Wilk, lew i ja

Niesamowita historia przyjaźni między dwójką dzikich zwierząt i młodą dziewczyną.

Po śmierci swojego dziadka, młoda, utalentowana pianistka Alma powraca do domu swojego dzieciństwa na malowniczej, kanadyjskiej wyspie, z dala od zgiełku Nowego Jorku. Dziwnym zbiegiem okoliczności zostaje przybraną mamą wilczego szczeniaka i lwiątka. Przyjaźń, która się między nimi rozwija, łączy ich na dobre i na złe, a perypetie to tylko kwestia czasu. Gdy troje przyjaciół zostaje rozłączonych, Alma zrobi wszystko, aby odszukać swoich podopiecznych. Wilk również pragnie odnaleźć swojego przybranego brata. Czy uda im się pokonać dzielące ich przeszkody?

Kolejny - po filmie Mia i biały lew - film o niezwykłej przyjaźni dziewczyny ze zwierzętami.

Informacje dodatkowe o Wilk, lew i ja:

Wydawnictwo: Media Rodzina
Data wydania: 2021-11-11
Tytuł oryginału: Le Loup et le Lion
Tłumaczenie: Paweł Kubicki

Kup książkę Wilk, lew i ja

Wilk, lew i ja - opinie o książce

Avatar użytkownika - Wolinska_ilona
Wolinska_ilona
Przeczytane:2022-01-20, Ocena: 5, Przeczytałam,

Alma to młoda utalentowana pianistka. Po śmierci dziadka wraca do swojego rodzinnego domu na kanadyjskiej wyspie. Los stawia na jej drodze dwoje niezwykłych przyjaciół. Niezwykłych dlatego, że jest to wilk i lwiątko. Między Almą a dzikimi zwierzętami rozwija się przyjaźń na dobre i na złe. Gdy pewnego dnia zostają rozdzieleni, Alma gotowa jest zrobić wszystko by odzyskać swoich podopiecznych.

"Wilk, lew i ja" to krótka ale przepiękna powieść  sile niezwykłej przyjaźni pomiędzy człowiekiem a zwierzętami. Ta książka jest idealna a zarówno dla dorosłych jak i młodszych czytelników. Wspaniałe jest to, że w książce zamieszczone zostały kadry z filmu, więc podczas czytania młodszy czytelnik może być bardziej zainteresowany lekturą. Niezwykle wzruszająca i bardzo pouczająca historia, która z niejednego oka wyciśnie łzy. "Wilk, lew i ja" to powieść, która udowadnia nam, że prawdziwa przyjażń możliwa jest nie tylko między ludźmi, ale również wśród zwierząt możemy znaleźć przyjaciela na dobre i na złe. Z całego serca polecam.

Avatar użytkownika - MagdalenaCzyta
MagdalenaCzyta
Przeczytane:2021-12-12,

Przychodzę do Was z książką dla młodszego czytelnika, ale nie tylko.
Mnie ta historia oczarowała.
Ostatnim czasem w kinach można było oglądać jej ekranizację.
To piękna, wzruszajaca historia o przyjaźni dziewczyny i dwójki dzikich zwierząt.
Alma to młoda, utalentowana pianistka, która po śmierci swojego dziadka wraca do rodzinnego domu na kanadyjskiej wyspie.
Na jej drodze staje młody wilk i lwiątko dla, których staje się przyszywaną mamą.
Jednak to co piękne nie może długo trwać.
Na wyspie trwają poszukiwania lwa do cyrku.
Kiedy zostają rozdzieleni, Alma zrobi wszystko aby znowu byli razem.
To piękna i wzruszającą historia dla czytelnika w każdym wieku.
Jest ona napisana konkretnie, bez zbędnych opisów, które w przypadku młodszych dzieci mogą być nużące.
Historię czytałam mojej prawie czterolatce i była bardzo zainteresowana co stanie się ze zwierzętami.
Książka ją wciągnęła i w dużym skupieniu słuchała i oglądała. Ogrom ilustracji z filmu dodaje atrakcyjności książce.
Poruszony zostaje w niej ważny problem związany z tresurą zwierząt w cyrku.
Jako wątek edukacyjny bardzo trafiony.
Może to być idealny prezent dla Waszych pociech.