcin Michał Wysocki
Data premiery: 25.01.2023r.
Wydawnictwo: Harper Collins Polska

Swingowanie.
Wiecie co to?
Jaki macie do tego stosunek?
.
.
Kiedy Autor napisał mi wiadomość czy podejmę się współpracy przy jego kolejnej książce-oczywiście, że się zgodziłam. Mam takich autorów, których lubię, cenię i będę czytać wszystko co napiszą.
.
Marcin Wysocki zaskoczył mnie tą książką. Bardzo.
Jest dopracowana w każdym calu.
Jest dojrzała.
Jest oparta na faktach.
Jest naprawdę świetna!
.
Czytając raz miałam wypieki na policzkach, a za chwilę chciałam ją odłożyć w celu przedyskutowania niektórych kwestii z moim mężem 🤭
No cóż...
Musiałam wiedzieć OD RAZU co on myśli na temat tych niektórych rzeczy opisanych w "Więzach"... Tak już mam 🤷‍♀️😁
.
.
Główni bohaterowie to Hania i Tomek. Małżeństwo z długoletnim stażem. Mają troje dzieci. Są szczęśliwi.
Po czasie Hania chce wdrażać w ich życie seksualne jej fantazje erotyczne. A zaczęło się od spotkania w hotelu z dużo młodszym chłopakiem... pozniej trójkącik... Co podsycało tylko ich apetyt na więcej... aż w końcu zdecydowali się na powiększenie "swojej rodziny" - tak nazywali tych co spotykali się z nimi na igraszkach.
.
.
Nie chce opowiadać fabuły. Warto się nad tą książką pochylić. O swingowaniu 'coś tam słyszałam', ale tu dostałam takich informacji, że nie muszę niczego więcej w Googlach szukać 🤭
Ogólnie...
To nie moja sprawa kto co lubi i z kim, ale ja nie potrafiłabym patrzeć jak mój mąż kocha się na moich oczach z inną kobietą!
W książce pisze, że ta para miała do siebie bezgraniczne zaufanie i bardzo się kochali...
Też kocham męża, ale takie zabawy nie są dla mnie;)
.
.
Książka na duży plus.
Tym bardziej, że jest oparta na faktach.
Polecam Wam ją gorąco!
Będziecie mieli o czym dyskutować ze swoimi połówkami - naprawdę!
.
.
A autorowi dziękuję za zaufanie i świetną książkę.
Miałeś rację Marcinie mówiąc mi przez telefon, że jesteś z tej książki dumny.
Jest z czego!

Link do opinii
Avatar użytkownika - przyrodaz
przyrodaz
Przeczytane:2023-01-18, Ocena: 6, Przeczytałam,

,,Trafił mi się fantastyczny człowiek, który o mnie myśli i któremu chce się o mnie nadal troszczyć. Pamiętać o drobiazgach. Dbać o szczegóły, z których utkana jest miłość. Dlatego wspomniana propozycja wyjazdu w naturalny sposób wpisywała się w nasz styl życia. Byłam zachwycona".

Po pierwsze wielbię autora za wspaniały styl pisarski. Za dobranie niecodziennego słownictwa, inteligentne sformułowania i prosty, aczkolwiek wyrafinowany obraz sfer intymnych obu płci. Zaraz w prologu otrzymacie zarys gorącej fabuły, która rozgrzeje was do dalszej historii. W opowieści poznamy obraz młodej kobiety i początki jej bliskości z mężczyznami. Jedni mogą ocenić ją surowo, a drudzy ujrzą twarde zasady, które sobie narzuciła. Dała tym sposobem do zrozumienia, że nie jest panienką spod latarni. To nie tylko opowieść o jej pożyciu seksualnym. Ona daje nam cenne rady w jak prosty i zmyślny sposób sprawić, by sfera intymna przynosiła nam tylko radość. Poznamy obraz wszelkich członków i zaradności względem rozmiaru. Roztrząsa również posiadanie wieloletnich partnerów i podaje nam ich przykłady. Sama obecnie jest w długotrwałym związku, który szuka przygód, by obojgu było dobrze. Mieli zamysł na trójkąty i zabawę w wyrachowaną carl girl. Raz tego spróbowała i opisała wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Kobieta ma trójkę dzieci z których jest dumna, lecz wciąż wspomina krótki związek sprzed obecnego, który dał jej tak wielki ogrom satysfakcji, napięcia i miłości wręcz psychicznej, której nie dał jej nikt dotąd. Zauważa, że kiedy ktoś od razu ofiaruje nam wszystko co najlepsze w pożyciu intymnym, to do końca życia będziemy za tym tęsknić. Nic nie poradzi na to, że często roztrząsa swoje związki, gdyż choć dla niej są to tylko wspomnienia, to jednak i dla nas jest to niezwykła lekcja życia. Odnajdziemy tu również zachowania sprośnych mężczyzn, którzy mieli ją za nic. To jakby pamiętnik tej kobiety, która nie boi się używać szczerości. Chwilami jest niczym przewodnik seksu, lub najukochańsza matka. To książka z duszą i przesłaniem. Bardzo ją polecam!

