Wilki się czają

To mogło się zdarzyć każdej z nas.

Pewnego dnia Nora Melchionda budzi się z bólem głowy na środku pola golfowego. Jej bielizna powiewa na pobliskiej tyczce, a ona niczego nie pamięta z poprzedniego wieczoru. Od stojącej nad nią przerażonej przyjaciółki dowiaduje się, że z tego miejsca uciekła niedawno trójka chłopaków. Łatwo się domyślić, co się stało. Do tej pory życie Nory wydawało się niemal idealne. Dziewczyna była szkolną gwiazdą - śliczną, mądrą, ze świetnymi ocenami, wspieraną przez kochającą rodzinę i otoczoną gronem dobrych znajomych, a także miłością ukochanego taty, dyrektora do spraw sportowych miejscowego college'u. Rhett Melchionda to bohater - nie tylko dla niej, znają go i szanują wszyscy w miasteczku. Ale nawet z nim córka nie jest w stanie porozmawiać o tym, co się wydarzyło. Szczęśliwie u boku Nory są świadkowie jej koszmaru - Adam Xu, podkochujący się w niej kolega z klasy, i Cam, jej przyjaciółka. Para nastolatków z zupełnie różnych szkolnych kręgów postanawia połączyć siły, by samodzielnie wymierzyć sprawiedliwość. Nawet Cam i Adam nie spodziewają się jednak, jak bardzo śledztwo w sprawie Nory wywróci jej świat do góry nogami.

Natasha Friend(ur. 1972) - amerykańska autorka powieści dla dzieci i młodzieży. Urodziła się w Nowym Jorku, a obecnie mieszka z rodziną w Connecticut. Kiedy nie pisze, poświęca czas na czytanie, pranie strojów do baseballu i marzenia o sukcesie w talent show. ,,Wilki się czają" to jej pierwsza książka wydana w Polsce. Inspiracją do niej były prawdziwe wydarzenia.

Informacje dodatkowe o Wilki się czają:

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Data wydania: 2023-07-11
Tytuł oryginału: The Wolves Are Waiting

Kup książkę Wilki się czają

Wilki się czają - opinie o książce

Avatar użytkownika - Zfascynacjaoksia
Zfascynacjaoksia
Przeczytane:2023-08-28, Ocena: 6, Przeczytałam, 52 książki 2023,

Powieść Natashy Friend jest historią nieprawdopodobnie bolesną i przerażająco prawdziwą, trafiającą w najczulszy punkt, w skutek czego angażuje wszystkie zmysły, wsiąka w każdą cząstkę ciała i duszy. Puszona tematyka i autentyzm, bijący z każdej strony, dosłownie miażdżą psychicznie, rozbudzają demony, a przede wszystkim głęboko ukryte lęki, rozrywające cierpiące serce na strzępy. Fakt, że takie sytuacje mają miejsce naprawdę i mogą przydarzyć się każdej z nas, silnie przytłacza, przeraża, wywołuje ataki paniki. Tak, to zdecydowanie mocna i mroczna, ale bardzo ważna lektura, po której wyjątkowo ciężko uspokoić rozszalałe emocje!

Pozycja ,,Wilki się czają" bez wątpienia nie jest książką o której będzie można kiedykolwiek zapomnieć, ta opowieść pozostanie w sercu już na zawsze. Nakreślony gęsty i otumaniający, przesycony grozą, ale jakże boleśnie prawdziwy klimat, dopełniony mistrzowskimi, przemawiającymi kreacjami bohaterów w połączeniu z porażającą tragedią, którą tak łatwo zamieść pod dywan, a co gorsza obwinić nią samą poszkodowaną, tworzą razem wyjątkowo mroczną, przeszywającą historię, która z każdą kolejną stroną zaciska na czytającym swe bezduszne macki, ściągając go niemal na skraj załamania. Przytłaczająca bezsilność miesza się z intensywnym gniewem, a wszystko to tak naprawdę dopiero wierzchołek góry lodowej...

Jak społeczeństwo reaguje na krzywdę? Jak łatwo zrzucić winę na ofiarę, wmówić, że sama zachęciła oprawców swoim nieodpowiednim strojem? W reszcie, jak zamiast wsparcia, bezwarunkowej wiary i miłości można bezkrytycznie stanąć po stronie ,,swoich" ludzi?! W czasie lektury wielokrotnie miałam wrażenie, że emocje, niedowierzanie i natłok myśli wręcz rozsadzą mi głowę, tak jak roztrzaskały moje serce na milion drobnych kawałeczków, jestem jednak bardzo wdzięczna Autorce za tą bolesną historię. Właśnie takich książek potrzebujemy! Otwierających oczy, piętnujących bezkarnych zbrodniarzy i przyzwolenie społeczeństwa na zło, dodających siły, by walczyć o sprawiedliwość i szacunek!

Wartościowa, porażająca, wzruszająca do łez, nadzwyczaj refleksyjna, przeszywająca na wskroś! To książka, którą powinien poznać absolutnie każdy! Polecam całym sercem!

Księga zaklęć
Agnieszka Rautman-Szczepańska