Link do opinii

 Dziś przychodzę do Was z lekturą nieco nietypową, gdyż jest to powieść erotyczno - obyczajowa. ,,Więzy" to już trzecia publikacja autorstwa Marcina Michała Wysockiego, którą miałam okazję przeczytać i nie sposób odmówić autorowi tego, że utrzymuje literacki poziom.

W opisanej historii poznajemy Hanię i Tomka, małżeństwo ze sporym stażem i trojgiem dzieci. Para wciąż jest w sobie zakochana do szaleństwa i mimo upływu czasu wciąż sobą zafascynowana, właśnie dlatego Hania decyduje się wyjawić mężowi jedną ze swoich najskrytszych erotycznych fantazji. Sytuacja ta zapoczątkowuje ciąg refleksji i zdarzeń, które z całą pewnością przełamują tabu związane z ludzką seksualnością oraz erotycznymi relacjami jeden na jeden.

W toku opowieści snutej przede wszystkim przez Hanię para dołącza do grona swingersów. Czytelnik wchodzi więc wraz z bohaterami w raczej mało znane przeciętnemu człowiekowi kręgi. Jak więc widzicie jest to powieść przeznaczona wyłącznie dla osób dorosłych. Bardzo wiele w niej różnorodnych odczuć natury tak emocjonalnej, jak i fizycznej. Refleksje Hani bardzo dobrze ukazują jej optykę w odniesieniu do poruszanych kwestii. Co ważne publikacja ta, pomimo poruszanej tematyki, nie jest wulgarna, chociaż oczywiście znajdujemy w niej trochę mocno pikantnych opisów.

Prócz tego co dzieje się w dorosłym życiu i związku, Hania uchyla przed czytelnikami furtkę do swojej, jak się okazuje niełatwej przeszłości. Ujawniają się trudne relacje rodzinne i wynikające z nich implikacje. Mimo iż nasza bohaterka twierdzi, że wydarzenia z przeszłości nie miały wpływu na teraźniejszość to dla mnie osobiście ta kwestia jest dosyć dyskusyjna...

Jeśli chodzi o postawy bohaterów ja osobiście nie podejmuję się ich oceny. Światopogląd oraz przeżycia postaci opisanych w książce są według mnie na tyle mocno zindywidualizowane, iż uważam, że każdy odbiorca powinien odnieść się do nich we własnym zakresie.

,,Więzy" to historia o szeroko pojętej tolerancji i otwartości, a także wielorakich emocjach, z jakimi zmaga się istota ludzka. Dla jednych może być ona opowieścią o pewnego rodzaju seksualnej odmienności, a dla innych o cielesnym wyzwoleniu i spełnianiu najintymniejszych pragnień. Z pewnością jednak jest to książka o wzajemnych relacjach budowanych między ludźmi na bardzo różnych płaszczyznach i w oparciu o różnorakie aspekty oraz konfiguracje wzajemnych zależności.

Według mnie powieść ta jest wieloznaczna i mocno zmysłowa, a jej bohaterów na pewno nie można zaszufladkować. W moim przekonaniu nie sposób ich również jednoznacznie ocenić.

Jeśli intrygują Was odważne opowieści, w których możecie odkrywać nieznane, lub raczej mało znane, lądy poznając przy tym meandry ludzkiej psychiki i emocjonalności w określonych erotyczną tematyką kontekstach to sięgnijcie po najnowszą publikacją Marcina Michała Wysockiego. Jest to świeża pozycja na rynku wydawniczym, jej premiera miała miejsce 25 stycznia bieżącego roku.


* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *
https://ksiazkowoczyta.blogspot.com/2023/02/zadnej-formy-seksualnosci-nie-mozna.html

Link do opinii
Inne książki autora
Baku, Moskwa, Warszawa
Marcin Michał Wysocki0
Okładka ksiązki - Baku, Moskwa, Warszawa

Powieść obyczajowa; historia życia młodego Azera, artysty plastyka, który kierując się w życiu dwiema najważniejszymi dla siebie wartościami: potrzebą...

Namaluj mi
Marcin Michał Wysocki0
Okładka ksiązki - Namaluj mi

To nie jest kolejny tani erotyk!Namaluj mi to ekscytująca powieść o związku na odległość, zręcznie łącząca wątki romantyczne z odważnymi scenami erotycznymi...

Zobacz wszystkie książki tego autora
Cytaty z książki

Na naszej stronie nie ma jeszcze cytatów z tej książki.


Recenzje miesiąca
Zagadka czarnego psa
Marta Guzowska
Zagadka czarnego psa
Wicierz
M.M. Perr ;
Wicierz
You'd Be Home Now
Kathleen Glasgow
You'd Be Home Now
Dyrektor generalny
K.N. Haner
Dyrektor generalny
Falling fast
Bianca Iosivoni;
Falling fast
W mroku
Agnieszka Janiszewska
W mroku
Wielcy przyjaciele dzieci
Marek Michalak
Wielcy przyjaciele dzieci
Pokaż wszystkie recenzje
Reklamy